Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Grajewo
Dodano: 2020-03-21 18:41:00
Otwarto: 3133

Potrzeba przesunięcia wyborów

Czemu Rząd nie przesuwa daty wyborów na prezydenta a banery jednego kandydata pojawiają się co dzień Nowe. Czy teraz nie ma ważniejszych spraw co myślicie?
Animal Planet
Dodano: 2020-03-22 14:56:
Do wyborów jeszcze ponad 1.5 miesiąca po co dywagować na ten temat? Jak za 2 tygodnie pandemia wygaśnie to byś napisał po co przenosili wybory? Jeszcze będzie czas na takie decyzje.

Bob
Dodano: 2020-03-22 15:08:
Konstytucja jasno i jednoznacznie mówi kiedy mozna przesunąc wybory . Proszę się zapoznać

mądry przed szkodą
Dodano: 2020-03-22 16:22:
Wszystkie sprawy są ważne.Przesunięcie terminu wyborów na Prezydenta RP już w tej chwili oznaczałoby by dla inwestorów że Polska już się poddała i zakłada armagedon.Porównaj ilość zachorowań do tej pory w Polsce i w innych krajach.Poczekaj cierpliwie do kwietnia ,napewno termin będzie przesunięty jeśli sytuacja będzie na tyle poważna że trzeba będzie podjąć ustawę o stanie nadzwyczajnym.To duże ryzyka dla nas wszystkich.Już raz mieliśmy stan wyjątkowy czyli inaczej wojenny.Nie wszyscy pamiętaja jakie restrykcje się z tym wiązały.Jeśli wybory prezydenckie będą przesunięte to napewno nie do jesieni,ale do następnego roku,lub za lat 4.Więc trochę cierpliwości.A Ty "Grajewo" nie chodż po mieście,siedż w domu i nie oglądaj banerów,bo w tej chwili najważniejsze jest nasze wspólne bezpieczeństwo.

Daro
Dodano: 2020-03-22 17:32:
Czysta gra polityczna i nic więcej. Przecież inni kandydaci nie mają możliwości prowadzenia kampanii wyborczej i zbierania głosów poparcia. Natomiast obecny prezydent wykazuje teraz nadzwyczajną aktywność polityczną, prowadzi dalej kampanię w mediach "publicznych" i robi więcej niż przez całą niemal kadencję, a niektóre jego wizyty i wystąpienia to czysty cynizm i groteska. Chce chyba z siebie zrobić męża opatrznościowego, ale na to już za późno. PiS na obecnej sytuacji chce zbić kapitał polityczny, podobnie jak w przypadku katastrofy smoleńskiej. Jak to się skończyło to każdy wie - wybuchy były, ale raczej w głowach niektórych polityków (np. Macierewicza, który dalej na tym pasożytuje). Francja już wybory powszechne przeprowadziła i jaki był finał, wystarczy posłuchać w mediach.

gorszy szort
Dodano: 2020-03-22 20:49:
Przestancie pisac bzdury Wybory powinne byc PRZESUNIETE na termin POZNIEJSZY wystarczy podjac decyzje o Stanie Wyjatkowym i jest zgodne z Konstytucja, ZGROWIE LUDZI JEST NAJWAZNIEJSZE. Kaczynski robi polityke na katastrofie Smolenskiej, a teraz chce robic na epidemi Koronowirusa DOSC POLITYKI NA TRUPACH i krzywdzie Narodu Polskiego. Jak mozna isc na wybory jak zamkniete sa teatry, szkoly kina, zawody sportowe, ograniczone msze swiete, loty samolotami, ograniczone pogrzeby. PYTAM JAK UCHRONIC TYLE MILJONOW WYBORCOW, a kandydaci na prezydenta nie maja rownych szans bo zgromadzenia sa zakazane. PYTAM DLA KOGO TE WYBORY dla siejacego nienawisc do Narodu Polskiego niezrownowarzonego KACZYNSKIEGO po trupach do wladzy.

abcd
Dodano: 2020-03-22 22:36:
Animal Planet- czy ty jestes prorokiem ?- skoro wiesz, ze: " Jak za 2 tygodnie pandemia wygaśnie to byś..... "- a jesli nie "wygasnie"- to co ? Wprowadzic chaos i alle -luja i do przodu ?

Nauczyciel
Dodano: 2020-03-23 00:10:
Grajewo, myśl o pandemi bo każdego to dotyczy. A wybory zostaw dla rzadu nikt cię nie upoważnia do nagrecania spilary domysłów .Daj odpczać swojemu umysłowi.Spokojnie wszystko bedzie w swoim czasie.Najlepiej żeby plaga minęła i Prezydent wygrał wybory..Bo zasłużył na to.

Mm
Dodano: 2020-03-23 07:14:
Rząd nie przesuwa wyborów, ponieważ naczelnik z Nowogrodzkiej stwierdził, że lekarze, którzy twierdzą, że to konieczne są z WROGIEJ OPCJI. Pandemia nie wygaśnie za 2 tygodnie.Mozemy mówić raczej o 2 miesiącach.

Ania
Dodano: 2020-03-23 08:00:
Do wyborów jeszcze czas... Nie muszą jeszcze odwoływać.

.
Dodano: 2020-03-23 11:11:
tak tylko minister zdrowia mówi że za kilka tygodni będzie maksimum zachorowań więc z tymi wyborami bym zaczekał nic się nie stanie jak przesuniemy na czerwiec

edek
Dodano: 2020-03-23 11:46:
Jak zwykle lewaki nie wytrzymują ciśnienia i nachalnie wmawiają, że rząd nie słucha obywateli. Wszystko regulują przepisy i konstytucja na którą tak się opozycja powołuje. Cierpliwości i zachowajcie stalowe nerwy, bo ponoć prawdziwych twardzieli poznaje się po tym jak kończą. Lewaki, choć raz bądźcie twardzi i nie płaczcie.

Animal Planet
Dodano: 2020-03-23 12:00:
@Abcd nie jestem prorokiem, a Ty nim jesteś? Do tego właśnie odnosił się mój komentarz. Nie możemy podejmować pochopnych decyzji w sprawach, na które jest jeszcze czas. Powinni podjąć decyzję do 14 kwietnia, a więc po świętach i nie wprowadzi to żadnego chaosu. Obecnie to chaos wprowadzają osoby, które próbują już i teraz wymuszać zbędne działania mamy ważniejsze sprawy i zmartwienia.

Ja
Dodano: 2020-03-23 12:45:
O tym kiedy i kto ma wygrać w majowych wyborach prezydenckich decyduje ZWYKŁY POSEŁ Kaczyński. I po co ta zbędna dyskusja!!!!!

abcd
Dodano: 2020-03-23 14:55:
Animal Planet- sytuacja jest krytyczna i dlatego ostroznosc jest wzkazana, po to , by chronic spolecznstwo: W takich sytuacjach ryzyko podejmuja tylko naiwni i bezmysli - nie biaracy pod uwage dobra spolecznstwa- to zdaje sie twoj tok myslenia . Jezeli rozsadne myslenie zaliczasz do pochopnych decyzji- to o czym tutaj z toba dyskutowac. Notabene - czy ty czytasz i rozumiesz sam , to co piszesz ?

Jan102
Dodano: 2020-03-23 14:59:
edek- kim ty jestes , ze tutaj wyzywasz wszytkich od "lewakow" - "prawackim twradzielem", popisujacym sie wlasna glupota??

Darek
Dodano: 2020-03-23 18:25:
gorszy szort. W czasie swiatowej walki ze skutkami COVID-19 -daj z siebie cos dobrego. Przestan rozprzestrzeniac wirusy glupoty. Wyjdz z sieci, dokonaj dezynfekcji klawiatury, nastepnie unyj dokladnie raczki i wloz maseczke.

abcd
Dodano: 2020-03-23 18:55:
gorszy szort- masz racje, lecz jak wytumaczyc to "lepszemu sortowi" u ktorego nie mozna stwierdzic najmniejszcych objawow myslenia

ala
Dodano: 2020-03-23 20:21:
Darek- to ten Pan co o nim pisał jeden komentujacy na e Grajewo, że w dzieciństwie zwierzęta męczył? Zauważyłam, że wszystkich tych,których wypowiedzi jemu nie odpowiadają natychmiast zaczyna obrażać bez żadynych konkretnych motywacji .Zastanawia mnie dlaczego ??

Daro
Dodano: 2020-03-23 21:20:
Słucham polityków PiS-u i uwierzyć nie mogę - oni, oraz ich zwolennicy, zaczynają przejmować się po prawie pięciu latach Konstytucją. A gdzie wasze wcześniejsze wypowiedzi na jej temat - moralność Kalego? Ostatnia wypowiedź JEDYNOWŁADCY KACZYŃSKIEGO o możliwości przeprowadzenia wyborów, chodzenia z urnami itp. to dowód na to, że ten człowiek całkowicie oderwany jest od rzeczywistości i za wszelką cenę, nawet ludzkiego zdrowia i życia, trzymający się władzy. On powinien jeszcze 10 kwietnia zorganizować miesięcznicę smoleńską na 100 000 ludzi. A czemu nie. Wybory odbędą się chyba pod hasłem: POZOSTAŃ W DOMU I IDŹ NA WYBORY - to jest apogeum czego? Taktyka i powody są proste: PiS przegrał wybory do Senatu, uzyskał mniej głosów w wyborach do Sejmu, a teraz zaczyna palić się grunt pod nogami w wyborach prezydenckich. To jest partia, która umie rządzić i wydawać pieniądze na siebie i boki w dobie dobrej koniunktury i sytuacji przejętej po poprzednikach. Natomiast w okresie nadchodzącego kryzysu, kiedy też zaczyna brakować wewnętrznego wroga, PiS zaczyna się motać. Do tego też dojdzie weryfikacja wcześniejszych deklaracji, że z finansami jest tak super. Mali i średni przedsiębiorcy już zaczynają krytykować działania rządu w kwestii tarczy ochronnej. Tak więc Edziu i drodzy prawicowcy - chwila prawdy dla rządu i waszych poglądów nadchodzi.

Tolerancja
Dodano: 2020-03-24 00:56:
edek- uwazaj zebys nie pekl z nienawisci !!

abcd
Dodano: 2020-03-24 01:01:
Daro- badrzo madry wpis, ktory w calosci popieram !!! Z powazaniem , abcd

edek
Dodano: 2020-03-24 01:36:
Obrazili się tylko lewacy w tym ty Jan102. I tak miało być. Poza tym lubię słuchać skowytu lewaków.

Animal Planet
Dodano: 2020-03-24 09:43:
@Abcd Sam siebie jak i mnie nie czytasz ze zrozumieniem. Powtórzę jeszcze raz. Jesteś prorokiem? Bo ja nie. Epidemiolodzy mówią, że około 14 kwietnia epidemia w Polsce może zacząć wygasać. Jak się pomylili o tydzień do przodu czy tyłu? Albo dwa miesiące w przód? Albo rok? Mamy jeszcze czas na przesuwanie wyborów tak jak pisałem śmiało można taką decyzję podjąć po świętach. Obecnie są ważniejsze sprawy do załatwienia niż sprawa wyborów i wprowadzanie Stanu Wyjątkowego. Teraz to jest zbędny problem trzeba myśleć nad gospodarką nie wyborami. Na przesuwanie wyborów będzie jeszcze czas.

Daro
Dodano: 2020-03-24 10:47:
Do Edka. Zmień chłopie mocno zdartą płytę, bo od kilku lat piszesz te same bzdety. Czas napisać coś nowego, kreatywnego i konkretnego. W kwestii wycia, to jak widzę bardziej zaczynasz robić to ty i obecna władza. A jeśli chodzi o wybory, to jak rozumiem zapiszesz się wraz z Kaczyńskim i innymi do komisji wyborczej lub noszenia urn - skoro taki z ciebie patriota. Przygotowanie i przeprowadzenie takich wyborów to są miesiące, tysiące zaangażowanych ludzi i grube miliony, które trzeba wydać. A potem władza na trzy minuty przed dzwonkiem powie - jednak przesuwamy? Włącz sobie inną stację niż Trwam i TVP, a usłyszysz coś o sytuacji we Francji i możliwym Trybunale Stanu dla części rządzących za przeprowadzenie I tury wyborów.

Szymon
Dodano: 2020-03-24 13:18:
W tej chwili 100 tyś.ludzi jest na kwarantannie. W najlepszym przypadku 10 procent jest zarażonych. Epidemia będzie przybierać na sile. Wystarczy popatrzeć na wykresy.Za chwilę 1mln ludzi straci pracę. Czy teraz należy wydawać pieniądze na wybory?.Może lepiej przeznaczyć te pieniądze na respiratory, maski i łóżka szpitalne. Już 3 miliardy poszły na TV.

Czytelnik
Dodano: 2020-03-24 14:09:
Daro, Twój czas już minął bezpowrotnie.Bylo Ci dobrze i nie możesz tego przeżyć. Byłeś moze nie Ty ale twoja rodzina w służbie PRLu .Poczytaj trochę historii polskiego narodu.Moze przejrzysz na oczy.Chwila prawdy dla ciebie nastąpi szybko.!!!

Jan102
Dodano: 2020-03-24 14:48:
edek- rozumiem, ze to jakas wyjatkowa perwersja z ktora sie tutaj dumnie obnosisz,ze lubisz sluchac skowytu lewakow- lecz tutaj wszyscy wyrazaja sie w pismie , a nie w mowie. Masz problem w roznianiu - czytania od sluchania i dlatego zaczynasz juz slyszec nawet skowyty-czytajac komentarze- to wskazuje na objawy jakies ciezkiej choroby, spowodowane przedawkowaniem "religii pisowskiej". Czy ktos o zdrowych zmyslach wypisuje takie prowokacyjne epitety? Po czym ty czowikeku wnosisz, ze sie obrazilem? Zadalem tobie proste pytanie , a ty dalej wypisujesz bzdury, ktore nie maja tutaj zadnych efektow,ktore zamierzales tutaj osiagnac po za jednym ,ze robisz z siebie pajaca. Czerpanie satysfakcji z obrazania kogos, swiadczy tylko o duchowym ubostwie o kompleksach juz nie wspomne.

adam
Dodano: 2020-03-24 15:03:
Edek,mam nadzieję że nie robisz nic brzydkiego słuchając skowytu lewaków.

Jan102
Dodano: 2020-03-24 15:08:
Animal Planet- juz tobie dalem odpowiedz, przeczytaj ja jeszcze raz. Natomaiast Twoj obecny wpis opraty na przewidywaniach jakis epidemiologow, ktorzy sami do konca nie wiedza(nikt nie wie) jaka bedzie sytuacja , poniewaz sa to tylko przewidywania nie swiadczy o racjonalnym mysleniu. Poczytaj sobie wypisy "Daro" , tam jest wszystko madrze i precyzyjnie ujete i ja sie w zupelnosci z nim zgadzam! Wypowiadasz sie nadal jak prorok ,stad moje pytanie z tym zwiazane ? Prosze wiec nie zadawac juz glupich pytan !Przeczytaj swoja pierwsza wypowiedz z "proroczym" stwierdzeniem, gdzie nie oprales sie na zadnych faktach ! Na przesunieciu wyborow nikt niczgo nie taraci wrecz przeciwnie , mozna uniknac niepotrzebnego chaosu i ryzyka zwiazanego ze zdrowiem obywateli- nie podejmujac takiej decyzji w ostatniej chwili.

abcd
Dodano: 2020-03-24 17:01:
Jan102- dzieki za napisanie odpowiedzi- czy to juz dzis jest prima aprylis ? pozrawiam !

Daro
Dodano: 2020-03-24 17:20:
Dzięki abcd i Jan102. Do czytelnika. Akurat historię narodu polskiego to znam dobrze, zapewne w odróżnieniu od ciebie o czym świadczy treść i forma tego co napisałeś. Dlaczego dotykasz kwestii personalnych i rodzinnych oraz snujesz jakieś bezpodstawne insynuacje - brzydko i nietrafnie! To wszystko świadczy o tym, że merytorycznie masz niewiele do powiedzenia i w dyskusji żaden z ciebie rozmówca. Zadbaj też o poprawną pisownię, gdyż nawet skrut nazwy państwa napisałeś z błędem (pisze się PRL-u).

Czytelnik
Dodano: 2020-03-24 20:18:
Daro, jednak trafiłem w Twój czuły punkt...Nawet nie zrozumiałeś ,że odpowiadając nie mogłeś tego ukryć.Zwracając uwagę na literówkę PRL-u popełniasz błąd ortograficzny /skrut/ pisze się skrót.Tak wiec młody człowieku ,więcej pokory nam wszystkim by się przydało.

Daro
Dodano: 2020-03-24 23:20:
Czytelnik, nic z tych rzeczy. Żeby trafić w taki punkt, to musi on w ogóle być. Jeśli chodzi o ortograf, to było to czyste przeoczenie, ale u ciebie takich błędów jest bez liku. Jeśli mnie nazywasz młodym człowiekiem, nie wiedząc ile mam lat, to Ty musisz mieć ich dosyć dużo. Komunę pewnie przeżyłeś jako osoba dorosła, tylko pytanie - po której stronie wtedy byłeś, skoro tak dobrze znasz realia tamtych czasów? Ciekawe. Więcej Tobie nie odpisuję, bo nie trzymasz się tematu forum. Bawisz się tylko w pisanie bezczelnych oszczerstw i snucie nietrafionych domysłów. Jeszcze jedna rzecz - daruj sobie te forum, bo w moich oczach i wielu innych swoim poziomem i niewiedzą tylko się kompromitujesz. Pozdrawiam

abcd
Dodano: 2020-03-25 01:48:
Czytelnik- czy to nie wy-"wybrancy" pisu, wracacie ciagle do przeszlosci w ktorej jest wam tak dobrze ? Skad sie bierze wasz skrajny nacjonalizm (?), wyjasniam, nienawidzcie Rosjan ze wzgledu na historie, ktora dzisaj ani dla Polakow ani dla Rosjan nie ma najmniejszego znaczenia, wiec nie ma potrzeby cigale rozpatrywac dramatow historycznych , ktorych nie jest zmienic ani Kowalski- czy Dostojevski- dla przykadu. Podobnie ma sie historia dotyczaca propagandy antyniemieckiej,czy ta pisowska interpretacja historii oprata na nienawisci daje nam jakies korzysci i umacnia nasza pozycje w Europie ?-otoz nie- dlaczego?- poniewaz zyjacy dziasaj Jan w Polsce i Hans w Niemczech ma tyle wspolnego z II wojna swiatowa - co ja z szejkiem arabskim (co byloby bardziej realne- mowiac ironicznie). Czy wam sie ciagle wydaje , ze jestescie najwazniejszym krajem w Europie z ktorym nalezaloby sie liczy? Czy sadzisz ,ze Niemcy ,ktorzy sa potega wiadaca w UE(czy sie wam to podoba czy nie) padna na kolana? Czy tak potezny kraj jak Rosja martwi sie tym co o nich sadzicie? Rosja to Imperium z ktorym powinnismy sie liczyc, podobnie jat to czynia inne kraje i gdbysmy mieli madry rzad, ktory prowadzilby rozsadna polityke patrzac w przyslosc - wszyscy by na tym zyskali.Nie jest madry ten , kto szuka wrogow wsrod sasiadow.Pro- amerykanska polityka jaka prowadzi Pis jest utopia, poniewaz Polska nie jest potega ekonomiczna i dlatego interesy z Polska polegaja na- pustych obietnicach , ktorych Ameryka spleniac ani dotrzymywac nie musi wobec zaciankowego n zaczacego nie wiele i ekonomicznie slabego kraju- mam na mysli tutaj skale porownawcza dot. ekonomicznej sytuacji USA i Polski. Mikojal Rej powiedzial tak piekne i zarazem proste slowa : "Zgoda buduje niezgoda ruinuje" . Czas pokaze do jakich spustoszen ekonomicznych doporawdzi nas partia PiS.

Jan102
Dodano: 2020-03-25 02:03:
My Polacy(lepszy sort) jestesmy Narodem bohaterskim i nie boimy sie zadych epidemii. Zadna epidemia nie bedzie nam dyktowac co mamy robic. Nasz heroizm jestesmy gotowi zlozyc wdowie smolenskiej w holdzie i pojsc na wybory po to, by walczyc z ateistyczna i lewacka zaraza ktora sie rozprzestrzenia i zagraza naszemu panstwu, ktore zbudowalismy wraz z prorodzinnym prezesem (orientacja seksualna blizej nieznana) na wartosciach chrzescijanskich z XV- wieku. Jestesmy gotowi jako partia slynaca z uwielbiania "nekrofilii" histotycznych dramatow i innych udziwien jestesmy gotowi na czyny nie patrzac na jego konsewencje ! Czy taki "jezyk" wam odpowiada ? Moj wpis dedykuje dla edka & "Animal Planet " podpisano - "lewak" Jan102

ale...
Dodano: 2020-03-25 02:30:
Obiektywnie oceniajac sytuacje, zadaje sobie pytanie, zakladjac,ze wyborycy/ wznawcy Pis-u sa zdowoleni- to nie rozumiem mimo wszystko skad sie bierze ta nienawisc, zawisc do innych o sposobie wypowiedzi juz nie mowie. Nie dawno mialem "zaszczyt" dyskutowac z Pania , ktora jest zagorzala fanytyczka religijna, gdzie doszlo do ostrej wymiany zdan miedzy nami... wszystko bylo by ok. "Okladalismy" sie wzajemnie do momentu w ktorym ja - napisalem , ze odnosze wrazenie (majac tutaj na uwadze sposob wypowiedzi) , ze dyskutuje z osoba na poziomie wiekowym 12- 14- latki.... odpowiedz byla nastepujaca- cytuje :" Może pan lubi 12-14 - latki hehe". Oczywiscie bylem i jestem zszokowany glupota jaka popisala sie tutaj komentujaca- tym bardziej , ze probowala mnie przekonac podczas dyskusji , ze swoje postepowanie wzoruje na naukach chrystusowych. Ja wierzacy nie jestem ,ale wiedze i swiadomosci mam na tyle ,ze potrafie odroznic i docenic - mowiac skromnie- to czego ucza w kosciele . Najbardziej zalosne jest to,ze owa Pani nie zdaje sobie sprawy z tego ,ze zyjemy w kraju , gdzie obwiazuje parwo swieckie ,a nie watykanskie (tylko dla kieckowych- jak w Konkordacie) i ze ja traktuje to jak o ciezkie pomowienie. Oto cala moralnosc , ktora wywodzi sie z nauk koscielnych, ktore tez mialem zaszyt doswiadczyc !

Animal Planet
Dodano: 2020-03-25 10:03:
@Abcd @Jan102 Jak na moje to powinniście zwrócić państwu pieniądze za bezpłatną naukę, bo ta poszła w las. Po pierwsze do Janka po co te insynuacje i osobiste wycieczki? Czy nikt cię nie nauczył, że to jest niegrzeczne? Po drugie ja moje przemyślenia opieram na opinii epidemiologów, a nie na samej epidemii. Skoro jesteście tacy mądrzy to podajcie datę przesunięcia wyborów. Na jesień? Przecież istnieje szansa, że na jesieni może być jeszcze gorzej niż teraz. Co wtedy powiecie? Trzeba było przeprowadzać gdy było w miarę 'spokojnie'? Właśnie o spokój i rozwagę tutaj chodzi trzeba kontrolować i oceniać ilość osób zarażonych i wtedy podjąć decyzję o przesunięciu wyborów i na jaki termin trzeba to zrobić. Wy byście przesuwali wybory na podstawie insynuacji i strachu, a to jest już samo w sobie niezdrowe. Tak jak pisałem we wcześniejszych postach na decyzję o przesuwaniu wyborów będzie jeszcze czas, a trzy tygodnie to wystarczająco dużo by do ewentualnych wyborów się przygotować. Myślmy racjonalnie, a nie kierujmy się paniką, która powoli zaczyna ogarniać społeczeństwo.

adam
Dodano: 2020-03-25 12:42:
Wybory powinny być przełożone i koniec kropka.Nie wiem dlaczego,kiedy wszyscy kandydaci solidarnie zawiesili swoje kampanie,jedem Maliniak nie potrafi tego zrobić i promuje się ciągle i wszędzie wykorzystując sytuację z koronawirusem.Nie dość,że całe Grajewo obwieszone jest podobiznami tej kukiełki,to jeszcze pełno go jest w telewizji i internecie.Mam obawę że jak tak dalej pójdzie,to będzie on na mnie czyhał w lodówce,pod łóżkiem czy w WC...

Jan102
Dodano: 2020-03-25 15:15:
abcd- nie ma za co dziekowac , my lewacy musimy sie trzymac razem ,jestesmy przeciez mniejszoscia III -kategorii(na rowni z Zydami) we wlasnych kraju- czyli "gorszym sortem .

abcd
Dodano: 2020-03-25 17:13:
Animal Planet-powtarzam, jezli obecna sytuacja jest dla ciebie zbyt malo powazna i moja wypowiedz dot. ostroznosci wobec spolecznstwa z powodu epidemii- nazywasz inysnuacja- to moze naucz sie odpowiednio interpretowac stan rzeczy i potem wypowiadaj sie. Spojrz na to z punktu widzenia nie pisowskiej krotkowzrocznosci, lecz z perspektywy globalnej, wtedy moze zauwazysz ile roznych waznych, uroczystosci, spotkan i imprez jest odwolanych,( badz zostanie odwolene) na calym Swiecie... etc... Twoja nauka , to nawet do lasu sie nie nadaje , ani wiedza, ani intelektem nikogo tu nie zaskoczyles. Piszesz o czyms czego nie jestes w stanie dowiesc- przypusczenia - to nie fakty- nie wiedziales o tym? Czytajac twoje bzdury(prognozy), ktore nazwasz "przemysleniami", mozna dojsc do porostego wniosku, ze zawsze moze byc gorzej !

Szymon
Dodano: 2020-03-25 17:25:
Animal Planet uświadom nas ile osób musi zginąć aby ogłosić stan wyjątkowy i przesunąć wybory? Czy nie lepiej w tej cwili pieniądze, które wydamy na wybory przeznaczyć na zakup respiratorów, masek, testów, budowę tymczasowych szpitali? Czy lekarze będą później wybirać, którą osobę ratować, bo nie mają wystarczającej ilości sprzętu.Stan wyjątkowy może trwać do momentu wygaśnięcia epidemii. Póżniej będzie 90 dni na kampanię i wybory. Prawda jest taka, patrząć na historię i inne kraje, nie ma możliwości, aby w kryzysie, a początek takiego mamy, obecna władza wygrała wybory, choćby rząd był najlepszy. Tego boi się obecna władza i po trupach, dosłownie po trupach, będzie chciała przeprowadzić wybory.

Jan102
Dodano: 2020-03-25 19:46:
Animal Planet- na twoj wpis odpowiadam w nastepujacy sposob, dzielac moja wypowiedz na pol zartem i pol serio. Zaczne od konca- nie wiem co ty konkretnie nazywasz insynuacja a co osobista wycieczka,poniewaz nic nie uzasdniasz, podejrzewam ,ze znaczenie tych krotkich frazesow jest wylacznie znane tylko tobie? Chcialbym sie rowniez zapytac odnoszac sie do twojego stwierdzenia w ktorym pouczasz mnie jak mam sie zachowywac, oto pytania : czy te twoje wzkazowki pouczajace skierowane do mnie nie dotycza naprzaklad edka? Czy twoja spostrzegawczosc jest tak mierna, ze nie zauwazyles i nie zwrociles najmniejszej uwagi na epityty jakie tutaj Pan z "lepszego sortu" o nicku "edek sypie ? To walasnie o mnie "zainspirowal" do satyrycznej wypowiedzi. Od strony tej humorystycznej,nie jest to moim problemem ,ze masz trudnosci ze zrozumieniem mojej wypowiedzi w ktorej uzylem pikantenego humoru i sarkazmu.Osmielam sie twierdzic, ze powodem tego jest to,ze twoje myslenie az tak daleko nie siega bys mogl zrozumiec sens tego co pisze. Jezeli ja jako lewak moge byc wysmiewany , to dlaczego nie moge rowniez odwrotnie tego czynic? Mamy wolnosc slowa i nie tylko "edek" ,ktory uzywa epitetow i obraza beposrdenio ma prawo z tych przywilejow korzystac. Reszty nie warto komentowac,poniewaz widac po wypowiedziach jakie masz poparcie ,natomiast z twoimi "argumentami"- zgadza sie "edek" i do "edka" podobni- jak sadze-gratuluje towarzystwa. My lewacy w przeciwienstwie do pisowcow,jestesmy bardziej samokrytyczni i stoimy pond tym jesli zostaniemy poddani krytyce i przyjmujemy ja z humorem, bo przeciez ,to co w naszym kraju dzieje sie obecnie w polityce- to jest wielki kabaret. Jakze ubogie byloby zycie, gdbym sie nie smial i wszystko baral na powaznie.

Iga
Dodano: 2020-03-26 14:11:
Bardzo uważnie śledzę od kilku lat co się dzieje w polityce wykształecnie wyższe ekonomiczne), słucham medioznawców, opinii fachowców, ale przez internet a nie w TVPIS. Myślę, że nawet inteligentne osoby, które słuchają tej telewizji to mają wodę zamiast mózgu. Potem pojawiają się takie głosy jak u czytelnika. Wiedzą tyle ile usłyszeli w telewizji, czyli zmyślone historie. Ostania informacja, że w Polsce wykonuje się ponad 300 testów na 1 milion mieszkańców, a w Niemczech 17. Dane dla Polski wzięte z marca a dla Niemiec z lutego. Jakie to nasze państwo jest świetne. Okazuje się, iż w Niemczech robią dziennie 4000 testów na milion mieszkańców i badają nawet tych co nie mają objawów. Polska jako jedyny kraj w Unii nie wzięła udziału w przetargu na zaopatrzenie dla szpitali, bo nie ma powodu siać paniki. To mamy teraz brak masek, rękawiczek itp Daro złodziej i oszust zawsze się wywinie. Myślę, że zechcą przeprowadzić wybory on-line i wtedy nieważne kto oddaje głos tylko kto liczy. Jak za komuny 99% głosów oddanych na wiadomo kogo.Mogłabym w nieskończoność obnażać kłamstwa i manipulacje, ale po co skoro nie wiadomo czy rozmówca ma choć minimalne IQ. Podziwiam jesdnak, że niektórzy próbują. Szacun za waszą cierpliwość.

Aga
Dodano: 2020-03-26 15:58:
Do Iga , zdobyłaś wykształcenie , może słuchasz wypowiedzi polityków ale jak to się ma do właściwego zrozumienia to napewno nie pojmujesz.. Twoją inteligencję sama oceniasz ale jak to się ma do oceny innych....Twoje wypociny są mierne.

abcd
Dodano: 2020-03-26 16:36:
Cytuje-przyklad logicznych "przemyslen" wyborcy pisu, wypowiedz odnosi sie do bardzo krytycznej i wyjatkowej sytuacji spowodowanej masowymi zarazeniami koronowirusem, jakie objely caly Swiat oraz decyzji o przesunieciu wyborow prezydenckich: "Obecnie są ważniejsze sprawy do załatwienia niż sprawa wyborów i wprowadzanie Stanu Wyjątkowego" - madra wypowiedz pochodzi od osoby "Animal Planet "

abcd
Dodano: 2020-03-26 21:48:
Iga- jak najbardziej popieram i z przyjemnoscia przeczytalem Twoj madry wpis ,ktory jest oparty przede wszytkim na samodzielnym mysleniu oraz trzezym ocenianiu rzeczywstosci politycznej , jaka panuje w naszym kraju. Pozdrawiam

Jan102
Dodano: 2020-03-26 22:53:
Aga, czekamy na rozwiniecie tematu..."jak to się ma do właściwego zrozumienia...."- calkiem dobrze zaczelas; i co dalej ?

K
Dodano: 2020-03-28 09:22:
Aby zorganizować wybory trzeba zebrać sprzęt ochronny dla komisji wyborczych. Niech każdy się zastanowi gdzie ten sprzęt jest bardziej potrzebny, w komisjach wyborczych czy w szpitalach. Gdyby ktoś nie wiedział to już się dzieje, Agencja Rezerw Materiałowych rekwiruje sprzęt zamawiany przez szpitale.

Aga
Dodano: 2020-03-28 23:50:
Jan102, co co miałam do powiedzenie lakonicznie ale napisałam .Trzeba zrozumieć podtekst . „ I co dalej?” ,prowokujesz do dyskusji ,która nie ma sensu.Bez odbioru.

abcd
Dodano: 2020-03-29 00:51:
K- bardzo dobrze to ujales , lecz jak to wytumaczyc np:edkowi i Animal Planet, ktorzy maja inne zdanie, uwazajac ,ze sa rozwazni i rozsadni (jak ich prezes i cala reszta)? Pozdrawiam

PoPis-y na bok
Dodano: 2020-03-29 13:29:
Ale dyskusję mamy tu rozgorzałą...Ja napiszę tylko,krótko.Kiedy by te wybory się nie odbyły,a zapewne będą przesunięte.To wybrać odpowiedniego kandydata.Mam nadzieję,że w Grajewie są rozsądni ludzie i nie zagłosują na Panią Kidawę, wystarczy takich "inteligentnych" u nas w Kraju na najwyższych stanowiskach.Wystarczy przypału w postaci prezesa partii rządzącej.Obyśmy nie mieli Prezydenta analfabetki itd..Tego Sobie i Wam życzę.

Jan102
Dodano: 2020-03-29 16:09:
Aga, coz w tym zlego, ze prowokuje do dyskusji, przeciez to jest forum przeznaczone do dyskusji- nie wiedzialas o tym ?

Jan102
Dodano: 2020-03-29 18:38:
Aga- przepraszam , ze sie wtrace i zapytam sie uprzejmie, czy ty swoim wpisem nie prowokujesz do dyskusji ? Szczegolnie "lakonicznie" brzmi i "nieprowokujaca" w twojej wypowiedzi: "Twoje wypociny są mierne." Piszesz ,ze trzeba zrozumiec podtekst- w dosadnym stwierdzeniu? - jaki podtekst? Przeciez to zwykla zlosliwa niczym nie zmotywowana (poza zlosliwoscia)- odpowiedz.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: