Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
pracownik
Dodano: 2020-03-21 13:20:49
Otwarto: 5631

Otwarte sklepy

Dlaczego są otwarte sklepy odzieżowego? czy w czasie pandemii potrzebuje ktos kupować ubrania? Właściciele sklepów powinni pomyśleć o swoich pracownikach i o ich bezpieczeństwie! To nie jest sklep spożywczy że musimy coś jeść i musi być otwarte!!! Nawet w takim czasie o niczym innym nie myślą jak tylko o tym żeby zarobić jak najwięcej kasy! Powinni wprowadzić zakaz handlu sklepom które nie sprzedają żywności!!! W czasie pandemii nikomu kupno ubrań nie jest potrzebne, imprez żadnych nie ma, bary i restauracje zamknięte mamy siedzieć w domu i unikać kontaktu !
Kierowca
Dodano: 2020-03-21 15:12:
To powinni zamknąć Intermarhe ,Biedronki ,Lidla, Mlekpol ludzie jeszcze troche to na chleb nie będzie mieli .Narażeni są wszyscy ale każdy chce z czegoś żyć.

Pracodawca
Dodano: 2020-03-21 16:36:
Drogi Pracowniku. Proponuję proste rozwiązanie - weź urlop wypoczynkowy, nawet otrzymasz wynagrodzenie za ten czas. Koszt utrzymania pracownika to minimum 3000 zł m-cznie,czynsz za lokal, światło - i już mamy 5-6 tys.zł/m-c - może masz ochotę chociaż w małym stopniu partycypować w tych kosztach? Na pewno drogi Pracowniku zauważyłeś, że właściciele tych sklepów zainwestowali kilkadziesiąt tysięcy zł w towar wiosenny. Czy ktoś to kupi, kiedy nastanie lato? W tej sytuacji jest kilka rozwiązań - wspomniany urlop wypoczynkowy z wynagrodzeniem, weź urlop bezpłatny, a najlepiej rozpocznij własną działalność gospodarczą. Powodzenia, pozdrawiam i życzę zdrowia w tych trudnych czasach.

Ona
Dodano: 2020-03-21 17:44:
Zgadzam się Ale właściele myślą inaczej i twierdzą że ruch jest bardzo wskazany.A paniką bezzasadne.

Gh
Dodano: 2020-03-21 19:23:
Jak ludzie.noe beda chodzic to i tak zamkna

Inga
Dodano: 2020-03-21 19:51:
Slyszalam że nawrtlumpeksy są otwarte. O zgrozo i chodzą tam ludzie. Zamknijcie ja bo tacy nad powybijają. Moja sąsiadka np. Szczęśliwa bo Jama czynna. Starszej babie nie wytłumaczysz ale właściciele chyba jakiś rozum mają.

Ten
Dodano: 2020-03-21 20:55:
A ja sie dziwie dlaczego sa otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne.Tam tez pracuja ludzi ktorzy maja rodziny.Dlaczego sie tym nikt nie intetesuje.

Ekspedientka
Dodano: 2020-03-22 00:17:
Jest wiele takich sklepów nie tylko odzieżowych, które są otwarte. Niestety. I to zachęca ludzi do spacerowania po mieście z nudów. Nikt nie myśli o pracownikach. Liczy się zysk, który w tej sytuacji jest znikomy, a ryzyko bardzo duże. Ludzie opamiętajcie się i nie chodzcie teraz po sklepach dla zabicia nudy bo skoro macie możliwość bycia w domu to z niej korzystajcie, bo Ci którzy chcieliby przeczekać ten czas w domu muszą chodzić do pracy. Przyjdzie czas na chodzenie po sklepach. Myślcie też o innych nie jesteście sami na tym świecie.

ale...
Dodano: 2020-03-22 01:14:
pracownik- do kosciola chodzisz ?

Grajewianka
Dodano: 2020-03-22 07:05:
Zgadzam się w galeriach są pozamykane te małe też powinni być zamknięte chleb trzeba kupić szmaty są zbedne


Dodano: 2020-03-22 09:25:
sklepy sa otwarte dlatego bys marny pracowniku po koronaworusie mial chleb

Jola
Dodano: 2020-03-22 13:18:
Drogerie tez powinny być zamknięte! Kto kupuje kosmetyki w takim czasie...

mądry przed szkodą
Dodano: 2020-03-22 16:25:
A kto Wam piszącym każe odwiedzać te sklepy?Nie chcesz nie chodż po sklepach i powinieneś nie chodzić.Siedż jeden z drugim w domu i nie siej jadu.

prowadząca działalno
Dodano: 2020-03-22 18:04:
Kto się boi, niech po prostu nie wchodzi. Klientów jest brak (0-2 max przez cały dzień). Możliwość zarażenia się jest więc minimalna. Dużo większe ryzyko jest w sklepach spożywczych, gdzie w ciągu dnia przewija się wielu ludzi i to w tym samym czasie. Sama bardzo się boję tam pójść nawet raz na tydzień. W małym sklepie jest tylko ewentualnie jeden klient i sprzedawca stojący dla bezpieczeństwa z daleka. Zapewniam, że żadnego chodzenia bez celu nie ma! Sama bym sobie tego nie życzyła. Niestety, właścicielom sklepów nikt pensji na konto nie przeleje i nie pokryje stałych kosztów związanych z działalnością. Owszem, jak będzie tak jak jest, to sklepy się zamkną bez rad forumowiczów.

Helenka
Dodano: 2020-03-22 20:57:
Ciekawa jestem, co byście mówili, gdybyście nieoczekiwanie zostali bez zarobków, ani zasiłków, za to z kosztami. Ludzie wykonują swoją pracę i wcale nie dla radości czy chęci szczególnego zysku, bo ten nie istnieje, chyba że w waszych umysłach. Nie zauważyłam, aby byli szwędający się klienci. Jeżeli ktoś idzie do sklepu, to w konkretnym celu. Swoje uszczypliwe uwagi zostawcie na inny temat, chociaż też trzeba się mocno zastanowić.

samozatrudniona
Dodano: 2020-03-23 10:49:
Najlepiej się mądrzyć jak się pracuje na etacie i ma się w dupie czy mam na zusy pobory i lokal itp nie wspomnę o reszcie. Pracownik napewno twój pracodawca ci wypłaci pobory zapłaci zus i utrzyma twój etat tylko ty postaw się z drugiej strony sytuacji .

działalność gospodar
Dodano: 2020-03-23 13:37:
Szanowny Pracodawco. Pracownik dzisiaj to nie 3 tys a minimum 3.5 miesięcznie.Pracownik widzi tylko swoje 2 tysiące, a nie chce patrzeć w stronę ze ZUS, podatek PIT4, czy inne daniny. U mnie akurat jeszcze duzo więcej z tytułu prowadzonej działalności. Pracownik na minimum to 4 tysiaki.Nie obciązam pracownika czynszem czy innymi opłatami. Pozdrawiam

własna działalność
Dodano: 2020-03-23 18:47:
Każdy podjął w życiu jakąś pracę, aby zarabiać i dzięki temu żyć. Niektórzy postanowili zarabiać na życie prowadząc własną działalność. Zarobek a chęć dużych zysków różnią się od siebie. Pracujemy, aby żyć, a nie bogacić się. Zastanowić się nad sobą to powinni się ci, którzy nic nie robią, a od państwa czerpią garściami. A czerpać mogą dlatego, że tacy jak my zapie… bez przerwy, i płacimy podatki. Jesteśmy całkowicie na własnym utrzymaniu. Może poświęcicie się i weźmiecie w tym trudnym czasie bezpłatne urlopy, a wasza pensja zostanie przeznaczona na "wyższy cel".

ale...
Dodano: 2020-03-24 01:06:
Jola- mydlo, srodki do dezynfekcji , papier toaletowy, chusteczki higeniczne ...etc...dostepne sa w drogeriach?

Mieszkanka
Dodano: 2020-03-24 15:15:
A co z fryzjerami?

Miras
Dodano: 2020-03-24 19:20:
Ale ludzie co pracownika albo kogokolwiek obchodzą wasze koszty? Gdybym chciał mieć jakiekolwiek dodatkowe koszty albo ponosić ryzyko to bym zalozyl własna dzialanosc. A ja chcę pracować na etacie, mieć co miesiac pewny pieniądz na koncie i pracę od do. Nie fair jest obciążanie pracownika choćby poczuciem winy że teraz są ciężkie czasy a wy musicie mieć na ZUS i czynsz. Żałosne podejście.

Ona
Dodano: 2020-03-24 22:57:
Z tymi co prowadzą swoje działalności nie jest tak źle 100% marży na ubrania! I jakoś nikt nie martwi się wtedy skąd klient ma na rachunek. Więc mnie też nie interesuje skąd weźmiesz na opłaty!

?
Dodano: 2020-03-25 08:24:
Miras, pracownik wg umowy o pracę też musi wykonywać swoje obowiązki w zakresie tych, które wziął na siebie w momencie podpisania umowy. O ile pracodawca stosuje się do przepisów BHP, nie łamie swoich obowiązków wobec pracownika wynikających z umowy o pracę, nie łamie prawa, to znaczy, że działa dobrze. Skoro wg ciebie pracownika nic nie obchodzi, to dlaczego miałoby obchodzić pracodawcę? Skoro więc pracownik nie jest wyrozumiały, to znaczy, że pracodawca wg twojej teorii też może być, byle w zakresie prawa.

pracownica
Dodano: 2020-03-25 19:26:
Do Ona: czy ktoś prosi ciebie o zaintersowanie się skąd przedsiębiorcy mają wziąć środki pieniężne na opłaty związane z kosztami prowadzenia swojej działalności? Chyba nie do końca zrozumiałaś sens wypowiedzi wielu z nich. Wyjaśniam: w tym temacie chodzi o odpowiedź na pytanie: dlaczego są otwarte sklepy w tym okresie? Ludzie związani z prowadzeniem sklepów starają się to wyjaśnić. To wszystko.

?
Dodano: 2020-03-27 08:25:
Miras, przekonasz się, co będzie działo się po wszystkim, albo zwróć uwagę, co już się dzieje. Koszty są o tyle istotne, że trzeba na nie zarobić, a jak się nie zarabia, to pracownik traci pracę, a nawet upada cała firma, która zatrudnia więcej niż jednego pracownika. Następuje zapaść gospodarcza. Państwo nie ma wpływów finansowych itp. Poczytaj, posłuchaj mądrzejszych od siebie, a być może zrozumiesz sens całego łańcuszka i zależności ekonomicznych.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: