Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Ewelina
Dodano: 2020-03-06 18:14:35
Otwarto: 2852

Rozbite butelki

Dlaczego ludzie zamiast segregować butelki rozbijają je o ziemie, przechodząc się chodnikiem człowiek musi uważać aby nie poniszczyć sobie butów. Co zrobić aby ludzie zaczeli dbać o środowisko? Zauważyłam, że większość pobitych butelek jest po alkoholu...
Józek
Dodano: 2020-03-06 20:36:
Za dużo sklepów z alkoholem,otwartych do późna.Problem dotyczy całego Grajewa.Wszędzie można zastać po katach pijących. Wiem,że na tym jest największy utarg. U nas jest duże bezrobocie. Ludzie siedzą po parkach, oblegają ławki pod blokami. Strach czasami wyjść wieczorem na spacer.Pije coraz młodsza młodzież. Wiem wszyscy kiedyś byli młodzi.Przeraża mnie to jak rodzice pilnują małe dziećmi w jednej ręce z papierosem lub piwem. Policyjne patrole tylko na moment przerywają picie.Przecież policja nie będzie stała wieczorami w pobliżu każdego sklepu i pilnowała. Rano zostają tylko potłuczone butelki , powywracane kosze, porozrzucane puszki, czasem wymiociny na chodnikach lub pod blokami i odór moczu. Ktoś powinien się nad tym zastanowić. Nasze władze maja pole do popisu. Inaczej niedługo całe Grajewo będzie jak ławeczki przy pomniku na Pl.Niepodległosci.

Zombie
Dodano: 2020-03-06 20:52:
Myślę, że są dwie możliwości. Pierwsza: są tak pijani, że butelki wypadają im z rąk, puste lub pół puste i ulegają procesowi anihilacja o podłoże np. Kostkę brukową. Druga: są sfrustrowanymi alkoholikami bez szans na jakąkolwiek sensowną przyszłość i jedyne co potrafią zrobić to właśnie wyżyć się na Biednej butelce:) co zrobisz, odpady społeczne to dosyć duża częśc naszego społeczeństwa. Byli, są i będą.

Xxxx
Dodano: 2020-03-06 21:30:
Butów powiadasz..... a co ze zwierzętami co kaleczą sobie łapy:(

asd
Dodano: 2020-03-06 22:24:
Ludzie nie potrafią do smietnika trafić, a co tu wymagac segregracji

Liliana
Dodano: 2020-03-06 22:25:
Ewelina masz rację ale nie zgadzam się z Tobą!

Jaś
Dodano: 2020-03-07 13:52:
Przed chwilą wlazłem w psią kopę ( 2x w 2 m-ce). Wyprowadzać to za mało , trzeba jeszcze sprzątać. PSIE KOPY!!!

Grajewak
Dodano: 2020-03-07 16:55:
Żeby w sklepach nie było tych alkoholu w tych małych buteleczkach to jest tani trunek i każdy kupuje przechyli i wyrzuca od razu gdzie stoi i dlatego każdy kupuję .Kiedyś nie było w sklepach to i tyle butelek nie było a teraz gdzie stąpasz to pełno tych buteleczek.

Grajewianka
Dodano: 2020-03-07 20:46:
Do piszących o problemie rozbijania butelek,,,,nie koniecznie ze ci co piją to rozbijają,,,2 dziewczynki idące ze szkoły 4 w wieku ,,może,,10 łatki miedzy 14 a 15 blokiem widziałam jak urządziły sobie zabawę w rozbijaniu butelek i co można było zrobić jak uciekły ,zdążyłam tylko krzyknąć z balkonu i kogo możemy obwiniać i na pewno rodzice nie byli by szczęśliwi z takiej zabawy,.

Janek
Dodano: 2020-03-08 12:05:
To nasi lokalni wybrańcy przydzielają koncesje na obrót alkoholem może to ich wizja rozwiązywania problemów alkoholowych i rozwój naszego miasta na następne 20 lat.

Kryński
Dodano: 2020-03-08 20:58:
Moim zdaniem miasto powinno zatrudnic pracownikow odpowiedzialnych za zbieranie takowych butelek. Nie dosc ze znalazlyby sie miesca pracy to jeszcze miasto byłoby czystsze. Ja chętnie wzialbym taką prace bo teraz na bezrobociu siedze aktualnie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow, dbajmy o nasze miasto gdyz jest to nasze miejsce na ziemi gdzie musimy zyc w zgodzie sami ze soba i natura nas otaczającą. Mówilem cos na temat zwierzat? Nie? jestem ich fanatykiem, uwielbiam roznego rodzaju pluszowe stworzenia z naciskiem na uszate króliczki. Pozdrawiam wszystkich mieszkancow naturalnych jak i przyjdezdnych z roznych stron. :)

Anna
Dodano: 2020-03-09 11:08:
Pozamykanie sklepow wczesniej ,nie rozwiaze problemu ,mniej sklepow z alkoholoem, tez nie rozwiaze problemu.Ktos kto chce sie napic przejdzie pol miasta do jednego sklepu, w ktorym ten alkohol bedzie ,a jesli sklepy zamkna wczesniej to zamiast jednej flaszki kupi od razu dwie.Nigdy nie rzucilam papierka na ulice,nigdy nie rzucilabym butelki... itd bo tak mnie wychowano.Widzialam nie raz gdy dziecko rozwija loda i rzuca papierek na ulice i matka obok nie reaguje.Jesli nie uczymy dzieci od malego to efekty sa jakie sa ....

Benek
Dodano: 2020-03-11 12:08:
Anna nie masz racji.Ograniczenie sklepów z alkoholem ograniczy jego spożywanie.Przynajmniej nie powinno go być przy szkołach.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: