Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
antek
Dodano: 2020-02-20 23:56:24
Otwarto: 2456

Matura 2020

W mojej szkole tak jest, ze jeśli uczeń jest słaby to nauczyciel nie chce go dopuścić do matury i nauczyciel każe wybrać albo zdajemy maturę i siedzimy rok w tej samej klasie, albo nie zdajemy matury i kończymy szkołę. To nie jest normalne jak w końcu zrobić z tym porządek.?
obserwator
Dodano: 2020-02-21 10:33:
Zaiste to nienormalność, że uczeń jest słaby, nie ma talentu albo zwyczajnie nie chce się uczyć. Co wobec tego z nim począć może dać mu świadectwo ukończenia i maturę z "urzędu"?

Jarek
Dodano: 2020-02-21 11:40:
Witam. Bez matury tez można pracować. Pozdrawiam.

Mika
Dodano: 2020-02-21 11:49:
Faktycznie, trzeba wreszcie zrobić z tym porządek. Zawodówki świecą pustkami, a pracodawcy poszukują pracowników. To efekt wieloletnich zaniedbań i błędów w szkole. Wpływ na taki stan rzeczy ma wiele przyczyn, na przykład ambicje rodziców, którzy, posyłając swoje dziecko do zawodówki, traktują to jako rysę na honorze i ślą je do szkoły z maturą bez względu na to, czy w tym kierunku ma predyspozycje, czy nie.

Mata
Dodano: 2020-02-21 12:00:
W mojej szkole jest dokładnie to samo :/ a ja ucze sie slabo tylko dlatego ze musze pracowac bo mam chorą mame a tate pijaka i dorabiam do jej renty bo cienka renta.

Nianio
Dodano: 2020-02-21 12:02:
Do obserwator: no tak należy nam sie i tytuł i świadectwo z urzędu bo my to patointeligencja!

Krzych
Dodano: 2020-02-21 12:12:
Ludzie, dajcie spokój z tą matura i studiowaniem turystyki. Gospodarka potrzebuje rąk do pracy. Brakuje rzemieślników, którzy zarabiają kasę, o jakiej pan/pani za biurkiem mogą tylko pomarzyć. Uczcie się pożytecznych zawodów. Jak ktoś w wieku 20 lat nie umie biegle czytać, niech robi to, do czego ma dryg.

Uczeń
Dodano: 2020-02-21 12:17:
Wcale to nie jest tak że uczeń jest słaby .Słaby to jest nauczyciel...W jednej że szkół w Grajewie była taka Pani z matematyki stawiała 16 jedynej na semestr i chciała decydować ko może podchodzić do matury .Uczeń cichy ,poukładane był zawsze z jedynką i niby miał nie podchodzić do matury .Mówcie że nie pojedziecie A w dzień matury siadacie w ławkę i piszecie .Nikt nie mam prawa zabronić wam pisać .

edek
Dodano: 2020-02-21 12:59:
W Grajewie brakuje kominiarza. Trzeba uprzejmie prosić aby zechciał łaskawie przyjechać kominiarz z Ełku, Białej Piskiej czy Białegostoku. Kto z młodych, bez lęku wysokości pomyśli, to będzie miał super robotę do końca życia... no i szczęście w życiu. I to bez matury. Proszę nie dziękować :)

absolwentka
Dodano: 2020-02-21 13:14:
Widzę, że w każdej szkole taka sama patologia. Czy w Grajewie czy w Ełku, stawiają warunek albo matura albo ukończona szkoła i to zawsze problem z jednym przedmiotem czyli MATEMATYKĄ, jeżeli będziecie pisać sprawdziany i kartkówki na pozytywne oceny to nie mają prawa was nie dopuścić do matury, tym bardziej wystawiać zagrożenie :)

Łukasz
Dodano: 2020-02-21 13:51:
Za moich czasów też tak było Niedopuszczanie ucznia do matury jest po to aby niezaniżał wyników szkoły. Tylko takie zachowanie nauczyciela bierze się ZAWSZE Z LENISTWA I KIEPSKICH OCEN UCZNIA i nie zwalajcie takiej sytuacji na brak talentu bo można nadrobić go pracą.

Wiem
Dodano: 2020-02-21 14:26:
Negatywny egzamin z matury obniża ststystykę nauczyciela... Oni są rozliczani z wyników.

Kasia
Dodano: 2020-02-21 17:16:
Tylko nie wiem po co jest szkoła? Dla ucznia czy dla statystyk.?🥴

asia
Dodano: 2020-02-21 17:23:
Ciekawe czy można takie patologiczne sytuacje zgłaszać do kuratorium czy prokuratury ?

Uczeń
Dodano: 2020-02-22 05:42:
To niech ich rozlicza przez całą edukację ucznia .Dla mnie to jest chore żeby nauczyciel udzielał korepetycji dla swojego ucznia. Pięć dych na drodze nie leży.

obserwator
Dodano: 2020-02-22 08:09:
DO ASIA... nie tylko można, ale TRZEBA, szkoła, nie może obiecywać gruszek na wierzbie w momencie, kiedy uczeń przychodzi do klasy pierwszej, szkoła - nauczyciele nie mogą decydować o podejściu ucznia do matury, to jest tylko jego decyzja, niedopuszczanie ucznia do matury za dwójkę na koniec klasy maturalnej jest po prostu złamaniem prawa, czyli przestępstwem, z tym trzeba walczyć jeśli uczeń nie rokował, należało mu to uświadomić w pierwszej klasie, a nie w ostatniej

Cześć
Dodano: 2020-02-22 10:42:
Nauczyciele nie dopuszczają gdy ma się 1. Nie ucząc się przez lata,liczy się na ściąganie.

Anna
Dodano: 2020-02-22 19:38:
Antek, to jest bardzo właściwe podejście. Tak właśnie powinno być!!! Tak było, gdy ja się uczyłam (1976-1988 plus studia). Skoro nie umiesz, nie możesz być dopuszczony do matury, albo się bardziej postaraj. Nie wolno zaniżać poziomu edukacji. To do niczego dobrego nie prowadzi! I tak obecny poziom kształcenia jest bardzo niski. Nie można go jeszcze bardziej zaniżać! Szacunek dla tych nauczycieli, którzy tak myślą.

Ona
Dodano: 2020-02-22 21:39:
Gdyby to moje dziecko było tak szantażowane przez nauczyciela to rozniosłabym całą szkołę. Kuratorium zawiadomione byłoby od razu i policja. A w ogóle to jaki to ma sens skreślać młodego człowieka na starcie... Trzeba dać szansę i niech próbuje. Mojego syna nauczyciel ocenił na dostateczny ze swojego przedmiotu, a on dostał z rozszerzenia ponad 80 procent. Potem ten nauczyciel przyznał że mu głupio. Nauczyciele nie zawsze mają rację w swojej ocenie. Następną kwestią jest to, że niektórzy nauczyciele nie potrafią przekazać wiedzy i mają pretensje do uczniów, że się nie uczą. Myślę że uczniowie i ich rodzice co roku powinni wypełniać ankietę na temat nauczycieli i im wystawiać ocenę. Może wtedy nauczyciele mieliby inne podejście do uczniów i zawodu.

Krzych
Dodano: 2020-02-23 21:12:
Ja - jezeli dopadnie mnie choroba. Nie strzele. Mamy przeciez sluzbe zdrowia, ktora zadba o mnie a ZUS o moje dzieci... taki zart sytuacyjny.

Andrzej
Dodano: 2020-02-24 05:56:
Ludzie czemu wy tutaj coś takiego piszecie? Powiem tak w chwili obecnej dla mnie wielki szacunek należy się dla nauczycieli ponieważ jak ja pamiętam czasy.w LO to nie jednemu krew zastygała w żyłach jak szło się do szkoły. Nie wspomnę o tym żeby zdać maturę należało najpierw przeczytać masę książek A w chwili obecnej zero szacunku dla i nauczycieli i chyba nawet dla całego świata

przyjaciółka
Dodano: 2020-02-24 07:08:
Ona.... Polej głowę wodą. Trzeba znać szczegóły. Jeśli uczeń się nie uczy i nie ma możliwości promocji, to i do matury nie usiądzie. Matura, to spełnienie wielu warunków: ciężka praca, nauka, pozytywne oceny, promocja w klasie maturalnej i dopiero matura. Żaden nauczyciel nie postawi uczniowi 1 na koniec, jeśli on umie na więcej. Problem jest jeden. Do szkół z maturą idą uczniowie, którzy powinni pójść do szkół branżowych.

Jasia
Dodano: 2020-02-24 09:41:
Ja też uważam, że uczeń, który przez całą edukację podpierał się opiniami z poradni to o dysleksji, dysgrafii, dysortografii, dyskalkulii powinien w pierwszej klasie szkoły średniej usłyszeć- kochany to nie Twoje miejsce, matura dla najlepszych!

Praktyk
Dodano: 2020-02-24 17:01:
Do Ona. Widzę, że ze szkołą masz mało wspólnego. Jeśli chciałabyś oceniać nauczycieli miarą ucznia, to przedstaw swoje propozycje kryteriów takiej oceny. Z góry wiadomo, że z takiej ankiety powychodziłyby różne dziwne rzeczy.

Ona
Dodano: 2020-02-24 20:42:
Przyjaciółko, opowiem anegdotkę,prawdziwą, z jednego liceum w naszym mieście: matematyczka przy rozdawaniu kartkówek, tak zwraca się do ucznia: widzę Rafał, że w końcu wziąłeś się do nauki- masz czwórkę, na co uczeń odpowiada: nie proszę Pani, zacząłem chodzić na korepetycje. Myślę że najbardziej nie chcą dopuścić uczniów do matury ci nauczyciele, którzy słabo uczą i boją się kompromitacji. A jeśli chodzi o ankietę Praktyku to taki system istnieje na studiach i studenci oceniają swoich wykładowców. Zacytuję przysłowie " prawdziwa cnota krytyki się nie boi"

Gosia
Dodano: 2020-02-24 22:12:
Swoją drogą jak nauczyciel faktycznie sprawdza wiedzę ucznia i daje mu zwyczajny sprawdzian czy kartkówke i jesli ma 1 to go nie przepuszcza do nastepnej klasy lub zabrania pisac mature. Ale jeśli nauczyciel osoby które mają dwójki zniechęca do podchodzenia do matury mówiąc że się nie nadaje, że wstyd z taką wiedzą lub specjalnie przygotowuje trudne sprawdziany z innego materiału niż był na lekcji po to aby obsadzić ucznia jedynkami i wtedy daje warunek albo nie piszesz matury albo dostajesz jeden to coś jest nie tak.

Praktyk
Dodano: 2020-02-25 19:04:
Do Ona. To żadna odpowiedź z twojej strony. Gdyby nawet takie ankiety były przeprowadzane, to co one by pokazały i zmieniły?

Ona
Dodano: 2020-02-26 15:28:
Praktyku, niektórzy nauczyciele nie nadają się by uczyć, albo nie potrafią, albo lekceważą swoje obowiązki. Tacy nauczyciele krzywdzą dzieci i młodzież. Ankieta pomogłaby zmienić podejście takiego nauczyciela, bo słaby nauczyciel to słabi uczniowie, niestety. Nie można wymagać od innych (uczniów) gdy nie wymaga się od siebie.

Praktyk
Dodano: 2020-02-26 20:50:
Do Ona. Dalej nie odpowiadasz na moje pytanie, tylko przedstawiasz swój punkt widzenia. Jeszcze raz zapytam - jakie np. pytania widziałabyś w takiej ankiecie? Ponadto przypominam iż są uczniowie, którzy np. nie lubią danego nauczyciela i jego przedmiotu, słabo się uczą, mają lekceważący stosunek do nauki itp. Jak myślisz jak ocenialiby danego nauczyciela? Ponadto dochodzi też kwestia metodyki i podstawy programowej, o czym uczniowie wiedzą prawie nic.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: