Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Vega
Dodano: 2019-10-15 11:02:02
Otwarto: 5305

Jak oni głosują?

Szanowni Państwo, forum jest dobrym miejscem na wymianę tego typu poglądów. Jak myślicie, bo mnie to w sumie zastanawia i mam nawet kilka teorii w tej materii, dlaczego pewien podział na zwolenników PiS oraz opozycji jest dosyć wyraźny. Mam tu na myśli mieszkańców dużych miast, a zwłaszcza stolicy oraz mieszkańców mniejszych miejscowości oraz wsi. Nie ulega wątpliwości, że ci pierwsi są zwolennikami opozycji (i tutaj dodatkowo uważam, że wcale nie podejrzewałbym ich o poparcie dla PO, a raczej o brak poparcia dla PiS, a że w opozycji mamy partie jakie mamy, to na kogoś głosować trzeba), a ci drudzy PiSu. Można się pewnie zżymać i psioczyć na tak zwanych "warszawiaków", nie ulega jednak wątpliwości, że są to przeciętnie ludzie bardziej majętni, zaradni, lepiej ubrani, wykształceni i elokwentni, często wolni od nałogów. Po drugiej stronie mamy mniejsze miejscowości i wsie, gdzie każdy dzień wygląda tak samo. Praca na roli lub u tak zwanego "prywaciarza", w drodze powrotnej wizyta w sklepie po czteropak piwa i fajki, a potem wieczór przed TV z "jaka to melodia". Nie mogę się niestety oprzeć wrażeniu, że ci pierwsi brzydzą się cudzymi pieniędzmi, cieszy ich tylko sukces zdobyty własną, ciężką pracą, nie tracą czasu na oglądanie TV, są otwarci na świat, podróżują, czytają książki, wychowując dzieci stawiają na jakość, a nie na ilość. Można powiedzieć, żyją dobrze ale ciężko na to pracują. Dlaczego te osoby nie głosują na PiS? Może nie da się im wmówić lub też nie jest im to obojętne, że Państwo zabiera jednym, po to, żeby dać innym. Polityka PiS opiera się w 80% na rozdawnictwie i tym tak naprawdę sobie kupili głosy. Oczywiście, mają inne zalety, jak to, że nie pozwolili na przyjęcie imigrantów - zaś nie są jedynymi, którzy bronią naszych granic. Czy zatem należy stwierdzić, że wyborcy PiS to przeciwieństwo ich oponentów? Kochają cudze pieniądze, cieszą ich dobra łatwo zdobyte, najlepiej czyimś kosztem, wolny czas to przede wszystkim fajeczka, piwo i TV, zamknięci w swoich czterech ścianach, z literatury, tylko brukowce i prasa plotkarska, dzieci same im się wychowują, na koniec dnia sprawdzają tylko, czy wszyscy wrócili przed północą do domu. Są też tacy, głównie na wsiach i przede wszystkim w wieku 65+, którzy rządzących wybierają tylko i wyłącznie na podstawie konotacji z kościołem. To moim zdaniem jest też spore wypaczenie, ponieważ kościół nigdy nie powinien mieszać się do polityki i vice versa. Nie chciałbym tego tak widzieć, ale chyba tak to wygląda?
JK
Dodano: 2019-10-15 14:49:
A ciemny lud to kupił - te rozdawanie,że niby oni teraz nie kradną... i że podwyżki przez suszę itd. Jak to było za Cezara? "Chleb i igrzyska" dla ciemnego ludu żeby odwrócić uwagę. A Kurski raz w tygodniu Disco polo w TVP zorganizuje. I lud się bawi

Jarosław
Dodano: 2019-10-15 15:27:
Zapomniałeś dodać, ze w zakładach karnych PO ma poparcie ok. 80%, to po pierwsze. Poza tym nie jestem w nałogach, z dużego miasta wyprowadziłem się bo mnie stać na dom poza zgiełkiem miejskim, w wolnych chwilach słucham Chopina i Mozarta, dzieci są świetnie wykształcone i dobrze im się powodzi...i mógłbym tak wymieniać jeszcze, co obala Twój stereotyp osoby głosującej na PIS. Po wtóre, kto dzieli Polaków jak nie takie osoby jak Ty.Wolę zadawać się z osobą co po pracy wypije piwo i zapali fajeczkę niż z osobą, która gardzi innymi ludżmi.

swojak
Dodano: 2019-10-15 16:13:
Skoro zostałem wywołany do tablicy muszę coś napisać. Jestem osobą z wyższym wykształceniem, która zwiedziła kawał świata nigdy nie dostałem żadnych powtarzam żadnych pieniędzy zarówno od tego jak i poprzedniego rządu ale jak mam wybierać między Jakirą a ludźmi którzy maja jakieś wartości którym Polska nie jest obca, którzy szanują ludzi starszych i swoją historie. To wybieram tych drugich.

Wyborca
Dodano: 2019-10-15 16:37:
Popieram w 100%. Też mam takie odczucia, że za wyborców PiS decydują inni. Państwo obwiniają za swoje niepowodzenia. Z kolei inne partie nie mają pomysłu jak rządzić.

neutralna
Dodano: 2019-10-15 16:53:
Drogi "VEGA" co chciałeś przez to powiedzieć.

zosia
Dodano: 2019-10-15 17:32:
To prawda PO miała większe poparcie niż PIS w więzieniach,to są ci ludzie sukcesu,ktoś tu obraża ludzi którzy nie potrafią odnosić sukcesów i żyją sobie spokojnie

Jan
Dodano: 2019-10-15 18:36:
Do Vega.Pan ma stuprocentowo racje.

Awdotia
Dodano: 2019-10-15 19:00:
Vega pod względem poglądów wyrażonych w twojej wypowiedzi zgadzam się z tobą całkowicie. Więcej nie muszę dodawać, chociaż mogłabym dołożyć coś od siebie, ale chyba sedno zostało uchwycone. Nie chcę pisać rozprawki, bo to nie jest właściwe miejsce. Poza tym zaraz zostałabym " zakrakana" przez przeciwników naszych poglądów, a na to nie jestem wystarczająco odporna.

Paweł
Dodano: 2019-10-15 19:37:
Czy aby niektórzy nie uważają się za bardziej inteligentnych ( wyborcy antypisu ) ? Czy oddany głos na PIS świadczy o niższym statusie wyborcy ?

Jan
Dodano: 2019-10-15 19:51:
Opis "warszawiaków" zwala z nóg🙂. Tak się składa że jestem majętny, wykształcony, elokwentny, dobrze ubrany i też głosowałem na PiS. Bowiem los naszego kraju nie jest mi obojętny. A tak się składa że polityka tej partii oprócz dobrze rozwiniętej polityki socjalnej jest mi najbliższa. Społeczeństwo się bogaci. Widać po wzroście cen, płac i samochodach jeżdżących chociażby po Grajewie. Koniec złodziejstwa i obłudy👍. Demokracja zwyciężyła a niektórzy dalej nie mogą się z tym pogodzić...

Grajewianka
Dodano: 2019-10-15 19:54:
Nie zgodzę się z Tobą. Uwazam, że jest jeszcze trzecia grupa społeczeństwa. Jestem wykształcona,uwielbiam czytać książki, stać mnie żeby dobrze się ubrać, stać mnie na własny domek z ogródkiem i wakacje za granicą. Pieniądze z 500 +odkładam na osobne konta dzieci, aby kiedyś mogły z nich skorzystać, gdy będzie taka potrzeba. Nie jestem jednak bardzo majetna jak to określiłes. Dlaczego głosowałam na PIS? Ponieważ nie znalazłam nikogo z opozycji za kim chciałbym pójść. Opozycja skupiła się na obrzucaniu błotem przeciwników. Polityka to gra pustych słów i frazesow, liczą się tylko pieniądze dla jednej i drugiej strony. Wybrałam mniejsze zło.

Teo
Dodano: 2019-10-15 20:09:
Kościół nie powinien mieszać sie do polityki i podczas zaborów też. Kościół to ja ( ty ) i ja nie moge mieszać się do polityki. Ja daje prawo do mieszania sie Kościołowi do polityki( historia ) zabronisz przecięż jest demokracja.

xyz
Dodano: 2019-10-15 21:52:
Prowadzisz analizę czy stwierdzasz fakty?A może jesteś wizjonerem?Zapamiętaj sobie.Każdy tak głosuje jak podpowiada mu intuicja i sumienie.Już po wyborach i jeśli jest to Twoja analiza to trafiłeś kulą w płot.Wogóle to jest to Twoje subiektywne spojrzenie na wybory.Nie uogólniaj i nie sil się na analizy.

widz
Dodano: 2019-10-15 22:22:
Ciemna jesteś widzisz co chcesz ,żal cię za .... ściska.

.
Dodano: 2019-10-15 22:49:
masz pełną rację ale już po wszystkim i dajmy sobie spokój za 4 lata do dzieła

Sara
Dodano: 2019-10-16 08:04:
Czytając powyższy tekst odnoszę wrażenie że mieszkańcy Warszawy to elita tego kraju, tu się nie zgodzę ponieważ ich bogactwo wynika w dużej mierze z tego że Warszawa jest ośrodkiem rozliczeniowym, to tak płyną w większości wszystkie podatki, przychody dużych firm, nawet składki z polis na ubezpieczenia, to Warszawa decyduje o podziale środków, więc skoro mają duże wpływy mogą więcej zarabiać, a w takich miejscowościach jak nasza naginamy na te podatki, może zarabiamy mało ale Warszawa jest jedna a takich miejscowości małych jest dużo. Nie jesteśmy gorsi tylko mieszkamy gdzie mieszkamy, nie wszyscy mogą i muszą być w Warszawie. Proszę nie obrażać głosujących na PIS, bo teraz nasza ściana wschodnia się ruszyła, tylko ślepy tego nie widzi. Czy pis jest idealną partią NIE.

Grajewianka
Dodano: 2019-10-16 10:47:
Zgadzam się z Tobą Sara. Należałoby dodać jeszcze jak wiele osób w Warszawie to tak naprawdę mieszkańcy z małych miast. Jeśli więc głosowałem na PIS I ktoś mi mówi, że oznacza to, że jestem ciemnotą i biedotą zachlanną na 500+ to ja nigdy nie będę głosować na opozycję, dlaczego mam głosować na kogoś, kto pokazuje całkowity brak szacunku dla wyborcy, który ma inne poglądy. Jestem wykształcona, oczytana, dobrze zarabiam i wcale nie czuje się gorsza od elity z dużych miast.

Anna
Dodano: 2019-10-16 11:41:
Do Vega nie myl warszawiaka z ludem napływowym do Warszawy,bywam Warszawie dość często i jakoś niewidzę wielu dobrze ubranych ludzi wykształceni mogą być ale nie znaczy to, że są mądrzy , pić też piją tylko może lepsze trunki i w cale nie mało,może są większymi cwaniakami niż my z prowincji . Warszawa to zgromadzenie starych komunistów,ludzi dawnych układów

Przeciwnik Jarosław.
Dodano: 2019-10-16 12:07:
Wczoraj w debacie dokładnie zostało powiedziane,,na PiS ,,,,głosowali staruszkowie,ludzie ze średnim wykształceniem ,rolnicy bo sprzedali sie za dopłaty i inne datki i Polonia z zagranicy gdzie wogole nie powinni,mieszkają po 30 ,40 lat i wiedza co jest w Polsce najlepsze.Dokladnie wczoraj tak zostało powiedziane,,,wesele odbyło sie ,prezenty rozdane i trzeba rozliczyć sie,,,,,,,,Nikt nie myśli o tym ze nasze wnuki jeszcze bedą odczuwać tatę prezenty i bedą spłacać.przeciwnik prezentow

Ateista
Dodano: 2019-10-16 12:59:
Do Jarosław- "jako patriota pisowski" sluchasz Mozarta, ktory pochodzi z kraju(Austria), ktory razem z Niemcami hiterowskimi msszerowal w Polsce- w 1939 ,roku przeciez Pan "zbawiciel" Kaczynski- nigdy by tego nie zaakceptowal,jako "wielki patriota" i "wodz narodu wybyranego". !Chopin - byl przeciaz homoseksualista, dlatego tez nie rozumiem do konca, bo pisowcy slyna z homofobii- no ale on byl Polakiem- przynajamniej w polowie !

Baba
Dodano: 2019-10-16 13:10:
Paweł- nie jestescie swiadomi tego lub przymykacie na wszytsko oczy- ile szkod wyrzadza w tym kraju kosciol katolicki ograbiajac kraj z majatku. O niemoralnosci i sianiu nienawisci przez ta najabogatsza instytucje w Polsce nie musze ciagle wspominac- wystarczy wlaczyc takie stacje jak TVP-1, TVP-2, TVP-3 lub TV-Trwam , tam caly czas propaguje sie nienawisc ! Czy inne partie sieja nienawisc na tak ogromna skale . To nie inne partie - tylko pis swoja polityka podzielil nasz kraj na lepszy i gorszy sort.

Animal Planet
Dodano: 2019-10-16 15:25:
Przecież PO w swoich postulatach obiecała utrzymanie, a nawet powiększenie obecnych socjali i obniżenie podatków w jednym. Kto na nich głosuje? Ludzie niemądrzy.

Kamil
Dodano: 2019-10-16 20:00:
@Vega, mimo że nie lubię PiS i na nich już nigdy nie zagłosuję, jednak twoja opinia o wyborcach z Grajewa jest całkowicie niesprawiedliwa. Mieszkańcy właśnie małych miast mają najgorzej, od początku mamy gorszą jakość edukacji, gorsza ochrona praw pracowniczych przez co zawsze był w takich miastach wyzysk, gorsza ochrona zdrowia. W takich warunkach musieliśmy i musimy sobie dawać radę. Niestety, jako wielki entuzjasta Unii, muszę to przyznać, że przez brak dobrej ochrony pracowników, co się stało głównie przez PO i PSL jednak i PiS przyłożył rękę, po aneksji wyzysk się zwiększył. (O to mam pretensje do PO że przez ich krótkowzroczność zwiększyła się niechęć do UE, bo w małych miejscowościach po aneksji zaczęło się żyć gorzej.)Stało się to z prostej przyczyny, pracodawcy oszczędzali na pracownikach aby mieć na pozyskanie funduszy. To przez wyzysk w takich małych miasteczkach w tym kraju rósł dobrobyt, niestety dla nielicznych, jednak średnią bardzo zawyżał. Także się nie dziwię że PO mieszkańcom takich miejscowości kojarzy się z umowami śmieciowymi i biedą. PiS natomiast dał chwilowe wytchnienie, transfery socjalne które zrobił, dały nadzieję że można lepiej i nie trzeba tak walczyć o przetrwanie. Z tym że PiS po drugiej kadencji będzie się kojarzył z czymś innym, z zamykaniem szpitali i z zapaścią w systemie edukacji. Tego im nie życzę, bo w końcu żyjemy w tym samym kraju, a to stwierdzenie wynika tylko i wyłącznie ze stanu obecnego i prognoz.

Baba
Dodano: 2019-10-16 22:04:
swojak - ".....mam wybierać między Jakirą "- co to jest "Jakira" ?

Vega
Dodano: 2019-10-17 08:53:
Przyczepiliście się strasznie tych warszawiaków. Po pierwsze, celowo napisałem to w cudzysłowie, mając na uwadze raczej mieszkańców dużych miast, niż konkretnie Warszawy. Inna sprawa, napisałem o przeciętnym reprezentancie każdej z tych grup. Gdybyśmy wzięli po 1000 przypadkowych osób z każdej z nich, zaręczam wam, że przeciętny wizerunek byłby zgodny z tym, który przedstawiłem.

Jarosław
Dodano: 2019-10-17 09:47:
"Ateisto", słuchając muzyki nie interesuje mnie skąd pochodzi kompozytor czy wykonawca, a tym bardziej jakie ma preferencje seksualne.Nigdy się nie chwaliłem, tym bardziej publicznie, o swojej seksualności. To jest sprawa osobista, intymna. Być może ateiści lubią podkreślać swoją seksualność, ja nie. A o Kaczyńskim to pewnie całymi dniami rozmyślasz, współczuję.

BaBunia
Dodano: 2019-10-17 11:20:
Polska odkąd pamiętam była pomijana i uważana za zaścianek europy. Obecne partia rządząca pokazuje na arenie międzynarodowej że istniejemy .Głosujący za granicami oddali głosy na PiS.Dlaczego-dlatego ,że w końcu liczymy się jako kraj w Europie .Walczymy o swoje .Wyrażamy swoje zdanie czy się to komuś podoba czy nie.Żadne tęcze ,donaldy i inni dupolizy niemiec .Wiekszość wyborców tego nie chce.Cała elita tego kraju jest przeciwko Pis i niech bedą.Niemcy przyjmuja z otwartymi ramionami kazdego bez wniku w narodowosć,wyznanie ,płeć ich problem .Ja tego w Polsce nie chce.Opozycja powinna być za Polską na arenie międzynarodowej,stać murem.W kraju można i trzeba się spierać, kłócić.Rozdawnictwo i produkowanie darmozjadów to inna sprawa.Teraz pewnie dostane jak zwykle baty od wpisujacych na forum.Pozdrawiam Babę-I PRZEPRASZAM ZA BŁEDY W PISOWNI JAK I SKŁADNI.

Ateista
Dodano: 2019-10-17 13:52:
Jaroslaw- w ktorym miejscu ja sie chwale odnosnie moich preferencji seksualnych- prosze wskazac? "A o Kaczyńskim to pewnie całymi dniami rozmyślasz, współczuję."- co oznacza to glupie zdanie ? Sluchasz muzyki powaznej , chwalisz sie jak samochwala , a wypisujesz tak niewpowazne rzeczy ! Po czym wnosisz, ze -"A o Kaczyńskim to pewnie całymi dniami rozmyślasz, współczuję."... ? Jako "prawdziwy" Polak uwielbiajacy PiS, tak fatalnie sie wyrazasz w jezyku polskim, zdanie zaczynajac od "A o .... "? Dzieci masz podobno wyksztalcone - moze udziela ci korepetycji w ojczystm jezyku !

Darek
Dodano: 2019-10-17 14:52:
Baba. Kolo Gospodyn Wiejskich organizuje w plenerze otwarte sympozjum naukowe na temat swiadomosci i nie przymykania oczu. Jestes mile widziany jako naczelny sprawozdawca.

Rafał
Dodano: 2019-10-17 15:38:
Do tych wszystkich Pisowców i opozycjonistów - jedni i drudzy dzielą Polaków, kłócą się o sprawy mało istotne, ale w sprawach na prawdę ważnych mają takie same zdanie! Oni służą innym państwom; jedni Niemcom, a drudzy żydom za pośrednictwem USA. Dopóki ciemny lud nie zacznie myśleć samodzielnie i szukać informacji z innych źródeł niż TVP i TVN to nic się nie zmieni! Obecna władza sprzedała nas żydom. "Wody Polskie" zostały sprzedane firmie z Izraela... Amerykańska stawa 447 jest powoli wprowadzana w życie!

Darek
Dodano: 2019-10-17 21:47:
Ateista. Wytlumacz mi sens wyrazonych farmazonow - dlaczego Jaroslaw jako "pisowski patriota" mialby nie sluchac Mozarta i co wspolnego ze sluchaniem ma dezaprobata "zbawiciela" Kaczynskiego?

Baba
Dodano: 2019-10-17 23:33:
Szanowni Panstwo, wyborcy pisu, przeczytajcie wpis pana "Jarka",odnosnie "propagany sukscesu" , ktory opisuje w swoim komentarzu chwalac sie bez powodu , jak w pisowskim raju mozna byc szczesliwym, naturalnie dochodzi jeszcze do tego fakt, ze dopelnieniem wysokiego poziomu zycia (co uwzglednia i akcentuje Pan Jarek) jest koniecznie sluchanie muzyki powaznej, a nie tak u nas masowo rozpowszechnionej muzyki disco polo- bo to nie jest muzyka, ktora podnosi prestiz.Niestety Pan Jarek zapomnial podac recepte na tak komfortowe zycie- ale sluchacze dysco polo nie ludzcie sie,taki poziom zycia jaki reprezentuje pan Jarek , jest dla was nieosiagalny. Muzyka Mozarta i Chopina jest bardzo zroznicowana i piekna, Mozart mimo ,ze mial krotki zywot ,to jenak mial bardzo wielka tworczosc w swoim dorobku,miedzy innymi konzerty smyczkowe, fortepianowe , jak rowniez tworczosc operowa mial na swoim koncie. Chopina nie musze zbyt dlugo opisywac jego najlepsze dziela wedlug mnie sa , to nocturny , edtiudy. By moc rozumiec/pojac muzyke klasyczna, koniecznie trzeba chodzic na konzerty- wtedy mozna sobie wyrobic zdanie na temat inerpretacji dziel/utworow klasycznych,poniewaz nie jest sztuka sluchac czegos, co wykonywane jest w kiepskiej interpretacji.Nie zawsze jest tak ,ze wielkie nazwiska gawarantuja jakosc muzyczna.Wiec samo sluchanie muzyki powaznej, nie jest argumetnem, ze spolecznie stoi sie kregu kulurowym wyzej .Na muzyce trzeba sie znac, ja rozumiec, rozrozniac,potrafic krytykowac.... a tego trzeba sie uczyc na "salonach koncertowych", ktore w Polsce nie dorastaja do piet tym ,ktore sa dostepne w Niemczech -np:Berin(az cztery Opery),w Austrii- Salzburg/Wieden lub Wenecja we Wloszech. Pozdrawia politczynie neutralna (niewiewierzaca w pis i kosciol katolicki )- Baba

Ateista
Dodano: 2019-10-17 23:48:
Do Darek - chocby dlatego ,ze prawdziwi polscy patrioci nie powinni sluchac kompzytorow pochodzacych z krajow, ktore nas okupowaly-(czytaj Austria- temat -"Anschluß")podczas II wojny swiatowej- taka jest interpretacja "pisowskiego " patriotyzmu". Skoro pisowcy nienawidza Niemcow za II wojne swiatowa- to czy kochaja Austriakow, ktorzy brali w niej rowniez aktywny udzial napadajac wspolnie na Polske?- zastanow sie Czy partia pis i prezes Kaczynski dla ich wyborcow nie jest politycznym idealem i mezem zaufania- czy nie jst to wystarczajacy powod- zeby podzielac nienawisc prezesa w kwestiach hitorycznych- czyli uprawiac geramanofobie - tak powszechna i znana na wielka skale jak atyzemityzm - czy nie jest to wystarczajacy powod laczenia "dezaprobaty" wdowy smolenskiej i Mozarta, ktory pochodzil z kraju smiertelnego i odwiecznego wroga ? P.S Przestan juz z tymi "farmazonami " i zacznij od "ratio" z ktorego zaslynales . Ciagle wydaje ci sie , ze twoje krotkie wpisy sa przekazem wielkich madrosci. Napisz cos sensownego od siebie w porzszanym teamcie , a wtedy zobaczymy jaka masz wiedze- bo narazie tej Twojej wiedzy tutaj nie widac.

Baba
Dodano: 2019-10-18 13:17:
BaBunia- porozmawiaj sobie np:- z Darkiem i Jarkiem oni maja zapewne te same poglady- latwiej Ci pojdzie dyskusja. Niestety nie mam Tobie nic do przekazania, poniewaz nie piszesz nic , co mogloby mnie zainspirowac do dyskusji z Toba.Jesli zdarzy sie ,ze uda sie Tobie napisac cos logicznego i ciekawego, to napewno zwroce na to uwage - obiecuje !

Jan102
Dodano: 2019-10-18 16:32:
Jarosław- Zapomniałeś dodać, ze w zakładach karnych PO ma poparcie ok. 80%"- natomiast , ci wszyscy "uczciwi" wyborcy PiS ,ktorzy powinni "siedziec" sa na wolnosci. Czy te "80%" "prawdy"- to sa informcje zasiegniete z Telewizji-Tram?

Darek
Dodano: 2019-10-18 22:16:
BaBunia - z nasza znajomoscia muzyki nie mozemy sie porywac, aby dorownac "intelektualnie" Babie, kotrej przodek za potrzeba biegal za chlew. Baba dokonala wspanialego skoku cywilizacyjnego - zawedrowala na swiatowe salony muzyki i jako szatniarka na "salonach koncertowych", "ktore w Polsce nie dorastaja do piet tym, ktore sa dostepne w Niemczech… (az cztery Opery), w Austrii-Slazburg/Wieden az 4 opery ..." Zaczela nas spokojnych i prostych ludzi pouczac. Baba- polecam koncert kozy na swiezym wiejskim powietrzu. Szkoda, ze nie jestem w stanie zrozumiec motywu schizofrenicznych napadow wielkosci na tak niskich "salonach"grajewskiego forum.

Darek
Dodano: 2019-10-19 01:22:
Ateista. Bracie kochany - mowimy jezykiem naszych przodkow, a tak sie roznimy. Ale nie to stanowi pryncypium ludzkiej koegzystencji, gdyz roznica pogladow i zachowan wpisana jest w ludzka nature. Oczywista oczywistoscia jest, ze slowo w jezyku cos znaczy i oznacza, wyraza jakas czynnosc. Polecam, abys skorzystal ze slownika jezyka polskiego i zapoznal sie ze slowem farmazon, farmazony i inne formy tego slowa. Podobnie jest ze slowem "ratio"jako slowo zapozyczone z innego jezyka. Uzywane jest w okresleniu extrema ratio, legis ratio or ultima ratio etc. Reszte pozostawiam twojej "tworczej" inwencji- z zachowaniem wspolnego mianownika wyrazonego w potepieniu afirnacji kpiny. Ad rem! - chocby dlatego "ze prawdziwi polscy patrioci nie powinni - (czytaj Austria….)... .. .- taka interpretacja "pisowskiego" patriotyzmu. Nie bede sie znecal nad "logika" wyrazonych mysli. Pragne nadmienic, ze logika ten specyficzny tok myslenia odpowiednio okresla. Zaleca sie indywidualne studium. Wglebiajac sie twoja "logika" - smiem zapytac z jakiego zrodla pochodza twoje farmazony interpretacji pisowskiego patriotyzmu. Dalej "skoro pisowcy nie nawidza (nienawidza) Niemcow za ... ...." To rowniez wychodzac na spotkanie z twoja logika - pytam czy Niemcy moga nas lubic za przegrana wojne i zabranie im ziem. Nie mam wiekszego zamiaru pchylac sie z wiekszka atencja nad innymi farmazonami, dyrdymalami etc. dotyczacymi "nienawisci" prezesa w roznych kwestiach. Powazny glos w dyskusji winien byl wyrazic sie w afirmacji uniwersalnej wartosci tworczosci Mozarta, podziwianej rowniez przez Zydow. Pragne zwrocic uwage, ze wspolnie ze zjawiskiem germanofobi wystepuje rowniez polonofobia. Reasumujac - zpragne zwrocic uwage, ze gdzie w opisie rzeczywistosci nie dostrzega sie ratio formami towarzyszacymi - odlatyjemy w farmazony, dyrdymaly lub inne slowa pochodzace od farmazonow.

BaBunia
Dodano: 2019-10-19 10:21:
Baba-wyrażam moje zdanie w tym temacie .Nie piszę nic ciekawego i logicznego według ciebie i niech tak zostanie. Ja w przeciwieństwie do ciebie nie wstydzę się Polski .PiS tez nie popieram.Granice sa otwarte ,wyjedz, przeprowadz się do innego raju na ziemi.Holandia to dobre miejsce dla ciebie nie brakuje tam odmieńców i lepsze zioło przypalisz, sprobujesz tęczowego zycia.z Darkiem i Jarkiem nic mnie nie łączy przynajmniej na dzień dzisiejszy ale kto wie.Baba i BaBunia to byłby zwiazek .Nawet chyba partnerski.CHŁOPA CI POTRZEBA TAKIEGO Z JAJAMI -POLSKIEGO TO I TY ZYŁA BYS KOMFORTOWO w naszym pieknym kraju.Pozdrawiam.

BaBunia
Dodano: 2019-10-19 12:58:
Darek -gdziez mi do tej grupy arystokratów bywających na salonach współczesnej Europy.Opera znam jedną - Winfrey nazwisko czy jakos tak ale raczej nie pochodzi z niemiec czy austrii w telewizji mówili ze z USA. Muzyka tak uwielbiam, szczególnie beben wydaje z siebie piekny pusty dzwięk az nogi rwa sie do tanca.Koncert kozy to juz nie -beczenie Baby wystarczy.

Ateista
Dodano: 2019-10-19 15:22:
Darek -potrzebowales az 2 dni, zeby napisac te swoje intelektulane wywody? Rozumiem ze, zabiera Tobie bardzo duzo czasu sciaganie wyrazen i zwrotow z internetu. Bardzo latwo da sie zauwazyc ,ze szybkie odpowiedzi (patrz -wlasne bzdury w korespondencji z "Baba") roznia sie od powyzszego wypsiu, ktory pochlonal Tobie mnostwo czasu, poniewaz komentarze pisane szybko, ktore wymagaja samodzielenego myslenia i jednosczesnego ich przekazywania, poprostu Tobie nie wychodza. Chcialem zwrocic uwage ,ze nie lubie glupich zwrotow typu- "Bracie Kochany" - wiec prosze pamietac na pryszlosc i nie naduzywac zbytnio slow.Odnoszac sie do tematu Niemiec, bedac wielokrotnie w Niemczech nie zauwazylem nieuzasadnionych antypolskich reakcji, mimo,ze wielu Polakow (szczgolnie w Berline ok. 6 tys bezdomnych przebywa w tym miescie), jak rowniez z doswiadczenia wiem ,ze Polacy w Niemczech bardzo ciezko pracuja na zla opinie- ale w mediach pisowskich tego nie pisza. Niemcy , jako spolecznstwo , stali sie po wojnie bardzo tolerancjni i otwarci, mowia rowniez otwawrcie o zbrodniach wojennych,ktore popelnili. Jezeli nie dostrzegasz w Polsce problemow geramanofobicznych na ogromna skale , to swiadczy tylko o tym ,ze poprostu je ignorujesz lub nie chesz o nich wiedziec. Wystarczy wlaczyc programy tv- opanowane przez skrajnie prawicowa- nacjonalistyczna partie PiS i kosciol katolicki lub wybrac sie na spotkanie lub marsze "patriotyczne!" .- np: z mlodzieza wszechpolska , ktorej ekspertem i czynnym czlonkiem byl Pan Andruszkiewicz- "powazny" polityk pisowski. Nie jednokrotnie bedac w Polsce ze znajomymi z Niemiec spotaklem sie z atakami germofobii. W sytuacji kiedy odezwalem sie po polsku- napotkalem sie ze zdziwieniem i strachem atakujacych, ktorym automatycznie grozilem Policja. Znam problem z doswiadczenia i wiem o czym pisze w przeciwienstwie do Ciebie. Nie musisz mi tlumaczyc na czym polaga pisowska propaganda nienawisci , ktorej doswiadczylem w praktyce niejednokrotnie. Nie musisz mi rowniez tlumaczyc jaki stosunek maja Niemcy do Polakow- napewno lepszy niz my do nich - za co sie ja osobiscie wstydze ! "- smiem zapytac z jakiego zrodla pochodza twoje farmazony interpretacji pisowskiego patriotyzmu."- podaje tylko niektore zrodla propagandy pisowskiego "patriotyzmu: TV-1, TV-2, TV- Trwam, "Nasz Dziennik","Gazeta Polska", "Glos Niedzielny","Radio Maryja" oraz "swiatynie katolickie" - czy to wystarczy. Zajawisko "polonfobii" nie jest problemem w Polsce , wiec nie wiem w zwiazku z czym to wyrazasz. Masz problem z "polonofobia" -bo ja nie - w tym kraju wystepuja inne problemy , ktorych ty byc moze nie dotrzegasz, najbardziej pielegnowane sa: antysemityzm,geramanofobia, rusofobia,homofobia- czyli typowe zajwiska fobii , ktore cechuja neonazistow ! Do Twoich intelektualnych bzdur analitycznych na ktore poswieciles az 2 dni czasu nie bede sie odnosil w zupelnosci wystarczyla mi jako odpowiedz sledzenie wwymiany pogladow miedzy Toba a "Baba"- ja zagadzam sie w zupelnosci z jej pogladami , poniewaz w "baby" wpisach mozna doszukac sie samodzielnego myslenia, napomiast w Twoich poplatanych bzdurach , ktore poprzez uzywanie wyrazow obcych sam kamplikujesz nie widac tego !

Darek
Dodano: 2019-10-19 21:13:
Ateista - "kochany bracie". Nie rozpaczaj ile czasu potrzebowalem, aby ci odpowiedziec - nie jest az tak istotny problem, ktory powinien ciebie tak mocno podniecic "intelektualnie". Nic z tego nie wynika. Ty mozesz wielokrotnie przebywac w Niemczech i niejednokrotnie z przyjaciolmi z Niemiec w Polsce, ale nie musisz popadac w swoista ekskaze biczowania sie za popelnione lub przypisywane "grzechy". Nie zamierzan dalej partycypowac w twojej "intelektualnej" narracji wyswiechtanych dyrdymalow jacy ci Polacy sa okrutni - zakoncze jednym pytaniem z pieknego polskiego filmu "a w Kruzewnikach wy byli?. To powinno uzmyslowic ci, co mysle o twoich farmazonach.

Ateista
Dodano: 2019-10-19 21:15:
Darek- dlaczego komplikujesz jezyk "naszych przodkow" poprzez uzywanie wyrazow obcych - jaki to ma cel i sens w przekazie twoich " ratio-farmazonow" , ktore tylko ty rozumiesz?

Baba
Dodano: 2019-10-19 22:46:
BaBunia- prosze nie ukaladaj mi zycia i nie zajmuja sie az tak doglebnie moimi "problemami", ktore sobie uroilas.Czy ty lubisz tak wszystkich, ktorzy nie podzialaja Twoich pogladow "ustawiac" w zyciu? Skad mozesz wiedziec , byc moze juz mieszkam w Holadnii. Nie wiem tylko co ty nazywasz odmiencem - kim ty jestes , ze degradujesz innych nazywajac odmiencami? Nie wiem rowniez (tylko sie domyslam , ze masz maryhuane na mysli), co oznacza "przypalic dobre ziolo"- ale chetnie poradze sie w tej sprawie Ciebie- wiec prosze o kilka fachowych rad. Odnosnie "zycia teczowego", wyrazasz sie rowniez dosadnie i przekonywujaca- prosze o jakies wskazowki ta ten temat. W temacie muzycznym niestety oblalas, choc przyzac musze otwarcie ,ze muzyka jest moja pasja i chetnie podyskutowalbym na jej tematy.... ale niesetety tutaj brakuje Tobie kompetencji. Ciesze sie , ze postawilem trafna diagnoze, zdazylem zauwazyc sie jenak radka z Darkiem sie udala, nic dziwnego , widac po komnrarzach,ze macie te same skrajnie prawicowo- nacjonalistyczne poglady. " CHŁOPA CI POTRZEBA TAKIEGO Z JAJAMI -POLSKIEGO TO I TY ZYŁA BYS KOMFORTOWO "- dlaczego wrzeszczysz , ze chlopa mi potrzeba, po czym to wnosisz ? Ze tez ja musze sie tutaj staczac na rynsztowy poziom. Noooo dobra, to kiedx mi tego chlopa "wyswatasz "? - tak na powaznie- tylko zyby byl z jajami i sie przyopadkiem "Jarek K." nie nazywal...!Czy znalezienie odpowiedniego chlopa daje gawarancje jak piszesz na komfortowe zycie ? Dobra skoro jako ekspert wiesz - ide na to w ciemno. Ale prosze mnie nie namawiac do swoich skrajnie nacjonalistycznych pogladow- na to juz nie pojde- wole miec "teczowe" poglady - sa dla mnie zdrowsze od tych skrajnie prawicowo- nacjonalistycznych.

Ateista
Dodano: 2019-10-20 00:16:
Darek ja pisze o faktach - Ty piszesz o niczym. Ja sie niczym nie "podniecam", lecz jedynie uwzglednilem tylko i wylacznie fakty, ktore znam z doswiadczenia zyciowgo. Czy ty wiesz co ozancza w zanczeniu masochistycznym popasc w " swoista ekskaze biczowania sie za popelnione lub przypisywane "grzechy"- ja jestem ateista , wiec nie przyczepiaj mi latki "religijnego masochizmu"- sam fakt takich perwersyjnych urojen powstalych w twojej chorej wyobrazni jest absolutna glupota, ktora przypiczetowales swoj niski jakze poziom. Zastanow sie nad dobieraniem odpowiednich slow zanim napiszesz podobne bzdury. Czy wpisywanie tych idiotyzmow ma jakis zwiazek z twoja perwersja ? - pytam sie , bo czym mozna wytlumaczyc tak gupia interpretacje mojego zdania w komentarzu. Nic takiego nie napisalem , ze " .... ci Polacy sa okrutni "-wiec nie demonizuj i nie wyolbrzymiaj problemu. Nie napisalem rowniez , ze wszyscy Polacy sa germnofobami: Wiadomo nataomist ,ze od czasow pisowsko- koscielenych problem miedzy innymi germanofobii stal sie bardzo widoczny i urosl do rangi niebezpiecznej, mowie to z wlasnego doswiadczenia, poniewaz uzywjac jez. niemieckiego sam tego doswiadczylem i wiem o czym mowie, roznica polega na tym ,ze ja w przeciwienstwie do skrajnych nacjolanistow nie widze we wszystkich potencjalnych wrogow. Natomiast problem narastajacych fobii w kraju nie trudno zauwazyc - czy mam przejsc obojetnie i mowic ,ze wszytko jest w porzadku. Spoleczne problemy wystepujace w Polsce, ktore dotycza fobii, zawdzieczamy glownie obecnie nam panuajcej partii PiS i wszechmogacemu kosciolowi i jego ideologii politycznej na ktorej opiera sie nienawisc do wyszukanych nie bez powodu nacji .

Jan102
Dodano: 2019-10-20 00:34:
Darek -chłopie prosty,Kończ waść, wstydu oszczędź” , tego co Ty piszesz czytać się już nie da !!!! Powtarzasz się bez końca i te swoje farmazony wypisujesz - ja też ich nie rozumiem .

Darek
Dodano: 2019-10-20 13:59:
Ateista. Zal mi ciebie! Twierdzisz, ze piszesz o faktach i nie potrafisz zrozumiec, ze do ich opisu nie powinno wprowadzac sie ideologii - dzieli i prowadzi do spiec spolecznych - w opisie emocje zawsze biora gore nad racjonalnoscia i merytorycznoscia. Niestety - ty tego nie dostrzegasz i swietnie wpisujesz sie w grupe tych demagogow, ktorzy urobek "intelektualny" i ideologiczny przedkladaja nad merytoryczny opis faktu. Stosuje sie zasade: im glosniej i wiecej czadu ideologicznego, tym bardziej bedziemy w centrum uwagi. To taka wspolczesna forma "ateistycznego masochizmu" o schizofrenicznym podlozu "wyzszosci intelektualnej" wyrazonych w roznych fobiach, ktore pragniez przypisac innym. Niejejednokrotnie - przyjezdzajac przyjaciolmi do roznych miejsc kraju przodkow - nie da sie potwierdzic ideologicznych farmazonow lub dyrdymalow wyrazonych w twoim opisie. Nie wydaje mi sie, aby w Europie byla druga Polska.

Darek
Dodano: 2019-10-20 14:23:
Jan 102- chlopie -rynek daje ci ogromne mozliwosci wyboru i nie musisz czytac czegos co wymaga wiekszej atencji w percepcji farmazonow.

Kris
Dodano: 2019-10-20 22:35:
Ciekawy artykół ukazał się na WP. Porównywano sympatyków obu partii politycznych i badania pokazały że ponad 80 % nie widzi możliwości ustępstw czy porozumienia z drugąpartią

Ateista
Dodano: 2019-10-21 01:48:
Darek jestes skrajnym przypadkiem psychozy , ktora ujawnia sie u Ciebie w postaci ciaglego powielania tych samych wpisow. Ty masz w kazdym teamcie dla kazdego prawie idenytyczny odpowiedz?- nie zwrociles na to jeszcze uwagi? Wszystkich oceniasz tak samo, Twoj punkt widzenia na kazdy temat jest taki sam- zaczynasz od "farmazownow " i konczysz na "farmazonach. O jakim wprowadzaniu ideologii piszesz ? "Niejejednokrotnie - przyjezdzajac przyjaciolmi do roznych miejsc kraju przodkow - nie da sie potwierdzic ideologicznych farmazonow lub dyrdymalow wyrazonych w twoim opisie." - mozesz mi wytlumaczyc co chcesz warazic w tym zdaniu, poniewaz jest ono tak nielogicznie skonstruowane , ze jego tresc jest kompletnie niezrozumiala? Cytat Twojego idiotyzmu- "To taka wspolczesna forma "ateistycznego masochizmu" o schizofrenicznym podlozu "wyzszosci intelektualnej" wyrazonych w roznych fobiach....." - jestes w stanie udownic zarzucane mi fobie? Czy tylko , tak piszesz te bezmyslne bzdury ? Chcialem zwrocic Tobie uwage , ze,ja nie glosze zadnych ideologii, wiec nie wmawiaj mi tutaj rzeczy ,za ktore nie jestem odpowiedzialny. Nie trudno stwierdzic , ze komentarz Twoj nie jest zadna odpowiedzia na polityczne tematy oraz problemy spolecznych zjawisk dotyczacych Polski i Polakow- poniewaz Ty takich problemow nie dostrzegasz. Mowiac szczerze nie obchodzi mnie to, tylko zastanawiam sie nad jednym faktem w jakim celu powielasz te same slogany- do mnie a wczesniej do "Baby"- przeciez procz prowkujacych hasel nic nie wyrazasz w nich madrego. Nie potrafisz rowniez udzielic zadnej konkretnej , co ja mowie zadnej sensownej odpowiedzi, wypisujac wylacznie jakies psychologiczne banaly, ktore zaistnialy w twojej niezdrowej wyobrazni- co nie trudno jest stwierdzic. Czy mam podobnie wzorujac sie na "Babie", ktora madrze skomentowala przekaz Twoich "farmazonow"- przytoczyc napisane dotad Twoje bzdury, ktore mijaja sie z teamatem i rzeczywistoscia. W Twoich wypowiedziach jasno i wyraznie widac , ze nie masz wyrobionego zdania w zadnym temacie. Probujesz udowodnic mi wlasna "filozofie", lecz Twoje komentarze nie oddaja nic madrego ich "analityczna" bezsensowana tresc nie moze byc tutaj pomylka. Zaczynasz siegac do tematow perwersyjnych(ktore widocznie ciebie bardzo zajmuja w przeciwienstwie do mnie)- ja ich nie poruszalem. W zwiazku z tym zadalem Tobie wczesniej pytanie, ktore jak do tej pory zostalo bez odpowiedzi. Odpowiem jeszcze na ten wyjatkowo glupi wpis-cytuje-" To taka wspolczesna forma "ateistycznego masochizmu" o schizofrenicznym podlozu "wyzszosci intelektualnej" wyrazonych w roznych fobiach, ktore pragniez przypisac innym. Niejejednokrotnie - przyjezdzajac przyjaciolmi do roznych miejsc kraju przodkow - nie da sie potwierdzic ideologicznych farmazonow lub dyrdymalow wyrazonych w twoim opisie. Nie wydaje mi sie, aby w Europie byla druga Polska."-rozumiem ze przez Ciebie skonstruowany ten wyjatkowo glupi watek -, wyrazasz jako zarzut i klasyczna prowokacje wobec mojej osoby ?- innego celu/przeslania nie zauwazylem w Twoich komentarzach. Przyjmij do wiadomosci ,ze moje poglady nie opieraja sie na zadnych patologicznych ideologiach- co mozna stwierdzic po moich komentarzach. Jestem czlowiekiem otwartym na wszelkie formy , zycia , poniewaz uwazam , ze kazdy ma do niego prawo , pod warunkiem ,ze swoim postepowaniem nie szkodzi i bezposrednio nie zagraza innym.Nie mam problemow z zadnymi obcymi nacjami- nie mylic prosze z nacjonalistami, poniewaz jestem otwarty na obce kulutry,nie mam problemu rowniez z religiami ,ktore oparte sa na zdrowych zasadach moralnych - katolicyzm niestety sie do nich sie nie zalicza- poniewaz w Polsce( i nie tylko) stal sie on ideolgia polityczna("fabryka pieniedzy"), ktora wywiera presje i degraduje tych , ktorzy sie z nim nie identyfikuja. Respektuje wszelkie formy zwiazkow- nie ma dla ,mnie znaczenia, czy jest to relacja K+K czy M+M -czyli zwiazek homosekualistow, ktorzy dosc czesto w naszym kraju myli sie z pedofilami zuwgi na bark opdowiedniej edukacji na ten temat. Nie toleruje natomiast , skrajnych nacjonalistow (+ powiazanych u nas scisle z pseudo-wiara-czyli z kosciolem -niestety),neonazistow,homofobow,germanofobow, rusofobow, ,antysemitow- poniewaz nauczylem sie traktowac ludzi idnywiduanie bez wzgledu na to , jaki maja kolor skory, wyznanie (pod warunkiem ,ze nie bede "namawiany" do przekonan religijnych) i pochodzenie. Czy teraz teraz zrozumiales jak wyrazaja sie moje poglady polityczne. Te swoje "latki" sprobuj przyczepic w swoim srodowisku i byc moze przekonasz sie o tym nie bedac nawet swiadomym , ze sie doskonale trzymac beda !

Jan102
Dodano: 2019-10-21 02:04:
Darek- czy ty jesteś zupełnie zdrowy? Czy taaka ilość głoszonych "farmaznow" nie spowodowała u Ciebie zbyt głebokich skutków ubocznych- inni też to zauważyli już, że coś z Toba jest nie tak . Komu maja służyć, te twoje powtarzajace sie "farmazony"? Komu ?

Darek
Dodano: 2019-10-21 22:05:
Ateista nie rozpedzaj sie jak stara lokonotywa ciagnaca sklad wagonow - wypelnionych "intelektualnym" kitem, aby "udowodnic" przypadki psychozy. Kochany Ateisto. "Cura te ipsum" - pozniej bedziesz mial etyczne prawo dostrzec problemy u innych. Niestety umysl tego nie ogarnia. W mysl ideologii: im glosniej, wiecej- tym lepiej wychodze. Nie bedac waszym fanem - nie akceptuje, przyjmuje do wiadomosci i w imie najwyzszych wartosci - wynikajacych z prawa naturalnego i innych praw stanowionych przez czlowieka nie odmawiam prawa do koegzystencji. Rowniez ze wzglegu na rozne rozbieznosci spoleczno-kulturalne nie dyskryminuje i nie wykluczam ze spolecznosci. Podobnie w zaden sposob nie moge sie zgodzic z twoimi receptami na zycie spoleczne i zachowanie roznych srodowisk. Nie wiem w jakiej Polsce ty zyjesz. Zapewniam ciebie, ze nie pokrywa sie relacjami moich znajomych. Jest ogromna rozbieznosc. Dodatkowo pragne ci uzmyslowic, ze nie trzeba byc wielokrotnie w Niemczech, aby zrozumiec roznice w zachowaniu i uslyszec wlasnymi uszami, ze oni nie beda opowiadac farmazonow na wlasny narod. Ucz sie tego. Rowniez "Nie jednokrotnie z przyjaciolmi bylem" w roznych zakatkach Polski - nie dostrzeglem zadnego ataku germanofobii, rusofobii i innych dyrdymalow - bedacych produktem ateistycznej propagandy. Nie wiem kto z nas dwoch jest klamca, ale wydaje mi sie, ze jest to "produkt" twojej psychozy.

graj ewo
Dodano: 2019-10-21 23:03:
O czym piszecie gdzie te wybory byly nie na zachodzie tylko w Polsce, najpierw trzeba sie zastanowic co zrobili byli poslowie z terenu Grajewa Gwiazdowski, Andruszkiewicz, senator Anders przyjechala z Hameryki a uciekla do Italjano tak jak jej ojciec z wojskiem zamiast do Polski to do Wloch to tam bronil Polski???? oszukal swich zolnierzy zrobil z nich tulaczy po swiecie. Pokazcie mi co ci poslowie zrobili zeby w Grajewie powstaly nowe zaklady pracy nic ??????? co z dworcem kolejowym 145 letnim dzieki ktoremu sa obecne zaklady pracy, a z niego nie mozna wjechac dzieci do szkol, i lekarzy specjalistow,piszecie ze po Grajewie jezdzi tyle samochdow skad sa napewno nie zarobione w Grajewie, bardzo duzo dzieki otwrciu granic pracuje za granica i przywoza wybrakowane samochody do Grajewa i szpanuja i udaja madrych, w domu siedzi zona z dziecmi bierze 500+ i zapomogi bo nie ma meza i tak sie bogaca kosztem tych co pracuja w Grajewie, po co pracowac zaklady pracy nie potrzebne tylko z kad na to pieniadze z porzyczek ktore beda splacac wnuki bo panstwo i PiSland ich nie ma to jest 4 rozbiur Polski

Ateista
Dodano: 2019-10-22 02:09:
Darek z Toba nie da sie dyskutowac powaznie , poniewaz Ty natychmiast stawiasz "swoje diagnozy" (nietrafne z reszta) psychologiczne i co najbardziej smieszne jest,to ,ze dla wszystkich, ktorzy nie zgadzaja sie z Twoja opinia sa te "diagnozy" prawie idyntyczne. Unikasz lub niepotrafisz rzeczowo odpowiedziec na zadne z zadanych pytan, tylko powatarzasz ciagle swoje "psycho-(nie) logiczne" banaly. Nie skupiasz sie na poruszanym teamcie , lecz w swoich wpisach doszukujesz sie bezmotywacyjnie jakis "skrzywien psychicznych" u przeciwnikow w dyskuskusji. Nie wiem po co kometujesz tutaj , skoro nie interesuje Ciebie co jest tematem dyskusji- i celowo tworzysz swoje tematy, ktore ciagle powtarzasz i probujesz uwodnic cos co widocznie nie tylko ja , ale rowniez inni tutaj wypowiadajacy sie nie rozumieja i nie potwierdzaja. Wszystkie Twoje wpisy sa pozwbawione najmmnieszych argumntow, sa tylko i wylacznie urojene hipotezy, ktore sam wytarzasz i traktujesz je jako odzwierciedlenie prawdy - Twojej prawdy-ktora na sile probujesz udowdnic. Przytocze klasyczny juz przyklad frazesow (komentarze moje- czytac porosze na dole)- "Nie jednokrotnie z przyjaciolmi bylem" w roznych zakatkach Polski - nie dostrzeglem zadnego ataku germanofobii, rusofobii i ... " - w jaki sposob nie bedac (przypuszaczam- ze nie )- Niemcem - czy Rosjaninem- mozna zostac ofiara ataku- germanofobii? - lub rusofobii- prosze o podanie przykladu i sytuacji- moze byc nawet fikcyjna- ale ,zeby w opisie brzemiala wzglednie realnie i przekonywujaco, by moc ja uznac za prawdopodobienstwo .Wydaje sie Tobie ,ze tylko , to co ty dostrzegasz jest realne i prawdziwe w w zyciu?, natomiast innych mozliwych sytuacji nie dopuszczasz i nie traktujesz jako realne i mozliwe - co jasno wynika z Twoich glupich wywodow- i swiadczy o tym , ze masz powazny problem z interpretacja prawdopodobienstw, ktore moga zadarzyc sie w zyciu. Uwazasz , ze tylko Twoj Swiat jest prawdziwy i realny- Swiat przezywany prze innych jest dla Ciebie fikcja nie do zaakceptowania- w przeciwnym przypadku nie negowal bys wszytkich podanych przeze mnie faktow , ktore mialy miejsce, a ktorych nie musze i nie chce (bo po co?- forum to nie sala sadowa ) Tobie udowadniac. Odnaszac sie do kolejnego super- idiotycznego wspisu, cytuje : "....nie dostrzeglem zadnego ataku germanofobii, rusofobii i innych dyrdymalow - bedacych produktem ateistycznej propagandy."- mam pytanie - co ma wspolnego ateizm z objawami np: geramanofobii i rusofobii- czy jakiejkolwiek fobii? Czy masz na to jakies naukowe dowody , ze te przypadki sa "porduktem atesitycznej porpagandy"? Czym sie taka "ateistyczna propagnda objawia" ? Co to sa inne "dyrdymaly", ktorych rzekomo niedosztrzegles w tych "roznych zakatkach" Polski? Mozesz wyrazac sie jasniej i logiczniej ? Jeszcze jeden banal przytocze i w zwiazku z nim mam pytanie (pewenie standardowo- odpowiedzi nie bedzie- bo to- wymaga zbyt duzego wysilku jakim jest samodzielne myslenie )- " Dodatkowo pragne ci uzmyslowic, ze nie trzeba byc wielokrotnie w Niemczech, aby zrozumiec roznice w zachowaniu i uslyszec wlasnymi uszami, ze oni nie beda opowiadac farmazonow na wlasny narod. Ucz sie tego. "- czyli wedlug Ciebie gdzie trzeba byc, aby zrozumiec roznice w zachowaniu i uslyszec wlasnymi uszami -znasz takie miejsca?- np: "marsze patriotyczne" ? Niczego nie uzmyslowiles mi w tej swojej glupiej wypowiedzi, ani tez niczego (jak zawsze ) nie udowdniles. O jakie roznice w zachowniu-i czyim zachowaniu chodzi? - znow brakuje sesnsu i logiki w wypowiedzi. Co mam zrozumiec z tych banalow i jakie "nauki" wyniesc z nich moge? - prosze mnie oswiecic i poprzec argumantami w zrozumielym jezyku - najlepiej "przodkow" bez "laciny". Mozesz mi przypisywac rozne epitety, ja jestem w pelni swiadomy swoich wartosci i traktuje z dystansem Twoje psychopatyczne wyrazanie sie wobec mojej osoby. Pragne nadmienic jenoczesnie, ze przypomne bardzo chetnie Tobie jesli przekoroczysz linie prawna w swoich prymitywnych zwrotach. Przytoczyc musze koniecznie jeszcze jeden cytat: "Nie wiem w jakiej Polsce ty zyjesz. Zapewniam ciebie, ze nie pokrywa sie relacjami moich znajomych. "Podobnie w zaden sposob nie moge sie zgodzic z twoimi receptami na zycie spoleczne i zachowanie roznych srodowisk. Jest ogromna rozbieznosc. "- pragne sie odniesc do tych powyzszych bzdur w prosty sposob- moze w koncu cos pojmiesz. Po pierwsze, to o czym ja piszesz nie jest zadna moja recepta na zycie- lecz zwyklym pogladem,nie istnieje cos takiego w moim zyciu jak "recepta na zycie spoleczne"- poniewaz , to nie jest zwiazek malzenski.Absurdem jest wypisywnie czegos co jest oczywiste, ze nasze poglady sa rozbierzne- przeciez to widac golym okiem - czytac nie umiesz kometarzy moich . Kolejna kwestia, w jaki sposob mialoby sie (u mnie) - cokolwiek pokrywac z "relacjami Twoich znajomych" ?-przeciez ja ich nie znam. Ty piszesz o jakims wyimagionowanym Swiecie , ktory tylko dla Ciebie istnieje i tylko ty go rozumiesz- tak naprawde, poniewaz jest wyrocznia Twojej wylacznej prawdy. Czytajac Twoje frazesy, latwo jest zrozumiec, ze dyskusja oparta na fachowej wiedzy nie jest Twoja mocna stron, natomiast Twoja "specjalnoscia" jest cos w rodzaju perwersji- tutaj na formum "zlapac " kogos i mu "dokopac"- zdolowac psychicznie, szukasz ciagle ofiary dla swojego perwersyjnego zaspokojenia? Nie rozumiem po co zabierasz glos nie majac kopmletnej wiedzy w tematach tutaj poruszanych! Ty nie podejmujesz dyskusji, nie konfrontujesz, nie argumentujesz nigdy nieczego , Ty porostu bawisz sie w "psychologa- analityka" , ktory dla wszystkich nie zgadzajacych sie z Twoimi pogladami(jak wspomnialem wczesniej) stawia ta sama "diagnoze". Podobnie jak "baba" koncze z Toba to patologiczna dyskusje- dajac Tobie za wygrana - poszukaj sobie innej ofiary do zaleczania Twoich, kompleksow nizszosci, do realizowania psychopatycznych , perwersyjnych marzen , ktore tutaj w swoich komentarzach zaczales wyrazac - probujac jenoczesnie przekladac na innych. "Rowniez ze wzglegu na rozne rozbieznosci spoleczno-kulturalne nie dyskryminuje i nie wykluczam ze spolecznosci."-pojdz ze swoimi kometarzami do psychoanalityka- a dowiesz sie , ze masz problem z identyfikacja wslasnej osobowsci. Z Twoich wpisow nie wynika ,ze jeste tolerancjna osoba- chetnie sluze cytatami twoich sloganow i frazesow, gdzie nie wyrazasz sympatii do innych form zycia , gdby bylo inaczej nie negowal bys mojego ostatniego wpsisu , gdzie wyrazam swoje prawdziwe liberane poglady. "Nie wiem kto z nas dwoch jest klamca, ale wydaje mi sie, ze jest to "produkt" twojej psychozy."- co to za insysnuacje w stosunku do mojej osoby pytam sie masz dowod na Twoje chore przypusczenia?- To czy ty jestes klamca--lub nie- zupelnie mnie nie interesuje- poniewaz nie nalezy to do tematu ani moich kompetencji sprawdzanie tego- wiec nie wiem w w zwiasku z czym to piszesz !

Tolerancja
Dodano: 2019-10-22 02:30:
Oooo kurcze Ateista" dales sie wciagnac w patologie darkowa ?? Przeciez widac po wpisach ,ze on "nie ma wszystkich " w domu. Dobra uciekam ,bo bedzie mnie gonil jak ostatnio - a to "ratio" mi serwowal a to " farmzony".. i te inne- aaa a juz wiem " dyrdymaly". No psychopatia z wyzszej polki". Ateista uciekaj- bo cie zagnebi. Baba poszla juz w te pedy- holdujac zasadzie- "madry glupiemu zawsze ustepuje"- uciekaj !!!!!! To jakis ciezki przypadek- bo nie wiadomo co przedawkowal- tabletki z "ratiopharm" ? A moze on mial jakies aspiracje w kierunku psycholgicznym i z powodu braku rozwojowego - czy jakiekos tam innego powodu nie wyszlo mu i wyladowywuje sie tutaj i wyzywa sie na nas po "lacinsku". Ja sie go zaczynam bac- bo troche mi jego zachowanie film "Psycho" Hitchcocka przypomina . W tym filmie Anthony Parkins gral tez "inteligentnego" psychopate.

Ateista
Dodano: 2019-10-22 02:41:
Darek z Toba nie da sie dyskutowac powaznie , poniewaz Ty natychmiast stawiasz "swoje diagnozy" (nietrafne z reszta) psychologiczne i co najbardziej smieszne jest,to ,ze dla wszystkich, ktorzy nie zgadzaja sie z Twoja opinia sa te "diagnozy" prawie idyntyczne. Unikasz lub niepotrafisz rzeczowo odpowiedziec na zadne z zadanych pytan, tylko powatarzasz ciagle swoje "psycho-(nie) logiczne" banaly. Nie skupiasz sie na poruszanym teamcie , lecz w swoich wpisach doszukujesz sie bezmotywacyjnie jakis "skrzywien psychicznych" u przeciwnikow w dyskuskusji. Nie wiem po co kometujesz tutaj , skoro nie interesuje Ciebie co jest tematem dyskusji- i celowo tworzysz swoje tematy, ktore ciagle powtarzasz i probujesz uwodnic cos co widocznie nie tylko ja , ale rowniez inni tutaj wypowiadajacy sie nie rozumieja i nie potwierdzaja. Wszystkie Twoje wpisy sa pozwbawione najmmnieszych argumntow, sa tylko i wylacznie urojene hipotezy, ktore sam wytarzasz i traktujesz je jako odzwierciedlenie prawdy - Twojej prawdy-ktora na sile probujesz udowdnic. Przytocze klasyczny juz przyklad frazesow (komentarze moje- czytac porosze na dole)- "Nie jednokrotnie z przyjaciolmi bylem" w roznych zakatkach Polski - nie dostrzeglem zadnego ataku germanofobii, rusofobii i ... " - w jaki sposob nie bedac (przypuszaczam- ze nie )- Niemcem - czy Rosjaninem- mozna zostac ofiara ataku- germanofobii? - lub rusofobii- prosze o podanie przykladu i sytuacji- moze byc nawet fikcyjna- ale ,zeby w opisie brzemiala wzglednie realnie i przekonywujaco, by moc ja uznac za prawdopodobienstwo .Wydaje sie Tobie ,ze tylko , to co ty dostrzegasz jest realne i prawdziwe w w zyciu?, natomiast innych mozliwych sytuacji nie dopuszczasz i nie traktujesz jako realne i mozliwe - co jasno wynika z Twoich glupich wywodow- i swiadczy o tym , ze masz powazny problem z interpretacja prawdopodobienstw, ktore moga zadarzyc sie w zyciu. Uwazasz , ze tylko Twoj Swiat jest prawdziwy i realny- Swiat przezywany prze innych jest dla Ciebie fikcja nie do zaakceptowania- w przeciwnym przypadku nie negowal bys wszytkich podanych przeze mnie faktow , ktore mialy miejsce, a ktorych nie musze i nie chce (bo po co?- forum to nie sala sadowa ) Tobie udowadniac. Odnaszac sie do kolejnego super- idiotycznego wspisu, cytuje : "....nie dostrzeglem zadnego ataku germanofobii, rusofobii i innych dyrdymalow - bedacych produktem ateistycznej propagandy."- mam pytanie - co ma wspolnego ateizm z objawami np: geramanofobii i rusofobii- czy jakiejkolwiek fobii? Czy masz na to jakies naukowe dowody , ze te przypadki sa "porduktem atesitycznej porpagandy"? Czym sie taka "ateistyczna propagnda objawia" ? Co to sa inne "dyrdymaly", ktorych rzekomo niedosztrzegles w tych "roznych zakatkach" Polski? Mozesz wyrazac sie jasniej i logiczniej ? Jeszcze jeden banal przytocze i w zwiazku z nim mam pytanie (pewenie standardowo- odpowiedzi nie bedzie- bo to- wymaga zbyt duzego wysilku jakim jest samodzielne myslenie )- " Dodatkowo pragne ci uzmyslowic, ze nie trzeba byc wielokrotnie w Niemczech, aby zrozumiec roznice w zachowaniu i uslyszec wlasnymi uszami, ze oni nie beda opowiadac farmazonow na wlasny narod. Ucz sie tego. "- czyli wedlug Ciebie gdzie trzeba byc, aby zrozumiec roznice w zachowaniu i uslyszec wlasnymi uszami -znasz takie miejsca?- np: "marsze patriotyczne" ? Niczego nie uzmyslowiles mi w tej swojej glupiej wypowiedzi, ani tez niczego (jak zawsze ) nie udowdniles. O jakie roznice w zachowniu-i czyim zachowaniu chodzi? - znow brakuje sesnsu i logiki w wypowiedzi. Co mam zrozumiec z tych banalow i jakie "nauki" wyniesc z nich moge? - prosze mnie oswiecic i poprzec argumantami w zrozumielym jezyku - najlepiej "przodkow" bez "laciny". Mozesz mi przypisywac rozne epitety, ja jestem w pelni swiadomy swoich wartosci i traktuje z dystansem Twoje psychopatyczne wyrazanie sie wobec mojej osoby. Pragne nadmienic jenoczesnie, ze przypomne bardzo chetnie Tobie jesli przekoroczysz linie prawna w swoich prymitywnych zwrotach. Przytoczyc musze koniecznie jeszcze jeden cytat: "Nie wiem w jakiej Polsce ty zyjesz. Zapewniam ciebie, ze nie pokrywa sie relacjami moich znajomych. "Podobnie w zaden sposob nie moge sie zgodzic z twoimi receptami na zycie spoleczne i zachowanie roznych srodowisk. Jest ogromna rozbieznosc. "- pragne sie odniesc do tych powyzszych bzdur w prosty sposob- moze w koncu cos pojmiesz. Po pierwsze, to o czym ja piszesz nie jest zadna moja recepta na zycie- lecz zwyklym pogladem,nie istnieje cos takiego w moim zyciu jak "recepta na zycie spoleczne"- poniewaz , to nie jest zwiazek malzenski.Absurdem jest wypisywnie czegos co jest oczywiste, ze nasze poglady sa rozbierzne- przeciez to widac golym okiem - czytac nie umiesz kometarzy moich . Kolejna kwestia, w jaki sposob mialoby sie (u mnie) - cokolwiek pokrywac z "relacjami Twoich znajomych" ?-przeciez ja ich nie znam. Ty piszesz o jakims wyimagionowanym Swiecie , ktory tylko dla Ciebie istnieje i tylko ty go rozumiesz- tak naprawde, poniewaz jest wyrocznia Twojej wylacznej prawdy. Czytajac Twoje frazesy, latwo jest zrozumiec, ze dyskusja oparta na fachowej wiedzy nie jest Twoja mocna stron, natomiast Twoja "specjalnoscia" jest cos w rodzaju perwersji- tutaj na formum "zlapac " kogos i mu "dokopac"- zdolowac psychicznie, szukasz ciagle ofiary dla swojego perwersyjnego zaspokojenia? Nie rozumiem po co zabierasz glos nie majac kopmletnej wiedzy w tematach tutaj poruszanych! Ty nie podejmujesz dyskusji, nie konfrontujesz, nie argumentujesz nigdy nieczego , Ty porostu bawisz sie w "psychologa- analityka" , ktory dla wszystkich nie zgadzajacych sie z Twoimi pogladami(jak wspomnialem wczesniej) stawia ta sama "diagnoze". Podobnie jak "baba" koncze z Toba to patologiczna dyskusje- dajac Tobie za wygrana - poszukaj sobie innej ofiary do zaleczania Twoich, kompleksow nizszosci, do realizowania psychopatycznych , perwersyjnych marzen , ktore tutaj w swoich komentarzach zaczales wyrazac - probujac jenoczesnie przekladac na innych. "Rowniez ze wzglegu na rozne rozbieznosci spoleczno-kulturalne nie dyskryminuje i nie wykluczam ze spolecznosci."-pojdz ze swoimi kometarzami do psychoanalityka- a dowiesz sie , ze masz problem z identyfikacja wslasnej osobowsci. Z Twoich wpisow nie wynika ,ze jeste tolerancjna osoba- chetnie sluze cytatami twoich sloganow i frazesow, gdzie nie wyrazasz sympatii do innych form zycia , gdby bylo inaczej nie negowal bys mojego ostatniego wpsisu , gdzie wyrazam swoje prawdziwe liberane poglady. "Nie wiem kto z nas dwoch jest klamca, ale wydaje mi sie, ze jest to "produkt" twojej psychozy."- co to za insysnuacje w stosunku do mojej osoby pytam sie masz dowod na Twoje chore przypusczenia?- To czy ty jestes klamca--lub nie- zupelnie mnie nie interesuje- poniewaz nie nalezy to do tematu ani moich kompetencji sprawdzanie tego- wiec nie wiem w w zwiasku z czym to piszesz !

Darek
Dodano: 2019-10-22 17:48:
Tolerancja - dobry wpis. Jestesmy kilkanascie dni przed 2 listopadem i dostrzegamy, ze kogos w domu brakuje. To wspanialy moment pochylenia sie z wlasciwa atencja nad przemijaniem zycia i obrona niezbywalnych praw. na ciezkie przypadki nie sa wskazane tabletki "ratiopharm" - pomocna moze byc metota, ktora pragmal zaaplikowac Bronislaw Komorowski - lewatywa. Tolerancja - z usmiechem prosze, abys nie pisal ze po "lacinsku" wyzywa. Jezyk lacinski jest jezykiem ludzi kultury i nie da sie nim "wyzywac". nie badz

Darek
Dodano: 2019-10-22 23:55:
graj ewo. Pragne ci uzmyslowic zasadnicza roznice w ocenie roli 145 letniego dworca przy powstawaniu zakladow pracy. Otoz nie jest prawda, ze mial byl odegrac jakas wieksza role. Wczesniej zostala byla wybudowana linia kolejowa i pozniej dworzec, ale to istniejace polaczenie kolejowe odegralo istotna role w powstaniu istniejacych do dzis zakladow. Obecnie - ze wzgledu na rozwiniety transport kolowy linia kolejowa nie ma wiekszego znaczenia w utrzymaniu stabilnosci, plynnosci produkcyjnej i dalszej ich modernizacji.

Darek
Dodano: 2019-10-23 14:51:
Ateista - jestem pod ogromnym wrazeniem i w wlasciwa atencja pochylam sie nad twoim zaangazowaniem w "odrobienu "zadanej" pracy o godzinie 22, minut 5. Ty zas - jak dyzurny trebacz z Wierzy Mariackiej "odtrabiles" wykonanie zadania i o godzinie 02 minut 41 zlozyles prace w Sekterariacie e-Grajewo.pl. Pochwalic poswiecenie, gdyz o tej godzinie normalni zjadacze chleba weszli juz w gleboka "ekstaze" snu. Bardzo dobra praca circa 90 wersetow, w ktorych zostaly zawarte wszystkie zarzuty, oskarzenia, hypotezy, wnioski i konkluzje. Na zacnym forum dyskusyjnym wspanialej strony e-Grajewo.pl "wykorzystales" quasi caly warsztat naukowy, aby doprowadzic do "konkluzji" przyjeta apriori "teze". Podobnie jak Baba popelniles zasadniczy blad, gdyz internetowe forum dyskusyjne nie moze byc "intelektualna arena" wymiany pogladow. Moim skromnym zdaniem - forum - to forma luznej wypowiedzi. W tekscie zostala zawarta bardzo dluga litania roznych oskarzen, zarzytow i innych mankanentow. Nie da sie syntetycznie odpowiedziec. Dlatago tez, aby nie tracic czasu - odwolam sie do istniejacej anegdoty studenta i profesora. W momencie jak ten pierwszy przynosci do akceptacji elaborat, wstepna prace licencjacka lub magisterska, drugi pyta ile stron, pierwszy podaje liczbe. Ten drugi odpowiada zbyt duzo - nie bede sie przemeczal. Powies na sznurku, aby cos odparowalo. Pozdrawiam. Milego popoludnia.

Tolerancja
Dodano: 2019-10-23 22:39:
Darek - masz nie spelnione fiksacje analne? Nie zapomnij zaaplikowac sobie przed "tym" lewatywy- skoro polecasz , to chyba wiesz co dla Ciebie jest wskazane, ale chyba skutecznosc jest malo widoczna, osmielam sie twierdzic po Twoich "farmazonach" i "atencjach". Tabletki z "ratiopharm" jenak nie dzialaja- lewatywa - chyba tez nieskuteczna. Pochylaj sie nad "przemijaniem zycia"?-dodam- i modl sie za dzieci nie narodzone, a moze modlitwa o uzdrowienie,ktora dosc czesto na e-Grajerwo - jest polecana w takich przypadkach? W jezyku lacinskim istnieja rowniez wulgaryzmy, ale skad mialabys o tym wiedziec( patrz-poezja Katullusa). Z uwagi na to ,ze pomijam (ze wzgledow praktycznych) znaki w jezyku polskim, w napisanym przeze mnie zdaniu chodzilo o slowo "wyżywa" ,a nie "wyzywa"- gdybys uwaznie potrafil czytac komentarze odczytalbys moj wpis prawidlowo , zwracajac jednoczenie uwage na sytlistyke i tresc- latwo dopasowalbys slowo- ale coz- to juz pozostanie Twoj problem- opanowanie- czytania ze zrozumieniem . Nie mam rowniez przyjemnosci prowadzic z Toba dyskusji i podzielam zdanie wszystkich Twoich przeciwnikow , ze jestes zwyklym zwyklym prowokatorem nie majacym nic ciekawego do powiedzenia .

graj ewo
Dodano: 2019-10-24 00:27:
O dziwo mamy tylu oswieconych piszacych tak obszerne wypowiedzi tylko zadna z nich nie dotyczy miasta GRAJEWO zeby zylo sie lepiej, zeby ludzie mieli prace nie musieli wyjezdzac za granice i przywozic wyzlomowane samochody ktorymi szpanuja po miescie, bo jak nie ma dworca klejowego to trzeba szpanowac zlomem za granicy i udawac wielce oswieconego, a ja pytam gdzie nowe zaklady pracy, zeby ludzie nie siedzieli na 500+ i zapomogach kto za to placi ????? ci co jeszcze pracuja ciekawe jak dlugo ?????, co w tym kierunku robia wladze miasta, powiatu, razem z radnymi i poslami, senator, ziemi GRAJEWSKIEJ tu jest pies pogrzebany tylko widac ich na zdjeciach w klubie, slepym jeziorku, kaplicy cmentarnej to maja byc zaklady pracy?????? laduja miljony a gdzie praca dla ludzi kto bedzie z tego korzystal chyba ci co nie pracuja beda mieli rozrywke zeby sie nie nudzilo i siedzieli cicho tylko glosowac do tego sa potrzebni.DISKO POLO wystarczy.

Jan102
Dodano: 2019-10-24 02:02:
Darek - wtrace sie do dyskusji- na msze o uzdorwienie wybierz sie , chociaz watpie czy w psychozie w tak zaawansowanym stadium cos tutaj pomoze. Ciagle nie pojmujesz faktu, ze forum jest do dyskusji na okreslone teamty w ktorych (juz wielu wypowiadajacych Ci to mowilo ) Ty poprostu nie masz nic madrego do powiedzenia. We wszystkich Twoich wpisach powtarzasz te same psychopatyczne teksty- co Ty chcesz tutaj udowodnic- swoja chorobe ? Jestes bardzo zalosny i chyba nie swiadomy tego co tutaj wyczyniasz- piszac te swoje banaly- wspolczuje Ci. Czy swoimi wpisami probujesz nekajac innych zaspokoic swoje ukryte perwersje?- czepiajac sie ciagle spraw osobistych , co mozna z latwoscia stwierdzic czytajac Twoje chore wypowiedzi skierowane do Ateisty, Baby oraz i innych osob z ktore tutaj ciagle atakujesz , wypisujac w kolko te same bzdury. Nikt o zdrowej psychice nie pisze takich tekstow "Powies na sznurku, aby cos odparowalo." za takie metaforyzmy mozesz miec problemy- nie swiadomie nawolujesz do samobojstwa? Poinformuje o tym "Ateiste" i zgosze wpis na e- Grajewo- moze wtedy zaczniesz myslec nad tym co piszesz. Rozumiem , ze te pozdorwienia dla "Ateisty" to tez jakas forma perwersji- jak mozna kogos pozdrawiac kogo sie nienawidzi?- co latwo jest stwierdzic po wyrazeniu sie Twoim w komentarzach do niego. Mysle ze szukasz problemu swoimi prowokacjami i chyba zanajdziesz - jesli nie zaczniesz myslec i pisac rozsadnie .

graj ewo
Dodano: 2019-10-24 10:38:
Darek niedlugo bedziesz pisal co innego jak wiecej mieszkancow Grajewa pojedzie na saksy do panstw zachodnich i przywioza wyzlomowane samochody to wtedy bedzie gwaltu nieba bo juz teraz sa problemy z jazda po drogach i parkowaniem to wtedy przejrzysz na oczy ze kolej i dworzec sa porzebne, TIRy powinni juz jezdzic po torach zeby obecne drogi byly przejezdne i nie niszczyly ulic miasta i domow i bezpieczniej dla mieszkancow a do rudery dworcowej kto pojdzie zeby jechac koleja to nie musze mowic a jak ona funkcjonuje to jest pytanie do Powiatu, Miasta, Radnych i poslow z ziemi Grajewskiej ktorych w slepo sie wybiera i Grajewo z tego nic nie ma niedlugo WIOSKA KOSCIELNA. Baj Baj.

Tom
Dodano: 2019-10-24 12:23:
Nie będę mówił gdzie się wam poprzewracalo, bo kazdy kto was czyta to się domyśli, ja głosowałem na PIS, do roboty chodzę, moja też chodzi,w telewizji tylko jest czas żeby prognozę pogody obejrzeć bo dzieciom trzeba w lekcjach pomóc, książki czytałem w szkole, od tamtej pory brak czasu, 3 języki dosyć dobrze opanowane, nowy dom, co niedziela do kościółka żeby słowo otuchy usłyszeć, zero alkoholu, praca praca praca. TYLKO PIS DAJE NADZIEJĘ NA LEPSZE JUTRO.

Choop
Dodano: 2019-10-24 15:32:
Panie Darku -Wytłumacz mi Pan -dlaczego forum dyskusyjne nie moze być "intelaktualna arena" - jak to nazywasz wymiany poglądów? To nie nie zależy od forum , lecz od odpowiedniego poziomu wiedzy,której najwyraźniej Ci brakuje,co można stwierdzić po Twoich niezbyt mądrych wypowiedźiach, gdzie poziom dyskusji sprowadzasz do np:- lewatywy.

Baba
Dodano: 2019-10-24 19:28:
Tom - ja , nie pije nie pale, nie chodze do kosciola, nie jestem wyborca Pisu, ktory wspiera pasozytnicza instytucje (grabiaca systematycznie majatki panstwowe)- jaka jest kosciol katolicki, ktory nie ma nic wspolnego z prawdziwa wiara. Rowniez pracuje ciezko, znam kilka jezykow obycych - ale kogo obchodzi tutaj tego typu wyznanie ? Co chcesz udowodnic i przekazac innym - to jak zyjesz? - nie sadze by moglo to wzbudzic wielekie zainteresowanie.

Darek
Dodano: 2019-10-25 10:35:
Baba - nareszcie dotarlas do wlasciwej konkluzji.

Ateista
Dodano: 2019-10-26 21:17:
Cenzura na e-Grajewo zdecydowala o zakonczeniu dyskusji!

Baba
Dodano: 2019-10-28 12:49:
Do Ateisty- mysle ,ze to byla wlsciwa decyzja , przerwania dyskusji, tym samym zostaly wyeliminowane psychopatczne wpisy Darka.

Ania
Dodano: 2019-10-30 12:25:
do Ateisty - i bardzo dobrze , to byl ciekawy do poczytania watek zanim pojawily sie w nim zbyt przydlugie wypracowania,w ktorych pewne osoby zapomnialy ,ze dlugosc i ilosc nie swiadczy o jakosci i mądrosci wypowiedzi.

Ateista
Dodano: 2019-11-01 00:18:
Ania- o jakim ciekawym watku piszesz do poczytania ? Masz moje wpisy na mysli piszac -"...dlugosc i ilosc nie swiadczy o jakosci i mądrosci wypowiedzi" ? Nie zauwazylem , zebys w tej dyskusji ciekawej do poczytania, oprocz zdawkowego komentarza- cos madrego od siebie napisala- co tez nie swiadczy o jakosci i madrosci Twoich wypowiedzi. Dlugie wypowiedzi sa wynikiem tego ,ze dalem sie sprowokowac i wciagnac w dyskusje z Darkiem "psycho-anal-itykiem", ktory mimo moich uwag odbiegal swoimi psychopatycznymi wpisami celowo od powyzszego tematu- dotyczy to wszystkich tematow w jego bardzo ciezkim przypadku. Nie wiem w zwiazku z czym komentujesz i po co -rowniez nie na temat....? aaa moze to Darek przeszedl metamorfoze i nazywa sie teraz "Ania" ? Zastanawiajacy i zdumiewajacy zarazem jest fakt co chce tutaj Ania przekazac swoim tak poznym wpisem- "wcinajac" sie wrecz do dyskusji ?!

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: