Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Special K
Dodano: 2019-08-06 22:30:16
Otwarto: 3382

Air Marszałek

Jak odnosicie się do afery z marszałkiem Kuchcińskim? Co bardziej was zbulwersowało, że latał państwowym samolotem jak własnym? Że za loty, które są wyceniane za jeden na około 65 000zł (cena rynkowa podobno 100 000zł), a było ich podobno około 100, zapłacił w sumie 15 000zł + za żonę 28 000zł. Czy to że ciągle kłamie?
Olaf
Dodano: 2019-08-07 10:40:
Najważniejsze osoby w państwie muszą jakos szybko się przemieszczać. Nie moge tylko pojąć po co angażować samolot na kilkadziesiąt miejsc za 100tys za lot dla jednego człowieka . Nie można by kupić np. Helikopter który by ich szybko i bezpiecznie przemieszczal? Dziwne jest to że od zawsze tak latali A aferę kręcą tylko za tych rządów. Nie jestem zagozalym zwolennikiem pisu ale hipokryzja opozycji budzi juz moje zażenowanie.

grajewianin
Dodano: 2019-08-07 11:12:
Bulwersujące jest jedno i drugie zwykły oszust który uważa że jak jest na stołku to może okradać nas podatników jeszcze w bezczelny sposób wpłaca na Caritas ciekawe dla czego przecież nie okradł Caritas tylko naraził budżet państwa na straty. Taki jest PiS dymają biednych Polaków i jeszcze w bezczelny sposób tłumaczą że to jest zgodne z prawem. /j. Na wyborach mają jeden głos mniej

Andrzej
Dodano: 2019-08-07 11:37:
Porządny facet podał by się do dymisji,a nie "Przepraszam". Chamstwo, ale cóż jak stwierdził nie złamał prawa... Robią co chcą a nas doją.

oburzona
Dodano: 2019-08-07 11:57:
Zakłamanie jego i jego obrońców. Chcą mieć ciemny lud ,któremu rzuca się grosz, a samemu bierze się miliony bezkarnie.

Anna
Dodano: 2019-08-07 12:05:
Nie on pierwszy i nie ostatni wykorzystuje panstwowe pieniadze , mysle, ze to jest na zasadzie skoro pozwalaja to korzystam.Bulwersujace jest to,ze nikt tego nie kontroluje ,ze nie ma tam nikogo kto by powiedzial mu w pewnym momencie :facet przesadzasz samolot to nie taksowka .On latal a reszta siedziala cichutko.

Martyna
Dodano: 2019-08-07 12:38:
Bulwersuje mnie to, że nie patrzy się wstecz na to, co poprzednie rządy robiły z samolotami. Wtedy byście się czepiali nie tylko marszałka, ale i byłego premiera. Wy wybieracie władze to teraz nie płaczcie, że takie rzeczy mają miejsce. Wybory się zbliżają, więc festiwal obrzucania się błotem można uznać za otwarty.

Polak
Dodano: 2019-08-07 13:47:
ludzie opamiętajcie się,za rządów PO wszyscy latali kiedy chcieli i gdzie chcieli i nikt nie zwracał na to uwagi ,natomiast obecnie z nienawiści do tego rządu robi się taki szum.

Ewa
Dodano: 2019-08-07 15:04:
Kłamie,kłamał i będzie to robił to nadal. Polska to ich prywatny folwark. Żałosne!

Grajewiak
Dodano: 2019-08-07 16:32:
Partia Prawo i Sprawiedliwość powinna zmienić nazwę na Prezes i Spółka. Czy tak powinno się wykorzystywać pieniądze mieszkańców. Gdyby rząd PO tak wykorzystywał pieniądze to PiS by nagłośnił takie wydarzenia.

Logan
Dodano: 2019-08-07 16:45:
Do tych co mówią że za poprzednich rządów też tak latali. 1. za poprzednich rządów nie było samolotów takiej klasy, po katastrofie smoleńskiej praktycznie wszystkie były uziemione poza wojskowymi CASA. 2. Gdyby ich było tyle ile obecnie, TVP by to wyciągnęła i pokazała w zestawieniu, a tego nie ma. 3. "Polska polityka musi być inna. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność. A przede wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować. Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą." To cytat z polityka PiS.

Jaś
Dodano: 2019-08-07 18:21:
Donald Tusk za pierwszej kadencji jako premier latał z Warszawy do Sopotu 175 razy plus powrót drugie tyle.. Nikt wtedy nie robił sensacji a nawet Kaczyński stwierdził, ze to prawo premiera. Marszałek jest drugą osobą w państwie i też ma takie prawo.

Latać i nie żałować
Dodano: 2019-08-07 20:00:
Bardzo dobrze, że lata powinien jeszcze więcej. Mrszałek Sejmu jest drugą osobą w Państwie zaraz po Prezydencie. To co robili politycy za PO już zapomnieliście? Borusewicz latał, żeby pieska na spacer wyprowadzić. A Tusk też powinien zapłacić za te loty, które odbył powinien całą wypłatę od początku kadencji, kiedy został królem Europy oddać i to jeszcze by nie wystarczyło. Mamy dobry rząd i powinni latać bez żadnego ale. To za tej kadencji rządu Polska jest wyciągana z dołka, w jaki wpędziło nas PO z PSLem.

Ktoś
Dodano: 2019-08-07 23:01:
Czytam i nadziwić się nie mogę. Tak jak wcześniej było napisane, za PO nie było takich samolotów, prawie wszystkie loty odbywały się lotami rejsowymi, czyli posiadającymi stały termin wylotu i dolotu, tu były loty praktycznie czarterowe, a nawet więcej, bo w przypadku lotów HEAD musiały być gotowe dwie maszyny. Jest taka różnica że koszt lotem rejsowym wynosi około 500zł, czarterowym 65000zł/100000zł w jedną stronę. Poza tym istnieje duże prawdopodobieństwo że rodzina marszałka latała tymi samolotami gdy marszałka nie było na pokładzie. Jednak jak widać niektórzy jednym nie wybaczą ośmiorniczek za 60zł za 1kg, a innym darują loty za 65000zł w jedną stronę.

Daro
Dodano: 2019-08-07 23:15:
W przeciągu kilku ostatnich miesięcy to kolejna duża afera obecnej władzy, która ujrzała światło dzienne. Widocznie Kuchcińskiemu te loty "po prostu się należały". W zapowiedziach Pani Szydło miał być umiar i pokora, a faktycznie mamy kłamstwo, arogancję, pychę i przepych rządzących. Ciekawe co tym razem wymyśli "jedyna słuszna władza" i ekipa Kurskiego, ażeby rozmyć temat? Jeszcze jedno, dlaczego fanatycy PIS prawie zawsze jeśli ma miejsce jakaś afera w rządzie, to za linię obrony obierają przypominanie rządów PO/PSL i to często błędnie. Brakuje wam argumentów? Przecież tej afery obronić się nie da.

grajewiak
Dodano: 2019-08-08 05:54:
Latac i nie zalowac--- zaraz 10 lat nie ma Tuska a ty Tusk to, PO tamto a nie zastanawiasz sie co robi PiSland przez 4 lata razem z Polska Zjednoczono Partja Radiomaryjno i Rydzykiem dla ktorego daja ogromne miljony z kad z powietrza z podatkow obywateli za co za sianie ninawisci w imie Boga, a gdzie sluzba zdrowia ktora juz upada, pokaz gdzie nowe zakldy pracy w Grajewie, co z zabytkowym dworcem kolejowym 145 letnim, Morawiecki zapewnial ze beda poloczenia kolejowe i autobusowe gdzie sa ???. Te samoloty PiSland kupil dla siebie jako prywatne taksowki bo im sie nalezy pytam a co dla obywateli ochlap 500+ z pozyczek ktore beda splacac twoje wnuki i nie wiadomo kiedy splaca,Tusk i PO tych samolotow i samochodow w takiej ilosci nie mieli.Ile kosztuje ochrona Kaczynskiego, ile kosztowaly rocznice smolenskie,ile miljonow wyrwali z naszych podatkow rodziny smolenskie, a PiSland tylko latac i latac bo im sie nalezy a obywatelom na piechote jak sie kiedys mowilo dwojko przy rowie.

Jarek
Dodano: 2019-08-08 09:07:
Ciemny lud ma to gdzieś.Ciemny lud ma piniądz.

Magda
Dodano: 2019-08-08 09:41:
Mało tego - jeszcze syn mieszka z nim w domu poselskim. Ponoć też jest z nim syn pracujący. Wg mnie ta jego samowola woła o pomstę do nieba.

Daro
Dodano: 2019-08-08 10:23:
To kolejne wielkie kłamstwo i kompromitacja tej władzy. Tym co piszą , że Tusk i inni też latali, proponuję sprawdzić. Lotów poprzedniej władzy było dużo mniej i miały inny statut - były to bardziej loty czarterowe, a nie HEAD. Co, i znowu władza powie - nic się nie stało. P.S. Do latać nie żałować - o jakim wyciąganiu z dołka ty piszesz. Pis przejął państwo w dobrej kondycji, trafił na dobrą koniunkturę i tylko to wykorzystuje, zapożycza się i trfoni. Tak na dobrą sprawę prawie każdy obszar funkcjonowania państwa to porażka: polityka zagraniczna, obronność, służba zdrowia, oświata, rolnictwo, część sektorów gospodarki, praworządność, parlamentaryzm, samorządy itd. Natomiast cenni sobie: kłamstwo, kolesiostwo, nepotyzm, ograniczanie swobód obywatelskich, brak odpowiedniej reakcji na agresję i występowanie postaw i praktyk zabronionych konstytucyjnie(np. neonazizm), propagandę, zastraszanie, zadłużanie państwa, nakładanie dziesiątek nowych podatków, przywłaszczanie do własnych celów różnych instytucji, brak realizacji obietnic przedwyborczych (np. wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej), kupowanie głosów itd. Wymienione "sukcesy" i "cnoty" oczywiście można poprzeć wieloma dowodami. Jednak jak rozumiem media Kurskiego i Rydzyka oraz 500+ (rozdawane nawet dla miliarderów, nierobów i szarej strefy) to wszystko zatuszują - z myśl zasady "Ciemny lud to kupi".

Ewa
Dodano: 2019-08-08 11:25:
Brawo Grajewiak. Super. Oto zakłamany PIS w pigułce! Może fanatykom biznesmena z Torunia otworzą się oczy.

Bernarda
Dodano: 2019-08-08 15:57:
Pora na skruchę i odejście "samemu"?

grajewianin
Dodano: 2019-08-08 18:24:
Latać i nie żałować--- o takim elektoracie marzył PiS. Ciemny lud to posłuszny lud . Jak ci tak pasuje to oddawaj swoją wypłatę dla rydzyka a nie opowiadaj takich głupot bo jeszcze trochę to będziemy chodzić na piechotę i to boso bo kasa będzie szła na nowe samoloty i limuzyny bo te będą wyeksploatowane albo rozbite.Oni się tym nie martwią bo jeszcze jedna kadencja i będą uciekać jak szczury gdy wyjdzie na jaw zadłużenie.

Mieszkanka
Dodano: 2019-08-08 22:09:
Grajewianin należysz do tego jasnego ludu,co przez dwie kadencje Polskę doprowadził do ruiny. "Jaś i Latać i nie żałować" macie racje.

Daro
Dodano: 2019-08-09 12:02:
Do Mieszkanki. Widzę, że poza używaniem sloganów PIS "Polka w ruinie", za wiele do powiedzenia nie masz. Daj kilka dowodów na to, że rzeczywiście tak było. A oto mój dowód, iż tak nie było. Po objęciu władzy przez Kaczyńskiego, wprowadzono niebawem 500+ - skąd były na to pieniądze. Tylko proszę cię, nie pisz o większej ściągalności VAT, gdyż z tego można było pokryć zaledwie pewną niewielką część. Do szeroko rozumianej ruiny, to właśnie teraz doprowadzają aferzyści PIS, którym w najbliższych wyborach powinno się podziękować, a później rozliczyć.

Jarek
Dodano: 2019-08-09 18:09:
Mieszkanko droga,my-niepisowcy wolimy kiedy określa się nas "najgorszy sort".

kulka
Dodano: 2019-08-11 16:03:
Daro i co platforma Ma wrócić do władzy? No tak wtedy usłyszymy pieniędzy nie ma i nie będzie ale tylko dla was poprzednicy nawet zasiłek pogrzebowy ludziom ograniczyli

Jan
Dodano: 2019-08-11 18:12:
To co poprzedni rząd oszczędził obecny lekką ręką rozdaje.

Caput
Dodano: 2019-08-12 08:04:
Władza, prestiż, pieniądze, dobra materialne to papierek lakmusowy na moralność ludzi.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: