Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
grajewianka
Dodano: 2019-04-02 12:15:11
Otwarto: 5358

Sprzątanie ogródka w SMLW

Witam, chcę zapytać czy jest może jakaś firma ogrodnicza, która zagospodaruje działkę pod blokiem. Zależy mi na wygrabieniu, skopaniu, nadanie kształtu dla tui i nowych nasadzeniach kwiatowych. Jeszcze chciałabym zniżyć tzn. przyciąć żywopłot. Proszę o namiary. Dziękuję.
Samanta
Dodano: 2019-04-02 23:23:
Chore,przy blokach powinno być zakazane robienie ogródków, brak chodników , brak dojazdu uprzywilejowanych pojazdów i po co to. Jeśli komuś marzy się taką działka to powinien pomyśleć trochę inaczej.Płacimy fundusz i to spółdzielnia powinna pomyśleć o zagospodarowaniu przestrzennym A nie jakieś zasadzenie ogórków czy czegoś podobnego, to jest osiedle bloków a nie działki

Głos za
Dodano: 2019-04-03 09:19:
- również jestem za przekształceniem "prywatnych ogródków" - na tereny wspólne - zagospodarowane i urządzone przez SMLW. To co teraz jest to "wolna amerykanka" - każdy z mieszkających na parterze grodzi jak chce, stawia rożne konstrukcje...a potem weekendowe grillowanie, prywatne place zabaw! Koszmarnie to wygląda i... wprowadzę niezdrową sytuację wśród sąsiadów. Wile osób starszych - nie daje sobie rady z porządkowaniem terenu "swojego" ogródka... co też wpływa na estetykę bloku. Może czas się nad tym zastanowi...

grajewinka
Dodano: 2019-04-03 10:26:
Dobrze że poruszcie ten temat, bo ja mam problem z utrzymaniem porządku. Pracy jest dużo a sił coraz mniej i korzyści wcale. Nie bardzo rozumiem dlaczego działka pod blokiem jest przypisana do parteru. Niech wszystcy sprzątają i korzystają jestem za - mieszkam na parterze. Ciągle są śmieci a sprzątać nie ma komu. Jestem za żeby SMLW zagospodarowywała i ujednoliciła wygląd, zadbała o estetykę. Piszę o sprzątaniu j.w., bo chcę żeby było estetycznie i ładnie, a może do Spółdzielni to zgłosić?

Mieszkańcy
Dodano: 2019-04-03 14:12:
W pełni zgadzam się z przedmówcami. Estetyka ogródków woła o pomstę do nieba.Dla przykładu na 10 istniejących ogródków przed moim blokiem tylko jeden jest w miarę zagospodarowany.Na pozostałych to zbiorowisko butelek puszek po piwie oraz innych śmieci.Jak na ironie to właściciele niektórych że tak powiem ogródków powiększają swoją powierzchnie zapewne bez uzgodnień z administratorem. Co na to spółdzielnia co na to Prezes.

Ania
Dodano: 2019-04-03 15:07:
I co? I teraz każą wszystkim zlikwidować? Moi rodzice rok temu zrobili nowe, piękne ogrodzenie, długo na to oszczędzali. Kto im teraz odda włożone w to pieniądze?

grajewinka
Dodano: 2019-04-03 16:18:
to nie jest własność prywatna że mogę coś sobie wybudować. Wszystcy mieszkańcy bloku mają takie samo prawo /płacą podatki/. Jestem za zlikwidowaniem tych śmietników. Prosimy żeby Spółdzielnia to rozpatrzyła i się tym zajęła.

Jarek
Dodano: 2019-04-03 16:38:
Pani Aniu, a cóż to za prywatne inwestycje na terenie WSPÓLNYM.Spółdzielnia powinna zająć się terenem wkoło bloku, a idzie na łatwiznę i niech ludzie się martwią. Z drugiej strony współczuję mieszkającym na parterze i sprzatającym śmieci po sąsiadach z góry i przechodniach.

mk
Dodano: 2019-04-03 17:10:
A kto narzucał tych butelek i puszek po piwie??? Syfiarze! Ten kto ma ogródek to płaci za niego i musi zbierać cały syf (niejednokrotnie podpaski, prezerwatywy i inne ****) w imię tego, że zazdrośnicy piłuja jęzor, bo w pełni korzystać nie możesz ponieważ za chwilę może spaść butelka na głowę.

Iwona
Dodano: 2019-04-03 17:32:
Mieszkam na parterze i mam ogrodek . Nie wyobrazam sobie takiej sytuacji ze wychodze na balkon a pod nim jakis bum pije piwo i nie daje spac po nocy . Dobrze jest pomadrzyc sie temu co wyzej mieszka .Ogrodki zadbane poprawiaja estetyke . Widac przemijajace pory roku po kwitnacych kwiatach . Jestem za ogrodami . Jak ktos z parteru nie chce to moze odstapic dla sasiada .

xxx
Dodano: 2019-04-03 18:57:
Tylko gorzej jak nikt nie chce, bo to jednak jest koszt. Dlaczego tyle zaniedbanych działek??

a
Dodano: 2019-04-04 09:22:
W tym bloku w którym mieszkam na os. południe w ogródkach przy parterze nie rośnie żaden kwiatek. W dwóch ogródkach bardzo często wisi pranie a dwaj ,,sztuczni" właściciele tych ogrodkow myją swoje samochody- nie wiem co można zrobić jak jesteśmy wspólnotą?

Anna
Dodano: 2019-04-04 14:10:
Kto chce miec ogródek, pisze podanie do spółdzielni i dostaje pozwolenie na jego ogrodzenie i użytkowanie, ale ma też obowiązek o niego dbać. Grodzi z wlasnej kieszeni i z wlasnych srodkow pielęgnuje, sam placi za wodę do podlewania nasadzeń. To nie jest samowolka tylko za zgodą spółdzielni. A jak ktoś zazdrości, to zawsze moze zmienic mieszkanie na parterowe.

???
Dodano: 2019-04-04 18:01:
Tez jestem za tym zeby takie ogrodki polaczyc i zrobic cos pozytecznego,np.jakies zadbane miejsce

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: