Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Mam dylemat
Dodano: 2019-02-06 22:42:46
Otwarto: 2352

NSSZ Solidarność

Może polityczny temat, ale chcę zapytać czy to ma jeszcze sens czy Oni jeszcze dbają o los pracownika. Tak jak jest w nazwie Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” czy ten związek jest Niezależny czy upartyjniony? Czy Oni dbają o pracowników tzw roboli tamci czyli PO to zło Pis to dobro? Nawet przewodniczący Duda twierdzi że PIS ich się nie słucha, co robić czy być związkowcem, jak masz wątpliwości czy upolitycznienie związku to zło.
edek
Dodano: 2019-02-07 00:50:
Żeby dbali, to trzeba należeć do tego związku. Należysz, kolego? Płacisz składkę? Bo jak nie, to się nie odzywaj. Gdybyś należał, to nie zadawałbyś tego pytania. NSZZ Solidarność dba o swoich członków oraz "trzyma rękę na pulsie" w sprawach ważnych dla pracowników. NSZZ Solidarność było inicjatorem przywrócenia niższego wieku emerytalnego - to taki przykład.

Polak
Dodano: 2019-02-07 09:35:
To już nie jest ta sama SOLIDARNOŚĆ, tylko upartyjniona jak napisano. Byłem kiedyś członkiem Solidarności, ale teraz obecna Solidarność to już nie jest ta sama której byłem członkiem.

Darek
Dodano: 2019-02-07 12:35:
Polak. Zycie jest tak skonstruowane, ze wszystko poddaje sie procesom permanentnej ewolucji. Nic nie moze i nie powinno byc w stagnacji. Masz racje kiedys byla inna. Podobnie jak my, tez bylismy inni mlodzi i zupelnie inaczej podchodzilismy do zycia.

elo
Dodano: 2019-02-07 12:44:
wszystkie te związki zawodowe to komuna

obserwator
Dodano: 2019-02-07 14:53:
Solidarność ochlapła i osiadła w fotelu, gdzie te wiece o poprawę sytuacji robotnika, gdzie postulaty o powstrzymanie wzrostu cen, gdzie ci płomienni mówcy, gdzie te strajki, gdzie konfesjonały i msze polowe itp. Ach gdzie te bojowe chłopy z tamtych lat?

Związkowiec
Dodano: 2019-02-08 00:00:
Jak przeprowadzano reformę w oświacie tzn przywrócono 8 klasowa podstawówkę to solidarność podawała rękę Pani Minister Zalewskiej jaka to dobra zmiana. Odnoszę wrażenie ze ten związek zawodowy funkcjonuje tylko po to zeby być. Od kilku lat nie widać walki o pracownika.

gorszy szort
Dodano: 2019-02-08 06:43:
Obecna SOLIDARNOSC to sa niedobitki karjelowicze ktorzy na nazwie slidarnosc chca zrobic kariere obecne dzialania z Duda na czele o tym swiadcza niszcza tych starych dzialaczy a wprowadzaja tych o ktorych nikt nie slyszal i nie widzial Duda z PiSlandem niszcza dorobek dawnej Solidarnosci wprowadzaja dyktature obecnie to jest zwiazek rezymowy nie dla ludzi pracy.

gorszy szort
Dodano: 2019-02-08 14:28:
edek czy ty pamietasz dawna Solidarnosc chyba nie bo obecna to jest rezimowa jak w PRLu zostala tyko nazwa i udaja ze cos robia, co ze smieciowkami,co z traktowaniem pracownikow w zakladach pracy itd obecnie solidarnosc zapomniala o swich obowiazkach kogo maja bronic robotnokow czy wladze rezimowe.

pomoczność
Dodano: 2019-02-09 10:18:
gorszy sorcie czyli odpadku nie podniecaj sie tak na temat reżymu, widać iż nie potrafisz zrozumiec praw kapitalizmu, gorsze badziewie niż za czasów pło to było tylko w latach 90 gdzie zmuszono do emigracji zarobkowej miliony młodych, zdrowych Polaków wyprzedając majątek, zamykając zakłady pracy na korzyśc naszych kolonialistów. Nikt nie trzyma nikogo na siłę w pracy, lecz jeśli jej nie ma wówczas powstaje niewolnictwo które wyklucza najsłabszych, aby utrzymać przywileje własne i inych nadludzi "pasożytów" acz świadomych swoich praw, rządzący przy ich pomocy coraz bardziej obciążają tych którzy na nich pracują.Twoi "europejscy idole" dla swojego spokoju polikwidowali kolebki (zakłady) które były zagrożeniem dla ich bytu i ich cichych pracodawców. Lecz z jednym z Tobą się zgadzam- pis-land niszczy solidarność ubeków, bolków, sprzedawców narodu i wtym widzę nadzieję dla POLski i Polaków

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: