Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
zainteresowana
Dodano: 2019-01-08 11:04:38
Otwarto: 2648

Szczuczyn -użytkowanie wieczyste

Jakoś nic nie słychać o stawkach bonifikaty przy jednorazowym wykupie nieruchomości ustalonej przez Gminę Szczuczyn. Starosta się spisał, lecz burmistrz Grajewa dał tylko 50% z czego mieszkańcy są niezadowoleni i zbulwersowani. Łomża też udzieliła bonifikaty i to w wysokości 90%. Co ustalili radni Szczuczyna i jak głosowali,czy poszli za mieszkańcami czy też poszli za przykładem Burmistrza Grajewa , który wraz z radnymi powiększył grono niezadowolonych z jego decyzji.
Kierowca
Dodano: 2019-01-08 15:25:
Jeszcze się taki nie urodził żeby każdemu dowodził. Pewnie za darmo oddać .Do roboty ...

Darek
Dodano: 2019-01-08 22:18:
zainteresowana. Nie medytuj tak bardzo kto i gdzie dal bonifikate. Podziekuj na kolanach "oszolomom" z PiS, ze okazali dobra wole i wprowadzili w zycie ustawe, gdzie z dzierzawy wieczystego stajesz sie wlaswcicielem. Zapewniam ciebie, ze gdyby rzadzili oszolomi z PO i PSL to maglabys polcem na suficie "zaznaczyc" wlasnosc w gruncie. To tez ma odpowiednia cene i przy tej czynnosci trzeba zaplacic. Zycie powinno ciebie nauczyc, ze nic nie ma gratis. Vide bene grajewski szalet, gdzie za pozostawienie odchodow fizjologicznych nalezy uiscic przyjeta zaplate.

zainteresowana2
Dodano: 2019-01-08 23:04:
Nie słychać też nic o cenach za wywóz nieczystości, które już teraz do tanich nie należą.

Eliza
Dodano: 2019-01-09 12:39:
Do Kierowca wieczyste użytkowanie (inna forma podatku wpłacana np. do budżetu Miasta) ludzie płaca od lat a nawet dziesiątek lat i ten kawałek ziemi na własność porostu im się należy bo dawno za niego zapłacili - i to że Radni udzielą jak najbardziej korzystnej bonifikaty dla mieszkańców nie powinno być z ich strony żadną łaską.

obywatel
Dodano: 2019-01-09 17:52:
Brawo!

zainteresowana
Dodano: 2019-01-10 08:35:
Do Darek!Popieram Elizie,a na kolanach możesz dziękować jeżeli Ci to odpowiada.Łaski żadnej nie zrobili bo to jest wymóg i prawo europejskie żeby zmienić prawo komuny obowiązujące od bodajże lat 70-dziesiątych ubiegłego wieku.Użytkownicy wieczyści co mi wiadomo za tę własność płacą właśnie od lat powojennych i już dawno spłacili przez 50 lat i więcej te użytkowaniu i zapłacili za te przekształcenie i powinna to być tylko formalnośc nadania aktu własności.Co do rządzenia tych czy tamtych to dla twojej ciekawości włożyłbym oba te ugrupowania do jednego garnka.

Darek
Dodano: 2019-01-10 13:14:
Zainteresowana. Nie jestem az tak ciekowy kogo lub co wlozysz do garnka. Osobiscie te cala zawartosc podlalbym jeszcze odpowiednim "produktem" natury. Jak rowniez przy roznym podejsciu do rzeczywistosci, to nie da sie przywlaszczyc oczywistej oczywistosci, ze to wlasnie "oszolomi" z PiS to uczynili. W zwiazku z tym to im mozesz na kolanach lub stojaco dziekowac.

Mieszkaniec Pawełek
Dodano: 2019-01-10 20:02:
Do „zainteresowana”: Użytkownicy wieczyści swoje spłacili? Ile wynosiła opłata roczna za użytkowanie wieczyste np. za działki na osiedlu Pawełki? 5 czy 12 złotych rocznie? Co to za pieniądze były? Ustawa o zmianie użytkowania wieczystego w prawo własności nie jest dla gminy tylko dla maruderów, którzy przez tyle lat nie składali wniosków do gminy o takie właśnie przekształcenie. Były przez lata takie możliwości i nie było problemów. Ja taki wniosek składałem w 2009 roku. Koszt przekształcenia wyniósł wtedy 2,3 tysiąca złotych. Wielu moich znajomych postąpiło podobnie. A teraz wielkie halo! A dlaczego gminy mają rezygnować z dochodów i rozdawać własny majątek? Przespałeś prawo do przekształcenia wieczystego użytkowania we własność, twoja strata. Zapłać teraz 20 rat po 1% wartości tej działki i jaki problem? I jakich jeszcze chcesz zniżek?

janek
Dodano: 2019-01-11 14:24:
Koszt wywozu śmieci - wzrost ceny o ok. 40%.

Darek
Dodano: 2019-01-11 17:15:
Mieszkaniec Pawelek. Brawo. Masz chopie to, czym wyroznia sie prawdziwy mezczyzna i nie powielac farmazonow niezrealizowanych i zakompleksionych istot ludzkich.

Arek
Dodano: 2019-01-11 23:44:
„Janek” mimo, iż wzrost ceny za odbiór śmieci z naszych domów nie jest tematem tego forum, ale mam uwagę. Na Faceboku czytałem wypowiedź burmistrza Kuczyńskiego o tym, że 40% to wzrost ceny na tym wysypisku na które teraz wywozi gmina śmiecie. Co więc można zrobić skoro zmieniła się cena zewnętrzna? Z opinii burmistrza musimy poprawić ilość segregowanych śmieci, może warto o tym pomyśleć? W blokach przecież nie segregują? Zmienili prezeskę i nadal bez zmian!

Harry
Dodano: 2019-01-12 12:35:
Mieszkańcu Pawełek jeśli piszesz to pisz prawdę, ja też mieszkań na Pawełkach i zapewniam Cię że nie słyszałem o żadnych 5 czy 12 złotych. Dlaczego nie piszesz o oporządzenie właściciela gruntu? Traktujesz temat pobieżnie i piszesz tylko o tym co Tobie pasuje.

Mieszkaniec
Dodano: 2019-01-15 09:44:
Arek -to prezeska ma biegać od śmietnika do śmietnika i sprawdzać kto nie segreguje odpadów. Wystarczy,że jeden nie posegreguje a wszyscy muszą płacić za śmieci niesegregowane.Są osoby, które nie chcą segregować i nie ma sposobu, żeby ich zmusić. Dopóki stosowana jest odpowiedzialność zbiorowa, nic się nie zmieni. Zamiast gadać na prezeskę, niech każdy spojrzy na siebie , jak postępuje.

odmienny
Dodano: 2019-01-18 11:09:
Mieszkańcu Pawełek!Na pewno Sam nie płaciłeś 5 czy 12 zł nawet w za działki 500-600 m2 nawet w 2009 roku.Dlaczego piszesz nieprawdę?Sama przekształcałam działki w tym roku 2009 i zasady były inne. Otóż kto miał wieczyste użytkowanie na 99 lat to musiał dopłacić wartość jednorazową za te 99 lat po zminusowaniu lat już opłaconych. Dla przykładu podam :opłacano za wieczyste użytkowanie przez 50 lat to trzeba było jednorazowo wpłacić za pozostałe 49 lat i tak było w twoim przypadku. Teraz co mi wiadomo za działkie 500m2 w wieczystym użytkowaniu trzeba płacić około 250,00zł rocznie,plus podatek od nieruchomości.To że sam skorzystałeś w 2009r z tego niby dobrodziejstwa jest plusem dla Ciebie,lecz nie każdy o tym wiedział lub z innych przyczyn tego nie uczynił nie powinno jego dyskryminować przy zakupie w/g nowej ustawy jeżeli będzie go na to stać.Zawiść przemawia przez Ciebie ,a jeżeli chodzi o ten 1% przez 20 lat to Ci powiem tylko tyle, ze inflacja idzie w górę i kto nie wykupi teraz to na tym skorzysta gdyż spłaci jajkami

tez z pawełek
Dodano: 2019-01-18 15:28:
a z ta nieznajomością prawa dzieje się tak dlatego bo sąsiedzi ze sobą nie rozmawiają. ba rozmawiają tylko tego dnia co ksiądz po kolędzie chodzi lub tylko wtedy gdy drogi nam na pawełkach robili. ot wtedy trwały obrady do północy nawet. skończyły się remonty i kolędy i znów sąsiedzi dla siebie wrogami. a żeby jeden z drugim pogadał to by się wymienili wiadomościami.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: