Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
edek
Dodano: 2017-10-11 09:41:02
Otwarto: 2947

Brak filmów w kinie

Nie macie wrażenia,że GCK w Grajewie działa na własna szkodę, bo nie wyświetla w "nowoczesnym" kinie nowości filmowych? W repertuarze same badziewie, brak polskich nowości, chociażby :BOTOKS". Każdy, zanim się Grajewo obudzi, obejrzy w okolicznych miastach, bo we własnym nie ma możliwości!
Kinoman
Dodano: 2017-10-11 11:50:
Edek, czy Ty się dopiero obudziłeś? Temat był już poruszany i to wiele razy. To czy mamy nowości nie zależy od GCKu.

Bez botoksu
Dodano: 2017-10-11 11:57:
Do niektórych dalej nie dociera, że Grajewo nie będzie miało nowości, bo dla dystrybutorów jesteśmy zbyt małym kinem. A to dystrybutor decyduje komu da najpierw film. Czyli najpierw dostają multikina, następnie duże kina gdzie jest duża sprzedaż biletów, a na końcu tacy jak Grajewo. I dopóki wszyscy będą gnać do Ełku żeby zobaczyć film jako pierwsi, tak długo Grajewo będzie na szarym końcu kolejki. I kółko się zamyka. Nie rozumiem tylko ile razy można to tłumaczyć?

botoksZłyFilm
Dodano: 2017-10-11 12:04:
Dzieje się tak głównie dlatego,że ludzie nie chodzą do tego kina. Wielokrotnie byłam świadkiem odwoływania seansów z powodu zbyt małej ilości ludzi. To, jak dla mnie, nieco wstydliwa sprawa,że przy sobocie/niedzieli ludzie są na tyle niezainteresowani kinem,że nie można zebrać 5 osób aby opłacało się w ogóle film wyświetlać. Podejrzewam,że kino nie ściąga nowości, bo najzwyczajniej na świecie nie opłaca się. Ludzie nawet na darmowe seanse z cyklu "Kino pod chmurką" nie przychodzą. Bilety w grajewskim kinie są zabójczo tanie... są w cenie czteropaka,na który niejeden mieszkaniec miasta woli przeznaczyć pieniądze w weekend zamiast na te 2 godziny rozrywki może bardziej rozwijającej. Nie ma co czepiać się grajewskiego kina,bo wątpię aby wyświetlanie filmów zaraz po światowych premierach ściągnęłoby tłumy.

olaboga
Dodano: 2017-10-11 13:21:
BOTOKS to też badziewie

Marta
Dodano: 2017-10-11 13:50:
Popieram przedmówcę Edka. GCK nie robi nic w tym zakresie.... Muzeum Mleka na topie.... bleeee

franek
Dodano: 2017-10-11 14:21:
Jaki dyrektor GCK repertuar w kinie. To tak jest jak zatrudnia się ludzi po znajomości to potem nie trzeba się starać. Podobna sytuacja w Muzeum Mleka I MOSiR.

Fakt
Dodano: 2017-10-11 14:58:
Popieram taka prawda kino jest ale jakby go nie bylo.Jezdzimy do Ełku bo niestety u nas nie idzie obejrzeć.Obudza sie jak już wszyscy obejrzą,brak słów żeby tak działało kino i jeszcze ta zmieniona nazwa na Grajewskim Centrum Kultury która w żaden sposob nie pasuje po przez takie działania.

ewa
Dodano: 2017-10-11 16:29:
Zgadzam się w 100% z edkiem.

kozik
Dodano: 2017-10-11 17:01:
To prawda ,jak ma tak działać to lepiej zamknąć .

Icoteraz
Dodano: 2017-10-11 17:20:
Dokładnie. Chciałam zaczekać na film Botoks w Grajewie. Sprawdziłam repertuar a tu psikus. Premiera była 29 września a w październiku w GCK filmu Botoks nie ma

Dżej
Dodano: 2017-10-11 20:31:
Domyślam się że GCK nie ma funduszy na premiery takich filmów aczkolwiek pamietam raz kiedyś premierę którejs z częsci Zmierzchu. Było bardzo dużo ludzi wręcz tlum. Napewno źle na tym kino nie wyszło wszystkie seanse miały zajęte miejsca. Może warto pomyślec o lepszym repertuarze bo nie oszukujmy się Ełk zabiera wam dużo widzów.

Rafał
Dodano: 2017-10-12 08:30:
Na sprawę należy spojrzeć biznesowo, mówicie że w Grajewie nie ma ludzi chętnych na seanse? a jak mają być chętni jak 80 % mieszkańców obejrzało już seans w Ełku czy Białymstoku. Rozumiem, że emisja filmu w czasie premiery może być droższa niż miesiąc po, ale może warto zaryzykować i mieć repertuar na bieżąco? Ponadto w grę wchodzi promocja, napoje, popcorn... to przecież dodatkowy zysk dla kina. Jak ktoś nie ma smykałki do biznesu to jest tak jak w Grajewie. Rządzą stare kasty, nauczyciele a nie menadżerowie nastawieni na wyniki i zysk. Najzwyczajniej w świecie Grajewo daje ciała i to w wielu aspektach. Kino nowoczesne, po remoncie a wykorzystać tego nie potrafią...

sas
Dodano: 2017-10-12 10:12:
...ale przecież najważniejsze są murale za publiczne pieniądze (za śmietniki)!

Arek
Dodano: 2017-10-12 10:37:
Widzę że niektórzy nie są zorientowani a inni bardzo, otóż dokładnie tak moi drodzy to dystrybutor decyduje o tym co KIEDY będzie a co nie, my jesteśmy Pipidówą taki fakt. Do narzekających... Osobiście z dziewczyną jesteśmy kiniomaniakami i już w tej chwili w ciągu minionych kilku miesięcy z 8 razy przytrafiło się nam, że przychodzimy i nie ma seansu. NIE MA LUDZI jest jedna 4 osoby!!! Wielokrotnie, więc nie narzekajcie do jasnej ciasnej, bo my przez waszą nieobecność jedziemy na film do Ełku gdzie za każdym razem zostawiamy Stówę ! A w Grajewie są przystępne ceny!!

ona
Dodano: 2017-10-12 13:29:
Arek, gadasz bajki, jak by seanse były na czas to ludzie by byli.

mieszkanka
Dodano: 2017-10-13 08:06:
Czy ktoś może zauważył różnicę między salą kinowo-widowiskową, która stanowi dodatkową ofertę a kinem, nastawionym na komercję? Czytając komentarze jak sądzę nie.

xyz
Dodano: 2017-10-13 09:00:
Ona i inni krytykanci. Przeczytajcie sobie to co napisał użytkownik "Bez botoksu". tylko ze zrozumieniem.

Pan projektor
Dodano: 2017-10-13 21:19:
Czytam i czytam i widzę, że prawda leży gdzieś po środku... Po pierwsze nie dostaniemy premier ponieważ aby było to rentowne seanse musiałyby odbywać się 3-4 razy np. przez trzy dni (z mentalnością naszej widowni z pełnym szacunkiem jest to niewykonalne). Dystrybutor widzi które kino jak funkcjonuje i "Wielkiego brata" miasto nie oszuka. Po drugie film Botoks ma bardzo różne oceny w różnych źródłach, jednak widzę, że ludzie tyle piszących o kinematografii widzą tylko wspomniany Botoks, a innych bardzo dobrych tytułów (też polskich) już jakoś nie widzą... Po trzecie - może zróbmy akcję trwającą kilka tygodni i pokażmy, że umiemy chodzić do kina i postawmy kino na równi z literaturą czy teatrem, nauczmy się chodzić do kina (bardzo ładnie robią to dzieci z rodzicami), to jest nasze kino i jak nie będziemy do niego chodzić i tym samy dbać o nie to będzie jak jest... I po czwarte, jest coś takiego jak Dyskusyjny Klub Filmowy, który z tego co mi wiadomo jest całkowicie darmowy, a produkcje tam wyświetlane są na prawdę godne zainteresowania i można podyskutować na żywo...

Obserwator
Dodano: 2017-10-15 08:39:
Zgadzam się z tym, co napisał Pan Projektor.

Widz
Dodano: 2017-10-15 11:38:
A w Augustowie już grają Botoks, choć Augustów to tez nie metropolia. Słaby repertuar, bajki lub słabe filmy= mała frekwencja. Jak był film np. Władca pierścieni to kino było pełne. Ale tu trzeba prężnie zarządzać, a tego w naszym Gck-u brakuje. I nie chodzi tylko o kino

edek
Dodano: 2017-10-15 23:06:
Jak dobrze poszukasz w sieci to znajdziesz każdy film.

ona36
Dodano: 2017-10-16 08:48:
Niestety, ale grajewscy kinomani nie chodzą na "dobre" filmy.Pamiętam jak był wyświetlany o Irenie Sendlerowej to musiałam czekać by przynajmniej uzbierało się 10 osób.Wstyd! To samo z innym filmami, na które naprawdę warto iść.I nie wiem czy to wina tego ze jeżdżą ludzie do Ełku, czy wolą jednak oglądać filmy typu Botoks... :/

Pan projektor
Dodano: 2017-10-16 20:18:
Prawda jest taka, że nie umiemy i nie uczymy się chodzenia do kina, nie śledzimy repertuaru, a jeżeli już to tylko i wyłącznie krytycznie ponieważ patrzymy na daty premiery... Koncentrujemy się tylko na Ełku i to co podawane jest w mediach i co jest w kinach - stricte kinach, które są nastawione tylko i wyłącznie na granie siedem dni w tygodniu...

A.
Dodano: 2017-10-16 21:34:
Jak można obejrzeć film kilka tygodni po premierze?! To niedopuszczalne! Przecież z pewnością przez ten czas zmieniony został scenariusz filmu, albo obsada. I co powiedzą znajomi?

as
Dodano: 2017-10-16 21:38:
Panie projektor: Kino to taki sam biznes jak wszystko inne, chcesz zarabiać, to reklamuj się i ściągaj klientów dobra organizacją, nowosciami, biletami zbiorowymi dla zakładów pracy, szkół! A wy co robicie?- siedzicie na dupie na ciepłej posadzie, nauczyciele rzadzą w Grajewie, porażka!

Pan projektor
Dodano: 2017-10-16 22:41:
Do as: porażką to jest to co piszesz i brak wiedzy na czym polega działanie na polu kina - stricte kina, a placówce z salą widowiskowo-kinową (bez tej wiedzy nie pójdziemy dalej) - propozycja - otwórz kino w Grajewie i graj premierowe filmy i zobaczymy ile to podziała;) pozdrawiam

nie na bakier z kult
Dodano: 2017-10-17 09:31:
Zgadzam się z wypowiedziami dot. zasad dystrybucji filmów i to się szybko nie zmieni. A tak na marginesie to Grajewiacy są na bakier z Kulturą, co widać po frekwencji na różnych mniej i bardziej "kulturalnych wydarzeniach" i czytelnictwie książek. Większość za najlepszą rozrywkę uznaje siedzenie przed telewizorem i oglądanie "Kiepskich". A może czas ruszyć tyłki i wyjść na /do .....

sara
Dodano: 2017-10-17 13:51:
Dalej puszczajcie knoty filmowe, powodzenia!

Aga
Dodano: 2017-10-18 10:03:
Do Sary. Zasady dystrybucji filmów były już wielokrotnie wyjaśniane na tym portalu. Szkoda tylko, że do niektórych to nie dociera.

Miki
Dodano: 2017-10-21 00:24:
As postaraj się o staż lub wręcz etat w GCK - szczególnie wiosną, kiedy ruszają imprezy plenerowe. Posiedzisz sobie na ,,dupie", aż Ci się odechce tej ,,ciepłej posady". Zaręczam Ci - bardzo szybko się odechce. Praca w GCK nie sprowadza się do wyświetlania filmów. Twoja opinia świadczy tylko o tym jak często bywasz w tej placówce (placówkach, bo to i GIH i CTM-MM) i na imprezach przez nią organizowanych. Każdy mądry przy klawiaturze - normalnie jakaś nowa ,,narodowa" choroba. Tak w ogóle to wstyd Grajewiacy szanowni. Setki tysięcy poszły na remont kina, na sprzęt cyfrowy do wyświetlania, a Wy jak oszołomy pędzicie do Ełku i tam zostawiacie pieniądze - nie zważając na to, że wizyta w Ełku z podróżą włącznie wyjdzie 2 x drożej niż bilet do kina w Grajewie. To wszystko tylko po to, aby obejrzeć film tydzień, czy dwa wcześnie. Ja nie mogę tego pojąć, ale w sumie kto bogatemu zabroni.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: