Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Lech Redyk
Dodano: 2013-10-25 07:55:26
Otwarto: 6814

Odrzućmy Halloween

ODRZUĆMY HALLOWEEN - ZABAWĘ Z PRZYMRUŻENIEM OKA!!! Zanim z uśmiechem przebierzemy nasze dziecko za jakąś zjawę czy makabrycznego bohatera horroru, by wędrując po sąsiadach mówiło: „poczęstunek albo psikus”, zastanówmy się głęboko, w jakim „święcie” tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć. Nie jest prawdą, że to tylko zabawa traktowana z przymrużeniem oka, której towarzyszy makabryczna sceneria wszechobecnych kościotrupów, podświetlanych dyń czy czaszek. Prawda jest zgoła inna, odważnie i głośno o niej mówi od wielu lat znany włoski ksiądz Oreste Benzi, założyciel Wspólnoty im. Jana XXIII, którego zdaniem Halloween zostało wprowadzone przez ezoteryczno-satanistyczną kulturę. Kultura ta w jego opinii nakłania społeczeństwo do uprawiania nie tylko czarów, ale także spirytualizmu oraz satanizmu. Taką samą opinię wyraża wielu kapłanów katolickich na całym świecie, apelują oni do wiernych, by nie poddali się próbie deprecjonowania dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Przekraczanie niebezpiecznej granicy ….(więcej na Katolik.pl )Bardzo wiele osób zapewne zastanawia się oraz zadaje sobie pytanie „ A co mówi Biblia na temat takich praktyk, jakich można być świadkiem w czasie Halloween czy Andrzejek?Zajrzyjmy zatem do tej jedynej danej nam ludziom Bożej Księgi Ksiąg - " Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! (...) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."Ks. Wyjścia 20:3 oraz 5-6 " Ja jestem Pan, Bóg wasz! Nie będziecie jeść niczego z krwią. Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów." Ks. Kapłańska 19:25-26 „ Bo opór jest jak grzech wróżbiarstwa, a krnąbrność jak złość bałwochwalstwa”. 1 Ks. Samuela 15:23 „ Gdy zaś wam powiedzą: Radźcie się wywoływaczy duchów i wróżbitów, którzy szepcą i mruczą [zaklęcia]. Czyż lud nie powinien radzić się swoich bogów? Czy nie powinien pytać umarłych o los żywych? Do objawienia i do świadectwa! Jeśli nie będą mówić zgodnie z tym hasłem, to nie mam dla nich jutrzenki." Ks. Izajasza 8:19-20 „ Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu.
Ania
Dodano: 2013-10-26 15:25:
Człowieku pilnuj swego nosa .Żyj i daj żyć innym .Wiesz na czym polega wolna wola ?

?
Dodano: 2013-10-26 16:49:
A czym ty w ogóle piszesz? Dobrze się czujesz?

Remka
Dodano: 2013-10-26 17:25:
Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad dwa tysiące lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Celtowie wierzyli, że w dzień Samhain zacierała się granica między zaświatami a światem ludzi żyjących, a duchom łatwiej było się przedostać do świata żywych. Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Sądzi się, że właśnie z potrzeby odstraszania złych duchów wywodzi się zwyczaj przebierania się w ten dzień w dziwaczne stroje i zakładanie masek.

tomek
Dodano: 2013-10-26 19:12:
"Odrzycmy" ortografię?!

MM
Dodano: 2013-10-26 20:18:
och boże REDYK

ania
Dodano: 2013-10-26 20:29:
Prawda..

Głos
Dodano: 2013-10-26 21:08:
idź się leczyć na głowę o ile nie jest za późno przez takich jak ty polska jest 1001 lat za murzynami

KK
Dodano: 2013-10-26 22:35:
Racja! Co to w ogóle jest za "tradycja"? I skąd? Mało mamy swojej? Pięknej? A narody postronne niechaj wszystkie znają iż Polacy nie gęsi swoje święta mają :) . Ciekawe jest też dosłowne tłumaczenie na język polski słowa hell i win - piekło i zwycięstwo. Ktoś chce jeszcze się przyłączyć? A potem iść spokojnie na cmentarz do swoich bliskich odmówić "zdrowaśkę"? Śmierdzi hipokryzją co najmniej. Pozdrawiam

wiara
Dodano: 2013-10-26 22:47:
Przykladem swieca duchowni ,wstyd

bonusbgc
Dodano: 2013-10-27 00:11:
autor 'odżucił' słownik jakiś czas temu...

wieśniak
Dodano: 2013-10-27 00:20:
Tak tak zaraz powiesz ,że to atak na kościół, bredzisz Pan. Nikt nie zabrania Ci odrzucać co chcesz i kiedy chcesz , więc i Ty uszanuj wolę innych jeśli chcą uczestniczyć w czym kol wiek to ich sprawa i jeśli to nawet grzech to oni odpowiedzą za niego.

KAMILA
Dodano: 2013-10-27 07:48:
sam siebie odrzuć. czasy się zmieniły. daj młodym żyć. !!!!!!!!

Jola
Dodano: 2013-10-27 09:45:
Odrzućmy też Hello Kitty, Harego Pottera i inne kosmiczne zabawki, które mają swoje korzenie w niechrześcijańskich wierzeniach....Drodzy forumowicze Hallowen to element innej kultury, z którą prędzej czy później będzie musiało zetknąć nasze dziecko. Nikt nie struga dyni i nie zakłada dziecku przebrania z myślą o tym wszystkim co napisane powyżej. W kościele mamy wiele pogańskich tradycji, które wywodzą się z tego nurtu np. zakładanie obrączek na palec i mogę się założyć, że nikt się nad tym nawet nie zastanawia krocząc do ołtarza, jaki pogański zwyczaj powiela w kościele.

Duch halloween
Dodano: 2013-10-27 09:48:
Odpuść sobie, bo chyba nie jesteś świadomy co to jest zabawa, a to właśnie jest zabawa, która trwa tylko jeden dzień.

uuuu
Dodano: 2013-10-27 09:51:
nierozpisuj sie człowieku-krótko

Anna
Dodano: 2013-10-27 12:10:
halloween to zabawa .... a Polacy to smutny narod , ktory rzadko sie bawi , najlepiej wychodzi nam umartwianie sie i narzekanie na nasz ciezki los .... dlatego drażni nas ,ze ktos inny sie bawi .... nie mieszajmy tego z religia , bo dla dzieci to nie ma znaczenia pochodzenie tej zabawy , to dorosli tworza do tego ideologie ....podajcie przyklad tych pieknych polskich tradycji , w ktorych nasze dzieci moga brac udzial i sie bawic ?

mimi
Dodano: 2013-10-27 15:06:
Zgadzam się z Lech Rydyk, to wszystko prawda co napisal... Pozdrawiam logicznie myślących...

dddddddd
Dodano: 2013-10-27 16:38:
Lech Redyk,to chyba Pogodny Anioł............

Lech Redyk
Dodano: 2013-10-27 17:16:
Kochani ! Czy ja w moim wpisie obrażałem kogokolwiek lub atakowałem Kościół Katolicki albo czegoś zabraniałem ! Nie ! Każdy z nas ma pełne prawo do wierzenia w kogo lub w co chce - nawet w samego szatana diabła ! Przedstawiłem tylko i wyłącznie mój punkt widzenia na podstawie strony " Katolik.pl " i innych . Nie wierzycie w to co pisze to proszę spytajcie się na lekcji religii albo księdza w Kościele a nade wszystko poczytajcie sobie w Biblii ! Ale niektórym ludziom lepiej wychodzi gryzienie,plucie oraz obrażanie niż Boga i Biblii poznanie oraz IM się podporządkowanie!Zdrówka i pogody ducha !!!

Fred krugër
Dodano: 2013-10-27 18:18:
A stawianie w oknie,w czasie burzy, zapalonej gromnicy to nie pogański zwyczaj?kto w,, Bibli"tak robi??? Świat idzie do przodu.u ciebie w domu to pewnie lampa naftowa,a do komunikowania znaki dumne z ogniska rozpalonego na klepisku. Za dużo słuchasz audycji pewnego ,,Radyja"

katapulta
Dodano: 2013-10-27 19:15:
Halloween jest niepotrzebne, nie musimy małpować wszystkiego co zachodnie, ale pan Redyk to przykład dobrotliwego ojca katolika, który wychowany został w surowym dogmacie katolicyzmu, nosi koszulę w kratkę wciągniętą do spodni materiałowych do kościołka za rękę z dziećmi na 12, a potem kupuje im obwarzanki. Pozdrawiam!

oooo
Dodano: 2013-10-27 19:44:
O matko znowu ten Redyk !!! Człowieku lecz się!!!!

Kasia
Dodano: 2013-10-27 20:24:
Panie Lechu, proszę powiedzieć, czy Pan maluje pisanki na święta Wielkanocne? Z góry zakładam, że tak...Jest pan więc wyznawcą kultu pogańskiego, który przejąłdo swej tradycji kościół podczas któregoś tam soboru...! Taka prawda Panie Leszku coż zrobić! Nie wspomnę już o zajączkach wielkanocnych, noszeniu plonów do kościoła. Przecież to podstawowe święta wywodzące się od pogan! Pozdrawiam Pana serdecznie!

LEX
Dodano: 2013-10-27 22:08:
Jak ten Pan (Redyk)się zgłosi, to mam namiary na kilku bardzo dobrych psychiatrów (moim zdaniem bezwzględnie tego wymaga). Chorobę trzeba leczyć i się z tego nie śmiać ponieważ każdego i w każdym momencie może dotknąć.

K
Dodano: 2013-10-28 09:28:
Nie chce mi się tego czytać. Ale jak pomyślę o tych wszystkich pajacach, przebierancach, ktorzy zamiast sie wyciszyc szukaja w te dni rozrwki to mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera !!! Głąby do książek !!!

ja
Dodano: 2013-10-28 11:53:
p.Redyk niech juz pan nie zaczyna tych swoich wywodow jak rok temu o tej samej porze

Janek
Dodano: 2013-10-28 12:31:
Na Halloween tam samo jak na zbliżającym się Święcie zmarłych można nieźle zarobić więc ludzie przedsiębiorczy wykorzystują sytuację. My zaś to im umożliwiamy bo jesteśmy nieodporni na reklamę i triki marketingowe, dalej bezgranicznie jesteśmy zapatrzeni na USA i importujemy wszystko co z stamtąd płynie. Dziwne tylko, że w to wszystko wikłamy dzieci ale to może wytyczne Ministerstwa Edukacji skoro w szkołach od pierwszych klas nauczyciele tak samo chętnie jak naukę religii krzewią wśród najmłodszych zabawy i zwyczaje związane z halloween. W gminnej szkole wszyscy niemal pedagodzy w niedzielę na mszę świętą, a w następnych dniach zachęcają dzieci do przebieranek i zabaw w stylu amerykańskiego komercyjnego święta. Coś chyba tu nie jest tak jak powinno.

Obyta
Dodano: 2013-10-28 12:36:
Jak Redyk napisze...to napisze ! Za duzo czytasz tych czasopism katolickich...w glowie Ci sie poprzewracalo!.!!

kkkkkkkkkk
Dodano: 2013-10-28 12:52:
Panie Lechu nic Pan nie rozumiesz czy nie chcesz rozumieć.Pisz Pan np. pamiętnik , czytaj książki .Znajdź pan po prostu inne zajęcie.

Lech Redyk
Dodano: 2013-10-28 17:36:
Muszę co niektórych z Was niemile rozczarować nie maluje jajeczek kurzych ani innych,nie flirtuje z zajączkiem!Noszenie i dziękowanie za plony Bogu nie jest zwyczajem pogańskim - trochę znajomości Biblii - wraz ze Starym Testamentem ! Co do tych,którzy wypisują mi skierowanie do lekarza to zapewniam,że mam swoich i nic w tym co pisze nie widzą tego co Wy widzicie i tak bardzo pięknie o mnie piszecie!Czy te Wasze słowa są na pewno Chrześcijańskie a co najmniej Katolickie ! Taka jest Wasza wyrozumiałość i miłość miłosierna dla tych,którzy mają od Was inne poglądy a nawet myśli ? Już pisałem - nie wierzycie mi to nie ! To Wasza sprawa osobista ! Wierzcie i wyznawajcie oraz oddawajcie cześć nawet samemu diabłu szatanowi - mi nic do tego!Ja tylko przestrzegam na podstawie Biblii oraz miedzy innymi Episkopatu Polski a także duchownych Kościoła Katolickiego,których zdanie o tym " święcie " jest zgodne z innymi religiami Chrześcijańskimi ! Tylko od nas samych zależy , którą drogą pójdziemy - Chrystusa Pana czy szatana diabła! Ja tylko mogę doradzić - wybierzmy Chrystusa Pana ku chwale Boga Ojca - Amen !!!

Anna
Dodano: 2013-10-28 18:55:
no wlasnie panie Janku ,oni na tym zarabiaja i co w tym zlego przeciez polscy przedsiebiorcy ,polskie sklepy tez moglyby na tym zarabiac ....czy musi tak byc ze jedyny sklep jaki oplaca sie zalozyc w Grajewie to "ciucholand" ?

matka
Dodano: 2013-10-28 20:56:
najgorzej jak to się wypowiadają ludzie którzy nie mają dzieci, odrzućmy też księży bo to pedofile i zboczeńcy i nie puszczajmy dzieci do kościoła, do lekarzy też nie chodźmy bo alkoholicy itp to co te dzieciaki mają robić jak wszystko im się zabrania. Kiedyś na trawie grało się w piłkę dziś nie można.A do Janka o nauce religii w szkole to mało wiesz, bo katechetki straszą dzieci diabłem, przynoszą piasek i mówią dzieciom że Jezus po nim chodził, włączają film PASJE i to tylko scenę z ukrzyżowaniem w czwartej klasie. To dopiero dzieje się coś nie tak. Więc wolę halloween niż lekcje religii z wyzwiskami i wpajaniem dzieciom głupot. Jak religię prowadziły zakonnice była świetna a teraz żal pisać.

jkl
Dodano: 2013-10-30 09:37:
Przeczytałem tytuł i wiedziałem,ze napisał Redyk. Redyk pilnuj swojego nosa, ty sie nawróciłeś to i inni to zrobią jak zechcą świętoszku. Lech jak i kościół wszędzie widzą zło i diabła tylko nie u siebie

Marta
Dodano: 2013-10-30 12:14:
Piszecie ,że wszędzie Redyk ,itd . Owszem jest tak i niekiedy mnie tez to drażni ale w tym przypadku ciesze się ,że Pan opisał ten problem bo nie jest istotne czy mówi Pan o swoich dzieciach czy naszych jak niektórzy się tu tego czepiają . Zdaje się ,że wszyscy wierzymy w tego samego Boga więc bez względu jak bardzo się innym to nie podoba to istota zbliżających się świąt jest inna aniżeli ta ,którą się okresla "Halloween" .

katoliczka nie fanat
Dodano: 2013-10-30 18:32:
Ludzie, nie dajcie się zwariować. Fanatycy religijni już wszędzie tylko szatana widzą.Nawet zwyczajna bajka dla dzieci "Hallo Kity" to dla nich "różowy demon", więc pewnie "Królewna Śnieżka" to biały demon. Co za bzdury!!! Jak ktoś jest normalny , to i zdrowo potrafi do wszystkiego podejść. A niby święta 1 i 2 listopada to Chrystus wymyślił?! Toż to z pogańskich obrządków wzięte, czego Kościół nie mógł zwalczyć, to uznał za swoje. Zwyczaj hallowinowy to zwyczaj, a nie czczenie szatana, grunt to dobra zabawa.Zdejmijcie klepki z oczu, fanatycy, bo to was ogranicza i nie pozwala logicznie mysleć.

pawik
Dodano: 2013-10-30 22:05:
Nie lubię Redyka postów, ale w tym muszę przyznać mu rację. Że przez takie głupie zabawy jak Halloween tracimy swoją rodzimą kulturę. Wszystko tylko ściągamy ze Stanów w myśl przysłowia: "Cudze chwalicie swego nie znacie". A na co później przyjdzie pora na łomżing na trawingu:D:D:D

ana
Dodano: 2013-10-31 20:36:
Do katoliczka nie fanat ---- miło było przeczytacz Twój wpis , logiczny ,wyważony. To pozwala mi wierzyć , że w Grajewie jednak są myślący normalnie . Pozdrawiam serdecznie .

KK
Dodano: 2013-11-01 21:41:
Do katoliczka nie fanat ----"""""A niby święta 1 i 2 listopada to Chrystus wymyślił?! Toż to z pogańskich obrządków wzięte, czego Kościół nie mógł zwalczyć, to uznał za swoje."""" Bzdura !!! Jeśli jesteś Katoliczką to pewnie znasz Modlitwę Pańską i ją odmawiasz: ...wierzę w świętych obcowanie, żywot wieczny Amen. Tyle w temacie. Jak nie wiesz o czym piszesz to nie pisz.

A
Dodano: 2013-11-02 12:27:
Do KK - i tu jesteś w błędzie , Twoje przytoczenie słów modlitwy nie znaczy , że katoliczka nie fanat nie ma racji , ponieważ znicze i kwiaty na grobach na 1 listopada niestety Twój Bóg nie wymyślił tylko to pochodzi z pogaństwa , ja też stawiam kwiaty i znicze na grobach ale zdaję sobie sprawę z tego , że to nie pochodzi z Biblii , tak samo jak malowanie jajek , choinka , święcenie pól ....przykładów można przytaczać wiele ale jak ktoś jest fanatykiem to nie ma sensu .

Lech Redyk
Dodano: 2013-11-05 11:45:
JKT - wybacz ale to nie jest tylko mój osobisty pogląd na te sprawy.Jak sięgnąć pamięcią-kto oczywiście zna chociaż podstawy Biblii oraz historii pierwszych chrześcijan to ze mną zgodzi się oraz uczyni to wiele innych osób,które twierdzą niezbicie iż większość naszych świąt kościelnych została przyjęta z czasów pogańskich w celu większego strzyżenia owieczek oraz osiągnięcia na tym kokosów,władzy,sławy oraz chwały przynależnej tylko Bogu!Wprost przeciwny pogląd ma Bóg w Biblii ! A kto jest przeciwny Biblii jest zarazem przeciwny Bogu oraz Jego wrogiem!A więc jest samozwańczym oraz z własnej i z nie przymuszonej woli przyjacielem szatana diabła.Innej - trzeciej drogi nie było,nie ma i nie będzie!Amen!!!

jak
Dodano: 2013-11-06 10:13:
Dobra rada - za dużo napisałeś, mało kto przeczyta

Lech Redyk
Dodano: 2013-11-06 14:18:
Sz.Jak - Dobra rada - ważne także jak i ile !O ile się orientuje jeszcze na dobrą sprawę przypominanie a także ilość modlitw,uczynków miłosierdzia a także Przykazań Bożych - tych prawdziwych ,Biblijnych na złe jeszcze nikomu nie wyszło a wręcz przeciwnie !Na dobre - w tym lub w przyszłym wiecznym życiu pod berłem Króla Wszechświata Chrystusa Pana ku chwale Boga Ojca! Amen !!!

szczęsciara2
Dodano: 2013-11-18 21:59:
To sami rodzice otwierają dzieciom wrota piekieł co się dziwić że potem tyle zła na świecie i coraz więcej egzorcystów .Pan Lech przestrzega wszystkich przed następstwami tego satanistycznego święta jestem pełna podziwu dla pana.Serdecznie pozdrawiam i życzę więcej takich odważnych wypowiedzi.

Lech Redyk
Dodano: 2013-11-20 09:40:
Szanowna Szczęściara - Bóg zapłać za tak bardzo nieliczne od czytelników zrozumienia oraz dobre ludzkie i Chrześcijańskie słowo ! Czynię to wszystko bez żadnych ale to żadnych podtekstów prywaty i egoizmu czy autorytaryzmu . Czynię to i będę - dopóki Bóg mi da życia i sił aby właśnie Jemu i aniołom w ludzkiej skórze odwdzięczyć się za to ,że przejrzałem w porę na oczy oraz za to , że nie jestem już takim jakim ongiś byłem. Czynię to wszystko w tym i w innych tematach ku przestrodze dla innych aby nie doszli tam gdzie ja już prawie byłem;do dna ludzkiego oraz duchowego ! Kochani ! Nie warto! Ja tam już prawie byłem i widziałem już tylko śmierć ! A życie i ludzie mimo wszelkich przeciwności oraz podłości jest wciąż piękne ! Proszę - bądźmy zawsze tacy " piękni " w sposób czysto ludzki,Chrześcijański a na pewno z rąk Boga otrzymamy wieczne mieszkanie w Nowej Ziemi lub Niebiosach gdzie zamieszka sprawiedliwość,zdrowie,życie,pokój,szczęście,miłość ; przez Chrystusa Pana naszego i ku chwale Boga Ojca ; Amen ! P/s Czego Pani i całemu eG oraz czytelnikom z całego mojego jestestwa bardzo szczerze życzę ! Z Bogiem !!!

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: