Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
TaAW
Dodano: 2012-12-08 15:54:51
Otwarto: 9980

Alkohol w szkole?

Na ostatniej sesji przewinął się temat picia alkoholu w budynkach szkoły. Po Gali boksu - organizatorzy zaprosili gość na małą kolację. Na stołach pojawił się alkohol. Kilka osób poczuło się urażonych inni doszukują się przestępstwa. Pozostali - twierdzą ze nic takiego się nie stało. Kto ma rację w tym sporze? Jeszcze nie tak dawno w budynkach różnych szkół odbywały się wesela, sylwestry i inne imprezy - przez wynajęcie pomieszczeń - dyrektorzy szkół - mogli podreperować budżet szkoły.
uiop
Dodano: 2012-12-08 18:19:00
przepisy już od dawna zabraniają tego typu działań, każdy kto to robi łamie P R A W O "Uznając życie obywateli w trzeźwości za niezbędny warunek moralnego i materialnego dobra Narodu, stanowi się, co następuje: Rozdział 1 Przepisy ogólne Art. 1. 1. Organy administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego są obowiązane do podejmowania działań zmierzających do ograniczania spożycia napojów alkoholowych oraz zmiany struktury ich spożywania, inicjowania i wspierania przedsięwzięć mających na celu zmianę obyczajów w zakresie sposobu spożywania tych napojów, działania na rzecz trzeźwości w miejscu pracy, przeciwdziałania powstawaniu i usuwania następstw nadużywania alkoholu, a także wspierania działalności w tym zakresie organizacji społecznych i zakładów pracy. 2. Organy, o których mowa w ust. 1, popierają także tworzenie i rozwój organizacji społecznych, których celem jest krzewienie trzeźwości i abstynencji, oddziaływanie na osoby nadużywające alkoholu oraz udzielanie pomocy ich rodzinom, jak również zapewniają warunki sprzyjające działaniom tych organizacji. 3. Organy, o których mowa w ust. 1, współdziałają również z Kościołem Katolickim i innymi kościołami oraz związkami wyznaniowymi w zakresie wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi." ITD...

jan
Dodano: 2012-12-08 18:34:00
kto podaje wbrew zakazom - przestępstwo, kto spożywa wbrew zakazom - wykroczenie.

Ela
Dodano: 2012-12-08 18:51:00
Wesele, sylwester to co innego. Na innych imprezach alkoholu nie powinno być. To nie te lata. Kto chce imprezować proszę do lokali gastronomicznych. Osoby ,które nas reprezentują wiedzą doskonale o tym.Być na świeczniku to nie znaczy brać dobre pieniądze i robić co się podoba wykorzystując swoje stanowiska. Będziemy o tym pamiętali wybierając i radnych i burmistrza.

P
Dodano: 2012-12-10 11:27:00
Dobrze Polska tradycja nakazuje aby gości ugościć!!

kaśka
Dodano: 2012-12-10 14:31:00
a mi sie wydaje że ktoś tu poprostu na chwilkę się zapomniał i popełnił błąd a błądźić jest rzeczą ludzką! oczywiście że nie powinni spożywać alkoholu w szkole ale czy tak naprawdę stała się komuś straszna krzywda???nie wydaje mi się! może następnym razem o ile będzie po takiej aferze ktoś zorganizuje to tak żę po całej imprezie sponsorzy i goście specjalni będą się bawili w jednym z grajewskich lokali gdzie nikt ich nie bedzie nagrywał!

Miron
Dodano: 2012-12-10 17:43:00
Widzę, że lokale gastronomiczne walczą o Swoje. Ze swoich interesów robią ogólną dyskusję. Za dużo w Grajewie lokali - powinno się niektórym zabrać pozwolenia. Trochę skromności. Zajmijcie się swoją działalnością - ukrywaniem dochodów. W lokalach gastronomicznych to tak wszystko robicie zgodnie z prawem?

Ja
Dodano: 2012-12-10 20:41:00
Niestety ani Miron ani Kaśka nie macie racji.Osoby takie jak Pan Burmistrz i Pani dyrektor powinni przestrzegać przepisów, są to osoby publiczne...

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: